Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel: Unicredit vagy...

Lakáshitel: Unicredit vagy Budapest Bank?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 2. 19:17
A kérdező szavazást indított:
Unicredit
Budapest Bank
10 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
8%
CIB
2021. ápr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Amelyik jobb feltételekkel adja
2021. ápr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

A feltételek döntsenek ne a bank neve.


De hogy a két bank közül melyik a jobb?

Bár ez nagyon leegyszerűsítő kifejezés.


A Budapest Bank az én tapasztalatom szerint.

Nincs vele gondom.

2021. ápr. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Mindenkit lepontoznak, még azt is aki tényleg a kérdésre válaszolt.


Értelmes emberek vannak itt.


Ha tényleg csak a kettő jöhet szóba és nem csak a nyilvánosan leírt egzakt feltételek számítanak a kérdezőnek akkor a Budapest Bankot ajánlom.


Amúgy miért csak ez a kettő jöhet szóba?

2021. ápr. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem ez a 2 bank adja a legjobb ajánlatokat az összehasonlító oldalakon, viszont míg a Budapest Bank egyszerűbb feltételekkel kb 3,7%-ot, az Unicreditnek látszólag összetettebb feltételrendszere van, (pl magasabb havi jóváírás-határok, hitelfedezeti biztosítás stb) amelyek teljesülése esetén a BB-nél is jobb (3-3,3%), míg ha az adott hónapban nem sikerül, akkor jelentősen drágábbá válik a hitel.(kb 4,5 %) Szóval ezért vagyok most dilemmában.
2021. ápr. 4. 12:11
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm hát egy ingatlanhitel elég hosszú időre szól. Nem érdemes mindig a legjobb eshetőséggel számolni.


Én ezek alapján a Budapest Bankot választanám.

Hitelfedezeti biztosítás amúgy mindenképpen erősen ajánlott. Minél széleskörűbb annál jobb.

2021. ápr. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Szia, én a BB-nél vagyok már 11 éve és a BB-nél veszem fel a lakáshitelt. Tavaly szeptemberben csináltam egy hitelminősítést ahol nagyon sok dolgot megkérdeztem a hitelügyintézőtől. A BB a legszigorúbb az összes bank közül a feltételek terén de csak náluk fogadják el a cafeteriát is, mint jövedelmet.

Én a minősított fogyasztóbarát lakáshitelt ajánlom, én is azt fogom felvenni. Miért? Pont azért, mert ha elveszítenéd a munkahelyedet akkor nem a jövedelmedből kell fizetned a hitelt, hanem elég ha feketeén dolgozol, feltöltöd a számládra azt a X ezer forintot és vonja a bank. Nem kell attól félni, hogy mi lesz ha nem kapok annyi pénzt és egyből drágább lesz arra a kis időre a kamat. Persze ezt alaposan át kell rágni és beszélni a banknál, nekem ezt mondták, ilyen a minősített de nincs is olyan amivel ha vállalod a havi 200e nettó jóváírást akkor kapsz a hitelből 0,25% jóváírást.

Én már nagyon várom, hogy mikor vehetek lakást, mert most újra kell magamat minősíteni annyi nehézséggel, hogy vettem fel 3 db diákhitelt, 1, 2 és a pluszt is. :) A BB mellesleg a nettó jövedelmed 40%-ig hitelez. Ha van hiteled akkor a törlesztőtől függ de tudnak adni ilyen jövedelmed 20-30%-ra is.

2021. ápr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!