Meddig mehet el a bank? Hitellel kapcsolatos kérdés

Figyelt kérdés
Szeretném megkérdezni akik tapasztaltabbak ebben a kérdésben hogy a bankok milyen alapon akarják rajtam illetve az én családomon behajtani a hitelt. Egyik rokonom (nagymama testvére) hitelt hitelre halmozott, és meghalt, a gyerekei visszautasították a hitelt/örökséget a férjnek semmije sincs, ezért a bank rajtunk akarja behajtani. Ez abszurdnak tartom mert kb 1-2 évente 1X találkoztam a rokonommal, és nem vagyunk sem kezesek sem semmilyen kapcsolatba a hitellel, csak rokoni kapcsolatba vagyunk. Most akkor a legutolsó külföldi rokonig is elmehetnek bekopogtatni? Aki tud törvényt linkeljen ami a témába vág illetve tapasztalaokat
2012. júl. 9. 23:05
 1/7 A kérdező kommentje:
egy forint hitelem sincs nem szeretném más hülyeségét én fizetni, ráadásul úgy hogy vannak örökösök, és nekem közöm nncs a rokonom hiteléhez
2012. júl. 9. 23:06
 2/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, ti következtek az öröklési sorban. Mondjatok le róla és akkor nincs fizetni való.
2012. júl. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hagyatéki tárgyalás volt már?

Ha nem is mondotok/mondtatok le az örökségről, tartozást örökölni csak a hagyaték erejéig lehetséges. Tehát ha nem örököltetek vagyont, akkor adósságot sem és a bank elmehet a búsba.

2012. júl. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Számomra az az érdekes, hogy a bank honnan tudta meg a ti adataitokat? Ha veletek nem voltak szerződéses viszonyban és nem ti jelentettétek be a halálesetet sem, akkor ki adta meg nekik a személyes adatokat?


Másfelől: a hagyatéki tárgyaláson részt vettetek? Az már lezárult, és örökösként vagytok megjelölve benne? Ha nem, akkor mi alapján követelnek tőletek bármit is?


Az örökség visszautasításával - hagyatéki eljárás keretein belül- ti sem örökölnétek semmit ( sem javakat, sem kötelezettségeket).


Itt egy hasonló link, hátha segít: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__58990..

Illetve: [link]

2012. júl. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

volt hagyatéki tárgyalás de mi nem voltunk hivatalossak csak a férj és a gyerekek (nagykorúak) Nem tudom hogy honnan tudják az adatainkat, semmi kapcsolatban nem álltunk a hitellel, csak azt tudom hogy nagyon sok hitelt felvett. Szokásos sztori, rengetek hitel már amikor nem tudta fizetni akkor hitelből fizette a hitelt, kölcsönök, eladás stb. Egyébként nagyon okos volt a rokonom de hülyeséget csinált a hitel összege pedig olyan nagy hogy én szégyellem leírni A férjnek van háza, és egy olcsó kocsija is. De persze visszautasította az örökéget, pedig a ház is fedezet.

Természetessen semmi javat nem örököltünk, nem is lett volna mit


"a hagyatéki tárgyaláson részt vettetek? Az már lezárult, és örökösként vagytok megjelölve benne? Ha nem, akkor mi alapján követelnek tőletek bármit is?"


A rokonom testvérét csesz.tetik most vagyis a mamámat, 70 éves. Kitüztek tárgyalást, ahova meghívták a mamámat, hozzáteszem nem nagyon bír menni, és vidékre kellene menni ami nem megoldható így.


Kérdés: elég ha egy papír elküldök hogy a nagymamám lemond a hitelekről? kaptuk az infót hogy hamarossan anyámat majd pedig engem fognak csesztetni, ezért megoldható hogy lemondjuk a hitelről mindannyian, csak levélben postai uton? vagy mindenképp el kell menni a tárgyalásra a mamámnak?

2012. júl. 10. 20:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, hogy bízzatok meg egy ügyvédet, aki rendbe teszi a dolgokat.
2012. júl. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen lehet az lenne a legjobb.
2012. júl. 10. 23:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!