Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek a mai világban mi...

Szerintetek a mai világban mi az a maximális %-os törlesztőarány (hitel törlesztő/család bevétele) amit biztonsággal be lehet vállalni?

Figyelt kérdés

Fogyasztóbarát lakáshitel esetére, végigFIX konstrukcióra gondolok.

Előre is köszi a válaszokat!!



2021. márc. 29. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a havi nettó bevétel negyedrésze. Többet én nem szívesen vállalnék be.
2021. márc. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudnám %-os arányban meghatározni, mert sajnos ha a család jövedelme 100%-ban az egyik féltől érkezik, akkor baj esetén nem lesz kisegítve a pár azzal, hogy a törlesztő csak a jövedelem 15%-a volt.

Azt mondanám, hogy számba kell venni mennyi az a minimális összeg, amiből szorult helyzetben is megtudtok élni minden kötelezettségetekkel együtt. Majd venni a kevesebbet kereső fél havi jövedelmét, levonni belőle ezt az összeget és ami marad, az mehet törlesztőre.

Persze ez így elég szigorúan vett keretezés, amit lehet finomítani, pl. 6-12 havi anyagi tartalék állandó megtartásával, baleset- és egészségbiztosítással, esetleg hitel törlesztési biztosítással.

A lényeg, hogy reálisan végig gondolva és tervezve ne fordulhasson elő olyan élethelyzet, hogy átmenetileg fizetésképtelenek lesztek. Gondolok itt pl. olyan helyzetekre, minthogy anyuka GYED-en van, amikor apuka elveszíti az állását, vagy baleset éri és tartósan kiesik a bevétele.

2021. márc. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25% a teteje amit én nettó 500 ezer mellett be mernék
2021. márc. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Max. 20%, de attól is függ, mennyi százalék kell alapból megélhetésre, ennek megfelelően lehet ennél kisebb arány is.
2021. márc. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
2021. márc. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A jövedelmem körülbelül 30% megy el albérletre, sosem volt gondom (pedig itt ugye nincsen törlesztési biztosítás), de azért is vagyok nyugodt, mert megbízható (mozgósítható) tartalékom van. Lakás vásárlásnál az emberek többsége szinte az összes félre tett pénzét feléli, szóval ott tényleg érdemes picit szigorúbban nézni a dolgot,de ez is sok mindentől függ (mennyi a tényleges havi összbevétel - nem mindegy, hogy 100eft, vagy 1millió -, milyen szegmensben dolgozunk, mennyire tűnik biztosnak a munkahelyünk, stb).
2021. márc. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi a #2 válaszolóhoz hasonlóan gondolkodtunk.

Közös fizetés nettó 480 körül van. Ezt 40%ig terhelhettük volna, ami majdnem 200 ezer forint. Nyilván nem voltunk olyan felelőtlenek, hogy eddig nyújtózkodjunk :D

Mi úgy számoltuk ki a maxot, hogy ha én kisesek a keresetből (pl gyerekvállalás miatt), akkor is kijöjjön a férjem fizetéséből (290) a törlesztő, rezsi, alap kaja. Nyilván van pár hónapnyi megélhetésünk vésztartaléknak, de ettől függetlenül nekünk fontos volt, hogy egyikünk fizetése legalább a nagyját lefedje a költségeinknek.

Így 110 ezerig mertünk törlesztőt választani. És az ezáltal kapott hitelt kombináltuk az önerőnkkel és addig nyújtózkodtunk. Ennyit fizettünk albérletbe is, szóval ismerős kiadás volt.


Szóval szerintem akkora legyen egy család törlesztője, amit (nagyrészt) egy fizetésből is ki tudnak fizetni. Jobb esetben van valamennyi vésztartalékuk, amiből megtoldozgathatják addig, amíg a másik fél munkába áll.

2021. márc. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!