Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel: K&H vagy OTP bank?

Lakáshitel: K&H vagy OTP bank?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 28. 07:28
A kérdező szavazást indított:
K&H
OTP bank
15 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
Vannak hitelkalkulatorok, meglátod a különbséget
2021. ápr. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xswerdy ***** válasza:
100%

az OTP-t még sose láttam, hogy kedvezőnek hozta volna ki bármilyen kalkulátor (bármilyen szolgáltatásra), szerintem ők abból élnek, hogy még mindig van sok ügyfél, aki nem jött rá, hogy van más bank is.


Pár éve a K&H volt általában a legjobb lakáshitel terén, mostanában ez már nem igaz. Nyilván sok mindentől függ, hogy neked hol érdemes felvenned a hitelt, én is csak azt tudom mondani, hogy használd a netes kalkulátorokat. A lakáshitel elég jelentős dolog, megérheti olyan bankhoz menni, akivel még nem volt kapcsolatod.

2021. ápr. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez igen sok mindentől függ, pl milyen típusú hitelt fogsz igényelni? Ha csak támogatottat, akkor ott hitel kamata mindkét bankban egyforma, de eltérnek az induló költség akciók, eltérhet a számlavezetés költsége, stb. Ha piaci hitel igényed is lesz, ott már erősen attól függ, mennyi lesz a hiteligény és Te milyen jövedelmet tudsz igazolni, mert ettől függ, milyen ajánlatot kaphatsz. Sokan nem tudják, de nagy hiteleknél magas jövedelemnél lehet a hitelből alkudni.
2021. ápr. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha csak a K&H és az OTP közül kell választani, egyértelműen K&H. A K&H sokkal korrektebbül áll az ügyfelekhez, viszonylag segítőkész az ügyfélszolgálat. Ha a hitelfelvétel követelménye a jövedelem adott bankhoz érkeztetése, a számlavezetés is teljesen korrekt. Az OTP-ről ez kevésbé mondható el, rendszerint hülyének nézik az embert és még a hitel- és számlavezetés konstrukciói is borzalmasak.

#2-vel teljesen egyet értek, nézd meg, hogy melyik bank mit ajánl. Konstrukciótól függ, hogy melyik adja a legjobb ajánlatot. Általában a UniCredit, a Budapest Bank, a K&H vagy a Gránit szokta az első legolcsóbb ajánlatot adni. Természetesen a legkedvezőbb ajánlatokon belül dönthet az is, hogy melyiknél vezetnéd a folyószámládat inkább.

2021. ápr. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!