Ha a feleségem felvesz személyi kölcsönt, vagy hitelt, de nincs jövedelme, és nem fizeti, akkor tőlem vonhatják amennyiben egy háztartásban élünk? Ingatlanomra terhelhetik? Milyen esetek lehetségesek?
Pont ezért kedvelt módszer a vagyon mentésének, és a hitel nem fizetésének. Kiskorú gyermekekre íratják a házat, szántót. Ezek nem hajthatók be a bankok számára.
A hátránya, hogy mozdíthatalan.
"Te tényleg egy ilyen nőnek csinálnál gyereket? Jól meggondoltad te ezt?"
Negyvenöt év felett már te sem válogatnál a mai világban lehet, hacsak nem vagy milliomos..
Szeretném még megérni a szalagavatóját azért :D
Ha a feleségem felvesz személyi kölcsönt, vagy hitelt, de nincs jövedelme, és nem fizeti, akkor tőlem vonhatják amennyiben egy háztartásban élünk? Ingatlanomra terhelhetik? Milyen esetek lehetségesek?
Ha nem vállalsz a hitellel kapcsolatban semmit (nem írsz alá semmit a banknak), akkor a Te vagyontárgyad érintetlen marad. A tulajdonodban lévő ingatlan ugyanúgy, ahogy minden más (bankszámla, bér stb.).
Ha résztulajdonos vagy egy ingatlanban, akkor a hitelt felvevő a saját tulajdonrészét tudja csak terhelni, a Te részed a beleegyezésed nélkül nem.
A haszonélvezeti joggal rendelkező jogosult az ingatlan hasznait szedni. Ez teljesen független attól, hogy a tulajdonos kiskorú, vagy nagykorú. Tehát ha a kiskorú gyerekének ajándékozná úgy, hogy haszonélvezeti jogot alapít saját javára az ingatlanra, akkor onnan senki nem teheti ki. A tulajdonos változás sem befolyásolja a haszonélvezeti jogot. Az csak akkor szűnik meg, ha a jog jogosultja lemond róla, vagy meghal.
24. Nagyon rosszul tudod. (Es a 3. is.)
“Ha nem vállalsz a hitellel kapcsolatban semmit (nem írsz alá semmit a banknak), akkor a Te vagyontárgyad érintetlen marad. A tulajdonodban lévő ingatlan ugyanúgy, ahogy minden más (bankszámla, bér stb.).”
A hazassag vagyonszerzodes, azaz amit annak ideje alatt szereztek, az kozos. Ez alol kivetel az ajandekozes, az orokles, illetve a hazassag elotti vagyon (illetve ha eladtad az elotte szerzett hazat, akkor annak a vetelara is kulonvagyon.)
A kulonvagyon erintethetetlen a masik fel altal, azt a bank sem tudja elvinni, mert nem a felesege.
Viszont a bered, a bankszamladon levo penz (hacsak nem a hazassag elottrol valo, lasd fentebb) az bizony kozos vagyon, igy a felesege is, azaz a feleseg tartozasa fejeben behajthato. (Ilyenkor nem toled hajtjak be, hanem toletek, olyan dolgokat, amiknek o is tulajdonosa.)
A te sajat kulonvagyonodhoz viszont tenyleg csak akkor nyulhat a bank, ha kezes/adostars lettel es alairtad.
(Viszont a sajat kulonvagyonara nelkuled is felvehet hitelt, ez esetben a sajat kulonvagyonaval illetve a kozos vagyonnal felel, ez egy kockazat, de hat az ember vagy ertelmesen nosul vagy hazassagi szerzodest kot es azzal biztositja be magat.)
Amugy a tobbi valasz korrekt, a gyermekre iratasos vonal is megfele a valosagnak. :)
Végrehajtási törvény szabályozza:
"A házassági életközösség tartama alatt a házastársaknak vagy
bármelyiküknek a vagyontárgyát bármelyik házastárs ellen külön vezetett
végrehajtás során is le lehet foglalni. Nincs helye a foglalásnak, ha az a
házastárs, aki ellen a végrehajtás nem irányul, kétséget kizáróan igazolja, hogy a szóban levő vagyontárgy nem a házastársi vagyonközösséghez, hanem az ő különvagyonához tartozik."
Tehát az ingóságot illetően. Ha nem az adósé az ingatlan, akkor nem foglalható le. Ha nem adósé a bankszámla, akkor nem inkasszálható. Ha nem adóst illeti a munkabér, akkor nem tiltható le belőle senki más tartozása miatt.
Az ingóságokat illetően igen. Ezek közé tartozik a gépjármű is. Más esetben nem.
"de nincs jövedelme, és nem fizeti, akkor tőlem vonhatják " NEM!
"Ingatlanomra terhelhetik?" NEM!
Nem véletlenül kell a másik fél hozzájárulása, ha az ingatlant is be akarják vonni fedezetnek. Ha a másik fél hozzájárulása nélkül is nyújt a bank hitelt (ilyennek még nem találkoztam, nem véletlenül), akkor pedig kizárólag a hitelt felvevő tulajdonrészét terheli meg. Mivel az adott esetben szinte eladhatatlan, ezért inkább a bank nem ad hitelt az ingatlanra csak részben kiterjedő tulajdonjog esetén.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!