Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi az hogy az Ereste Banknál...

Mi az hogy az Ereste Banknál utal valaki, ilyen papír alapú valamin, amire az töltötte ki a Fizető nevéhez, hogy Társasház?

Figyelt kérdés
2021. jún. 25. 21:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy mi az? Mi a kérdés?
2021. jún. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az van írva az utalásnál hogy a Fizető fél neve: Társasház ,és a címe a társasháznak-. Ilyet lehet csinálni? A feladó neve sehol sem szerepel, csak ennyi.
2021. jún. 25. 22:17
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne? Egy társasháznak is van bankszámlája. Azon gyűjtik a lakók befizetéseit.
2021. jún. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az meg teljesen mindegy egyébként, hogy mit írsz a feladóhoz vagy a címzett nevéhez, mert a számlaszám számít.
2021. jún. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De ha nekem arról a közös bankszámláról utalnak magán bankszámámlára, egy termék árát kiegyenlíteni. Ez bűncselekmény, nem?
2021. jún. 25. 22:42
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak természetes személy utalhat. A társasház jogi személy, lehet vagyona, ebből utalhat is (megfelelően felhatalmazott képviselő által). Ahogy nekem is a munkahelyem szokta utalni a fizetést, nem Kovács Mari adminisztrátor szerepel ott feladóként. A munkahelyem is jogi személy.
2021. jún. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A társasház vette tőled a terméket? Pl. egy társasház vehet virágládát a lépcsőházba, vagy amire szükségük van. Nyilván ha a bankszámla kezelője visszaél azzal, hogy hozzáfér a számlához, az illegális, de nem valószínű, hogy ez történt, mert nagyon könnyű lebukni vele.
2021. jún. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egy férfi vette meg tőlem,és ez van írva az utalásra hogy Társasház.( azt mondja,hogy neki vannak társas házai) Viszont postázási címhez,nem a társasház címét kell megadnom a borítékra ,hanem egy másik címet.
2021. jún. 25. 22:51
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán ő a gondnok, és a lakására kéri amit vett, mivel nem a házban tartózkodik, csak oda jár ellenőrizni. Szerintem ebben nincs semmi furcsa. Nem tartom valószínűnek, hogy így akarna csalni. De ha egyértelműen olyasvalamiről van szó, amire egy társasháznak nem lehet szüksége, akkor rákérdezhetsz az illetőnél. Innentől te biztosan jóhiszemű vagy, de szerintem enélkül is.
2021. jún. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Katonai képeslapokat vásárolt tőle,. Nem hinném,hogy arra egy társasháznak szüksége lenne.
2021. jún. 25. 23:07
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!