Ha lenne 30 millió Ft-otok fekteténtek ingatlanba a mostani helyzetben? A cél az lenne, hogy a pénz ne inflálódjon el teljesen.
Tavaszig valszeg emelkednek az árak, utána csökkenhetnek.
Ez nem normális dolog és semmi ész érv nem indokolja, hogy egy élhető családi ház, normalis környékén nagyon alaphangon minimum 50 millió forintba kerüljön. Persze akkor már a telked megvan... ami amúgy még 15-40 milla... ez indokolatlan.
"Ez nem normális dolog és semmi ész érv nem indokolja, hogy egy élhető családi ház, normalis környékén nagyon alaphangon minimum 50 millió forintba kerüljön."
Valóban nem normális, de az nem igaz hogy észérvek nem indokolják. Nem lehet egy tényezőre leegyszerűsíteni, de több racionális oka is van: Általános infláció, építőanyagok világpiaci árának emelkedése, szakmunka egyre magasabb ára, különböző állami támogatások (pl. csok, ami jó részben beépült a vételárba), újépítésű lakások áfa csökkentése (igen, bármilyen hihetetlen, ez növelte sok esetben a bruttó árakat, de legjobb esetben is a kivitelezőnél marad a különbözet) stb...
Tény hogy ezek legnagyobb részben az újépítésű ingatlanokra vonatkoznak, de a piaci törvényszerűségek miatt ez ah asznált ingatlanok árát is húzta magával.
Illetve azt is tegyük hozzá, hogy ha az eladott ingatlanok átlagos négyzetméter árát és az átlagfizetést országosan összehasonlítod most és 20 évvel ezelőtt, akkor arányiaban nem nőttek az ingatlanárak. (Igen, tudom hogy az ingatlanpiac helyzetét és a fizetéseket sem lehet egyszerűen egy számmal leírni, de ez az állítás ettől még igaz)
Valamint az is sokat hozzátett, hogy rengetegen akarnak nagyvárosba költözni. És mivel a nagyvárosokban alapból drágábbak az ingatlanok így az ugyanakkora százalékos növekedés nagyobb hatásal van az országos átlagra. Az országos átlag szempontjából nagyon mindegy hogy a borsodi zsákfaluban 60 ezerről 120 ezerre, vagy a fővárosi luxus lakóparkban 500 ezerről 1 millióra nőttek a négyzetméter árak, pedig mindkettő 100% növekedés.
Ha lenne 30 millió Ft-otok fekteténtek ingatlanba a mostani helyzetben?
Van. És nem.
Üres telket vennék valami fejlesztési területen, vagy Budapesten garázst.
Régebbi "Kádárkocka" vagy hasonló házat biztos nem, mert csak vállalkozó fogja megvenni (telekár - bontás áron).
Nekem más a célom, mint neked.
Az hogy ne inflálódjon el a pénzed az a tipikus vesztes hozzáállás..
Nem akarok senkit megbántani, téged se. Sajnos a nagy magyar közönség azt a mantrát hajtogatja hogy állampapír és ingatlan.
Nem véletlenül nem jut komoly nyereséghez az ilyen ember.
Pedig csak gondolkozni kéne egy nagyon minimálisat... vegyük a jelenlegi helyzetet...
2021 Magyarország
Élhető, beköltözhető állapotú ingatlan nem BPen de megyeszékhelyen 30 millió forint.
Tegyük fel ennyiből meg vagy... (nem vagy meg de ügyvédi költségeket és egyéb dolgokat húzzunk ki)
Kiadod tegyük fel egy értelmes embernek hosszútávra, aki vigyáz az állapotra, rendesen fizet undsoweiter... ha van egy cseppnyi eszed kötsz biztosítást. De jó ezt ne vegyük...
Nagyon szépen hangzik mondjuk ki tudod adni neki 130.000 forint + rezsibe. Oké.
Az egy évben 1.560.000 forint bruttó bevétel számodra. Ebből szépen leadózol, marad sacc per kábé 1.350.000 forintod.
Az annyit jelent, hogy 4,5%-os hozamot érsz el a pénzeddel, ami áll egy ingatlanban.
Na akkor jöjjön egy kis összehasonlítás az egyéb lehetőségekkel.
SP500 index 10 éves chartja
NASDAQ 10 éves chart
Mindkettőt le lehet követni a különböző bankok ill. Brókercégek indexkövető ETFjeivel.
És ez még a kockázatkerülőbb megoldás. Nem egyedi részvényeket vásárolsz...
Ekkora összeggel már lehet mérhető mennyiségű pénzt csinálni.
Egy lakást sem fogsz eladni 2 év múlva, úgyhogy hosszútávon össze sem hasonlítható a két opció... ja és itt nincs olyan hogy nem tudod eladni.... mint egy ingatlannál.
Ez csak egy opció részemről, elgondolkodtatásképp.
A kérdésedre pedig hogy nekem miben van pénzem... a válaszom az, hogy részvényalapokban, egyedi részvényekben, aranyban, rézben, szántóföldben és egyéb olyan dolgokban amik nem stabilizálnak egy bizonyos állapotot.
Diverzifikálni kell, de bátornak lenni. Természetesen ésszel.
A tavaly februári-márciusi ijedtségkor pedig nem beszarni hanem kinyitni a bukszát.
"Amikor mindenki elad, akkor venni"
#18: "Az annyit jelent, hogy 4,5%-os hozamot érsz el a pénzeddel, ami áll egy ingatlanban."
Ez azért nagyon nem így van. A bérleti díj ténsleg 5% körül hoz évente, de az ingatlan értéknövekedését is számolni kell. Nézd meg 10 évem ennyi volt ez a lakás. A bérleti díjtól eltekintve is kb. megduplázódott az értéke legalább.
Kedves 19es.
Valóban, igazad van.
DE
Ha belemegyünk ebbe, akkor kezdj el kalkulálni a háztartási eszközök (mert bizony sem villanybojlert, sem radiátort nem az albérlő vesz), vezetékek, csövek, burkolatok miegyéb amortizációjával, cseréjével... a közjegyzővel, a biztosítással és a továbbiakkal.
Nem mellesleg C típus költözhet a szomszédba ennyi idő alatt, a környék is megváltozhat... a kedves albérlő csinálhat gyereket, moratórium alatt minden óvintézkedés ellenére is bajos kirakni ha nem fizet....... had ne soroljam.
A történet így kerek. Vagy még így se.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!