Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Meg tudja szuntetni az elado...

Meg tudja szuntetni az elado a bankszamlajat, amire a bank utalna neki a lakashitelt? bukhatom igy a lakast?

Figyelt kérdés

2021. márc. 24. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

meg tudja szűntetni persze, de miért tenné ha várja rá a vételárat? nem is értem

egyébként általában 30 nap a megszűntetés, ha van bankkártya a számlához, mert a kereskedő addig tudja a terhelési igényét jelezni, tehát ilyenkor a bankod utalása is könyvelődik a számláján

2021. márc. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk a sztorit, de ilyen helyzetben nem biztos, hogy ragaszkodnék ahhoz az emberhez.

Az utalás pár másodperc, szóval, ha elindítod nincs esélye a megszüntetésének.

Nem tudtam hogy 30 nap, (kösz előző), de az logikus a bank számára is.

2021. márc. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélj az ügyvéddel, aki az adásvételit írta, tőle jobb infókat kapsz.


Laikusként szerintem az eladónak nem kötelező elérhetőnek lennie, így ha nem utalod a vételárat, akkor a te hibádból hiúsult meg a szerződés, és buktad a foglalót.

Ha utalod a vételárat, akkor a szerződés teljesedésbe ment, az ügyvédnél van letétben az átruházás, tehát a földhivatal be fog jegyezni téged, de ha nem kerül elő az eladó, akkor birtokba venni nehéz lesz az ingatlant, tehát akkor te fizettél, miközben nem tudod használni a lakást ez is egy elég pocsék helyzet.

Ha volt ingatlanos az eladónál azt is érdemes megkeresni.

2021. márc. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!