Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van 2 lakásom, és az...

Ha van 2 lakásom, és az egyikben élek a gyermekemmel, de van hitelem mindkét lakáson, és nem tudom fizetni, akkor az egyiket elárverezhetik vagy mindkettőt?

Figyelt kérdés
2010. aug. 20. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Melyiken van jelzálog?
2010. aug. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Bocsi én vagyok a hülye. Nem megy már ez az olvasás...


Szerintem mindkettőt elárverezhetik, ha egyik lakás hitelét se fizeted. Nem tudnád eladni az egyiket, hogy megmentsd a másikat?

2010. aug. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát a moratórium miatt egyelőre az egyiket. Azt, amelyikben nem élsz életvitelszerűen.

Jövő április után meg mindkettőt.

2010. aug. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
add ki az egyiket vagy add el és legalább az egyik hitel ki lesz fizetve
2010. aug. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már próbálom eladni a másikat , és kiadni is,de semmi vevő már 1 éve, persze 4. emeleten van mindkettő lakás és lift nincs. Kiadni is próbálom,de még albérletbe sem jön senki oda a 4. emeletre. Amúgy amiben lakom 4 millió a hitel, a másikon meg 3 millió. Teljesen kilátástalan a helyzet.Ráadásul munkahelyem is elvesztettem!
2010. aug. 21. 08:40
 6/10 anonim ***** válasza:

bármelyiket, akár mindkettőt is elárverezhetik... 3+4millió ft volt a felvett hitelösszeg? Ft vagy CHF? Ha devizahiteled van, akkor nagy az esély arra, hogy a 7milliós hitel, akár 9millió ft körüli tartozás. Nem írtad, hogy mekkora a lakás, de tegyük fel, hogy 1+2 fél szobás. ha az első, második emeleten van, akkor kiadják 60-65ezer ft-ért kb. Te a 4.en kiadhatod 48-50ezer ft-ért.

Ha eladod, akkor egy 1+2 fél szobásra biztosan van vevő, ha 7,5-8millióért adod.

Ha Bp-i vagy, akkor írj privit, esetleg próbálok segíteni.

2010. aug. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
próbáld meg kevesebbért kiadni, mint a környékbeli árak, ha 20-25 %-kal olcsóbb, mint a környező albérletek, akkor kiveszik, és annyival előrébb vagy...és minden hónapban próbálj valamennyit befizetni, ha a teljes összeg nem megy, azzal is húzod az időt
2010. aug. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a mostani válaszokat. CHF-es hitel,összesen 7 millió a hitelem,nem Budapesten van,vidéki kisvárosban, ahol csak 30-35ezerért tudnám kiadni.De itt aki tud és kevés a pénze,inkább a szülőknél lakik,így nehéz kiadni itt.
2010. aug. 21. 15:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Bankot kerested már,hogy bajban vagy? Áthidaló kölcsön, vagy az egyikre lehet valami olyasmit,hogy min.díjat fizetsz,mert eladás alatt áll. Tutira tudnak segíteni. Ők persze biztos jobban fognak járni mint te,de legalább marad fedél a fejed felett.
2010. aug. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen,kerestem a bankot is, de mivel nincsen jövedelmem,csak munkanélküli járadék,arra sajnos nem adhatnak áthidaló kölcsönt.De köszönöm a választ.
2010. aug. 25. 06:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!