Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szoktak ilyet csinálni az...

Szoktak ilyet csinálni az emberek?

Figyelt kérdés
Tesómmal veszekszünk fél órája, hogy szoktak e (lehet e) olyat csinálni mások, hogy felvesznek hitelt, azért hogy aztán abból külföldre költözzenek?

2021. jún. 1. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Attól, hogy felveszel hitelt és külföldre költözöl, attól még a hitelt fizetni kell. Külföldön is be tudják hajtani, van egy úgynevezett Európai fizetési meghagyás - ha az lenne a cél, hogy hitelt vesztek fel és nem fizettek.
2021. jún. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

igen ez világos:D

a kérdés arra irányult, hogy csak azért hogy ki tudjanak költözni pl újzélandra szoktak e hitelt felvenni, vagy egyáltalán lehetséges e ilyen indokkal felvenni? és ha igen mennyire gyakori ez a jelenség?

2021. jún. 1. 11:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy bárki meg tudná mondani, mennyire gyakori a jelenség, de ha valakinek van biztos nyelvtudása, szakértelme, vagy szorgalma, és egy adott helyre már várják is, akkor lehet abban realitás, hogy felvesz itthon egy személyi kölcsönt a kezdeti kiutazás és szállás finanszírozására.


Komolyabb milliós hitelekhez a bankok fedezetet kérnek, ami lehet autó, vagy ingatlanfedezet is.

De legtöbb alapesetben szükséges a munkáltatói igazolás, hogy van állásod / jövdelmed.

Ha pedig vállalkozói hitelt választasz akkor az éves kimutatások a jövedelmekről, adóigazolások, hogy nincsen követelés vagy tartozás a cégeden stb.


Lehet ilyet csinálni, mindent lehet ha valaki mer kockáztatni, vagy abszolút biztos jövedelme vagy speciális magasan fizetett szakértelme van.


Hitelt / Kölcsönt akkor ésszerű, és tanácsos felvenni, ha valaki teljesen vagy nagy valószínűséggel biztosra megy valamilyen ügyben, csak az anyagi források hiányoznak hozzá...

2021. jún. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"ha valakinek van biztos nyelvtudása, szakértelme, vagy szorgalma"


az szerintem könnyű szerrel összeszedheti az induláshoz szükséges tőkét, nem kell kölcsönhöz folyamodnia.

2021. jún. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

"az szerintem könnyű szerrel összeszedheti az induláshoz szükséges tőkét, nem kell kölcsönhöz folyamodnia."


Nem akarok vitázni, de nem feltétlenül, ha adott határidőre kell döntést hozni és valahová jelentkezni, főleg ilyen "nehéz időkben"...

Vannak vissza nem térő lehetőségek is...

2021. jún. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%
Én épp ezt tervezem tenni. Igaz évek óta kint dolgozom, de az elmúlt egy évben kicsit lenullazodtam, napról-napta éltem, hazajöttem egy hónapra rá csak hitelből tudok visszamenni. Nekem van biztos jövedelmem, reálisnak tartom,hogy felvegyem. Fél évig meg nem maradok itthon azért, hogy osszeszedjem rá a pénzt...
2021. aug. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!