Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitellel kapcsolatos "ötlet"!...

Hitellel kapcsolatos "ötlet"! Mennyire hülyeség?

Figyelt kérdés

Szeretném eladni a házam, de gyanús, hogy a vevőim nem kapnak rá elég hitelt, mert az értékbecslő inkább lefelé húzza az árat.

Ilyen esetben lehet-e olyat, hogy 30 millióért odaadom a házat, de adásvételibe 35 milliót írunk, tehát, ha lebecsüli pár millióval a becslő, nekem akkor is ki tudják fizetni.

És még így is jobban jár a vevőm egy magasabb illetékkel, mintha hitel nem kapás miatt bukná a foglalót, ügyvédi díjat stb.


2021. márc. 11. 15:05
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Csak elvi szinten érdekelt, gondoltam, hogy nem legális
2021. márc. 11. 16:48
 12/15 anonim ***** válasza:
77%
Viszont ha nem legális, akkor nem ér semmit ha lepapírozzátok. Az ügyvéd se hiszem hogy belemenne ilyesmibe, anélkül pedig nem is lenne hiteles a papír. Ezzel mindenki rosszul járhat, nem ér annyit.
2021. márc. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Hallottam már ilyenről. Van aki megcsinálja. Lényeg az hogy 2 adásvételit kell kötni. Amelyik 30 milláról szól, a teljesités útán az ügyvéd megsemmisiti. Amelyik 35ről, az megy tovább. Az önerőt az eladó igazolja, hogy megkapta, vagyis leirod hogy megkaptad és ennyi. A bank folyósitja a többit.

Ezt nyilván a törvény bünteti, de attól még sokan bevállalják főleg NAV miatt. Ugyanis az kimehet ellenőrizni, ha gyanúsan alacsony az ár pl.


Ha nincs túlárazva az ingatlan, az értékbecslő egyébként nem szivat, annyra becsül amennyi az adásvételiben van.

2021. márc. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ilyen csalásról pár éve volt a TV-ben egy vicces történet.


Az eladó csalingázni akart aláírta, hogy kapott 10mFt előleget a 27mFt-os házra (valóságban 15-18mFt-ot ért az ingatlan), abban a reményben, hogy a rejtett munkaerős vevője majd könnyebben kap a tényleges 1mFt-nyi önerője mellé 16mFt-nyi hitelt.


Az értékbecslő 12mFt-ra becsülte a házat, így nem lett hitelfolyósítás, majd a vevő bírósági úton visszakövetelte a 10mFt előleget. Az eladó ezt nem tudta kifizetni, árverezték a házát, az új tulaj az említett vásárlójelöltje lett 7mFt-ért, csak adót és járulékot fizetett, hiszen öt kárpótolták az árverezésen befolyt összegből.


Szerintem fogjál bele még ma és ne legyél előítéletes a vevőddel szemben!

2021. márc. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Akinek nem adnak 30mFt hitelt, annak 35mFt-nyit sem fognak adni!
2021. márc. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!