Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valaki elmagyarázná nekem a...

Valaki elmagyarázná nekem a folyószámlahitel tudnivalókat?

Figyelt kérdés
2017ben az FHB banknál igenybe vettem 70eftos folyószámlahitelt,ami 2018ban elvileg lejárt,de én nem fizettem vissza azt a 70eftos hitelt. Ahogy én egyszer le vettem a 70ezret másik hónapban nem láttam semmit a kártyámon annyi volt rajta mint a fizetésem akkor volt viszont 2019ben a Takarékbank lett az FHB bankbol es nem kaptam arról papírt hogy nekem folyószámlahitelem van, hanem csak annyit irtak a levelében hogy ki küldik postán az új bankkartyat/hitelkártyát viszont hitelkartyam előtte se volt így bankkártyát kaptam meg csak. Viszont nem értem ha nem fizettem vissza a 70ezret akkor az még mindig él? Vagy pedig ezt le zárták 2018ban és megszűnt? Vagy azt a fizetésem ből le vonták volna? De azt gondolom észre vettem volna hogy nem annyi pénz van rajta mint szokott. Kérem aki tud segítsen ebben
2021. máj. 1. 12:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A hitelkeret egy úgynevezett rulírozó típusú hitel, ami azt jelenti, hogy a bank annyi kamatot számol fel havonta, amekkora összeggel Te a keretből felhasználtál. Ha egyszerre levetted valamikor a teljes keretet, akkor minden hónapban látszik a kivonatodon valamennyi kamat és a hónap végi zárásnál az is látszik, mennyivel van mínoszban a számlád. Amikor megérkezik a fizetésed, a keret visszatöltődik, de mivel minden hónapban elköltöd a teljes fizetésedet, az adósság újratermelődik. Te nagy valószínűséggel most is tartozol 70E Ft-tal, ha minden hónapban lenullázod a számlád, de biztosat a bankfiókban tudnak mondani. 70E Ft hitelkeret havi kamata kb 4-500Ft, ezért nem nagyon veszed észre, de akkor is érdemes lenne egyszer visszatölteni, mert ahogy majd nő a fizetésed, úgy fogják emelgetni a keretet és Te szép lassan így fogod eladósítani magad, hiszen már most sem tudod, van-e adósságod, vagy nincs.
2021. máj. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Már rá jöttem sajnos én is

Bankban tisztázom ezt

Köszönöm szépen hogy leirtad nekem!!:)

2021. máj. 2. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!