Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elárverezhetik ha szocpol van...

Elárverezhetik ha szocpol van rajta?

Figyelt kérdés
Szocpolos lakáshitelünket nem tudjuk fizetni már lassan másfél éve.Most küldtek egy levelet,hogy amennyiben nem fizetem be az elmaradt részleteket,feltesznek Bar-listára(tudom,nem ez a hivatalos neve).Ha végrehajtóhoz kerülne az ügy,elárverezhetik akkor is ha szocpol van rajta?Egyik ismerősöm szerint nem,de már egész nap a Google-t bújom,de nem találok egyértelmű választ.
2010. ápr. 16. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem igen sajnos! Hiszen a szocpol gyakorlatilag önerőnek számít, az azon felüli részt adta a bank. _Ha szocpol van rajta, akkor te, mint tulaj x-évig nem idegenítheted el, de ha nem fizeted a jelzáloghitelt, akkor sajnos előbb-utóbb végrehajtásra adják. Pont ezért jelzálog a jelálog.Alacsonyabb a bank kockázata, mert van fedezet, amit értékesíthet.

De azért ez nem holnap lesz, mert először is a BAR listára történő felrakásodról ajánlott levélben kell értesítenie a banknak, 30 nappal azelőtt, hogy feltesz.

2010. ápr. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,valahogy így logikáztam én is ki.
2010. ápr. 17. 20:47
 3/3 anonim válasza:
Ha átadnak végrehajtóhoz, az még legalább 1-2 ÉV! míg azok tesznek vmi lépést! Először ha jól tudom van az a lépés (erre nem kell várni 1-2 évet), hogy fizetsz nekik havonta egy bizonyos összeget! Második lépés, hogy levonják a fizetést/nyugdíjat stb.! Harmadik az ingóságok elkobozása (autó, értékes antik műtárgy stb.! És a negyedik a lakás elárverezése, de hidd el ez a végrehajtó cégeknek is rossz mert míg eddig, hosszas bírósági procedúra alatt eljutnak na az min 2 év, és nekik is jobb, hogyha nem is sokat, de szinte vmennyit fizetsz nekik havonta! De ne ijedj meg, ha átadnak végrahajtó cégnek, mert még onnan is van visszaút! És tudomásom szerint nem érdekli őket az, hogy mi van rajta, szóval se szocpol, se jelzáloghitel!
2010. máj. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!