Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet egyszerre két házra...

Lehet egyszerre két házra felvenni hitelt ?

Figyelt kérdés

Egy olyan esetre gondolok, hogy megtakarított 10 millió forint esetén szeretnék venni egy ingatlant 12 millióért. Ez valószínűleg megoldható.



Viszont, ha két ingatlant szeretnék venni , amelynek darabja mondjuk 12 millió, akkor a meglévő 5-5 millió részt felosztani a két ingatlanhoz szükséges önerő között.


Ez 41,67% önerő mindkét ingatlan esetén.


Ez így megoldható ?

A példában említett számok eltérhetnek, viszont az arány hasonló.



2020. dec. 31. 14:03
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
54%

Mindegy, teszi a kérdező amit akar, annak is hisz, akinek akar, nem az én pénzem égeted sem te sem ő, szóval részemről ennyi.


(bár azért az írásképed alapján annyi látszi, hogy ritka nagy proli vagy, az ilyenek egyhez értenek, hogy szurkoljanak a kedvencüknek, nálad most gondolom a fradi mellett az OTP a másik csúcsszuper, pedig az élet kicsit bonyolultabb, mint az, hogy én nem kaptam, így hülyék, ott meg kaptam, rendesek)

2020. dec. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
8%
21: Te vagy egy ritka nagy proli! Ha valakinek nem egyezik a véleménye a tieddel, akkor már nyilván hülyeséget ír. Nem az OTP-nek szurkolok, csak leírtam, hogy velük sikerrel jártam, de nem fogod fel, ez már meghaladja a képességeidet.
2020. dec. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
71%

20: azt fogd fel, hogy ez nem egy állandó állapot! És ez elég gyorsan meg tud változni, akár éven belül is. Egy darabig X mindenkinek ad, majd történik valami (legtöbbször nem is tudni meg, hogy micsoda, és hirtelen szigorítanak)


Pl 10 éve a CIB volt a leglazább, akkor mindent betoltak a piacszerzésre, becsszóra adták a hitelt, aztán jött a válság, ahol a legjobban ők égették meg magukat. Nyilván most konzervatívabbak, de ez nem jelenti, hogy nincs olyan eset, hogy ők kínálják a legjobb feltételt.


Viszont 1 biztosan kimondható! Nem létezik szuper bank, aki mindenkinek ad, és mindenkinek a legjobb feltétellel. Az egyik ügyfél az egyik helyen fog kapni, a másik a másikon, és ha mindegyiken kapsz, akkor is lesz olyan, akinek X kínál jobb koncíciókat, és lesz, olyan, akinek Y.


Ezt kellene végre felfogni, hogy nincs legjobb bank, mert minden helyzetben más lesz aki a legvonzóbb ajánlatot adja (vagy aki egyáltalán bevállalja a hitelt).



És továbbra is! nem mondom, hogy a CIB-hez menjen! Sőt!

Viszont az sem, hogy az OTP-hez. Nézzen körül, és ahhoz menjen, amelyik a legjobb feltételeket kínálja NEKI.

2020. dec. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
70%
22: marha szellemesen tudsz gyalázni... gyakorlatilag a saját szavaimat ismételgeted :) semmi vész, ha kitalálsz valami újat szólj!
2020. dec. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
36%

"Ezt kellene végre felfogni, hogy nincs legjobb bank,"


Ki mondta, hogy van legjobb bank???? Nem fogod már fel, hogy TAPASZTALAT, TAPASZTALAT.

2020. dec. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
30%

25: Tapasztalat? Milyen tapasztalatod van? Hogy egy olyan terméknél (babaváró), ahol semmi különbség nincs a termékek között, te az OTP-nél kaptad, tehát "OTP-nél érdemes próbálkozni" (A te szavaid).


Nyilván rögtön azt is levontad ebből a tapasztalatból, hogy az OTP fogja a legjobb kondíciókat kínálani egy tök más termék esetén. Hiszen tapasztaltad.


A tapasztalatod nyilván valid, csak éppen teljesen irreleváns, mert MÁS a termék! És más az élethelyzet is! A te tapasztalatod 1 dolgot jelent, hogy TE nem kaptál ott, és kaptál máshol.


Ez azonban semmit nem jelent egy másik embenek, akinek nem ugyanaz a fizetése, nem ugyanolyan hitelt akar felvenni, nem ugyanabban a helyzetben van... de igen, amúgy tök jó tapasztalat


(segítek! vettem egyszer egy Honda kocsit, de nem volt jó! Szóval most tapasztalatból mondom, hogy nem szabad honda áramfejlesztőt venni, mert mindkettő honda. Képes vagy felfogni? Vagy már a vérnyomásod régen kiütötte azt a szintet, hogy gondokozni tudj ;)

2020. dec. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
36%
26: Sosem fogod megérteni amit írtam, mert valószínűleg értelmi fogyatékos lehetsz. De, ha nem is vagy az, akkor is biztosan lehet valami baj ott az emeleten...Mást nem tudok elképzelni tényleg, hogy nem érted meg, hogy tapasztalatom írtam le, mindenki olyan bankot választ amilyet akar. Csak ez a rendkívüli síkságod az amit nem tudok mire vélni... Hogy valaki ennyire ne fogjon fel valamit... És akkor még próbálod itt gazdaságtanilag meg pénzügyileg megmagyarázni a baromságot....
2020. dec. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

12-es okoskodással kezdni, de igazat ír önmagáról, idézem:

"12: Fogalmad nincs, hogy hogyan működik a banki hitelbírálat."---megnevettettél az önkritikáddal :)

2021. jan. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Te meg az ostobaságoddal nevettettél meg, bár itt azokból sajnos nincs hiány.
2021. jan. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!