Lehet egyszerre két házra felvenni hitelt ?
Egy olyan esetre gondolok, hogy megtakarított 10 millió forint esetén szeretnék venni egy ingatlant 12 millióért. Ez valószínűleg megoldható.
Viszont, ha két ingatlant szeretnék venni , amelynek darabja mondjuk 12 millió, akkor a meglévő 5-5 millió részt felosztani a két ingatlanhoz szükséges önerő között.
Ez 41,67% önerő mindkét ingatlan esetén.
Ez így megoldható ?
A példában említett számok eltérhetnek, viszont az arány hasonló.
12: Fogalmad nincs, hogy hogyan működik a banki hitelbírálat. Te most nem kaptál a CIB-nél, aminek millió és millió oka lehet (még felsorolni is nehéz lenne őket, de az, hogy nem volt hiteled kb 1db ezekből).
Az sem igaz, hogy van szigorúbb, meg kevésbé szigorú. Minden bank súlyoz, és indokolni azért nem indokolnak, mert a hitelbírálati képlet kb hét pecsétes titok, hiszen valójában abból élnek a bankok, hogy ügyesebb képletet találnak ki mint a konkurencia, több embernek adhatnak magasabb hitelt, miközben elkerülik a kockázatosakat.
Ez még nem jelenti, hogy általánosan az egyik szigorúbb a másik lazább, egyszerűen annyit mond, hogy a te esetedben valamelyik tényező (vagy több tényező együttese miatt) kockázatosabbnak ítéltek.
De 1db próbálkozás miatt levonni a következtetést olyan, mintha veszel 1db tejet, az romlott, akkor kijelented, hogy attól a gyártól nem szabad venni, mert sok millió liter romlott tejet árulnak.
Kb ennyire vagy hiteles. Nem gond, hogy nem értesz hozzá, csak ne hirdesd, mert marha ciki
Jah, és segítek még valamit!!! Hitel nem egyenlő hitellel!
Simán előfordul, hogy valamelyik bank mondjuk az ingatlan hiteleknél akar erősíteni, míg egy másik típusnál konzervatívabb megközelítést alkalmaznak.
Simán lehet, hogy mondjuk a 400 ezer fizetés alatti ügyfeleket kiszórják, egy kozervatívabb hitelbírálattal, az afelettieknek meg sokkal több hitelt is adnak, mint a konkurencia, aki meg pont a 400 alattival is szívesen szóba áll.
Egyetlen esetből (CIB nem, OTP igen) a komplett bankszektorra vonatkoztatva sikerült következtetést levonnod... Neked elemzőnek kellene menned sok millióért havonta az MNB-hez, vagy valamelyik BIG4-hez, mert ők sok sok ezer adatosrból próbálnak ilyesmit megállapítani ,)
13: nem vagyok CIB ügyfél.
Mint mondom, elég sok bankkal vagyok kapcsolatban, így kicsit több rálátásom van annál, hogy 1db esetből levonjam a következtetést, hogy X jó, Y nem jó.
16: és melyik másik bankot próbáltad még hitelfelvételre?
Mert nálam az első 2 helyen pl tuti nem ők lennének (a top3-ba beleférnek, bár megjegyzem, hogy volt nem egy olyan eset, ahol kb 2 perc alatt kapott az ügyfél a kekec helyen is hitelt)
16: Köszönöm. Végre valaki aki tapasztalatból beszél és nem azért, mert azt gondolja ő a világ összes bankját ismeri...Olasz banktól mit vár az ember, borzasztó körülményesek.
15: Úgy látszik ezeken a banki kapcsolataidon még lehetne mit javítani. Tudod mikor szükség van egy hitelre, ott a félmillió forintos nettó havi bevételünk és nincs egy darab hitelünk se, összeszedjük azt a kevés papírt ami a babaváró igényléséhez kell és akkor szorít a határidő és akkor jön a válasz a CIB-től, hogy elutasítottak...egy olyan hitelnél amit 100-ból 99 bank megad. És meg sem indokolja az elutasítás okát és akkor te még ilyen bakot védesz. Ha lenne CIB-es számlád és internetbankod, mobilbankod, akkor tudnád mennyire agyonbonyolított sz@r az egész rendszerük. A hitelbírálatuk meg tragédia. Csak akkor menj kérdező a CIB-hez jelzáloghitelért, ha az értékbecslés díját szeretnéd kidobni az ablakon és egy csomó időt elbaxni, mert tőlük nem fogsz hitelt kapni. Más bankok előbb adnak.
"És meg sem indokolja az elutasítás okát és akkor te még ilyen bakot védesz"
1) SOHA egyeten bank sem indokol! Ha mégis nyekeregnek valamit, az nagyon maximum az ügyintéző, hogy gyorsabban lerázzon, de indoklás sosincs. Egy bank sem fogja elmondani, hogy a scoring rendszer miért szórt ki, sőt, érdemes tudni, hogy valójában ezt a veled szemben ülő ügyintéző sem tudja, ő csak annyit lát, hogy IGEN/NEM.
2) nem védem őket! én sem véletlenül nem vagyok CIB ügyfél.
Annyit mondtam, hogy egy hitel felvételnél érdmes megnézni az összes szóbajöhető bankot, mert simán előfodulnak olyna esetek, amikor a tutinak mondott, mindenki által "lazán bíráló" bank elutasít a fenébe, vagy olyan feltételeket ajánl, amik kevésbé vonzóak (pl plusz fedezet bevonását kéri, magasabb önrészt határoz meg), a "szőrösszívű" meg jobb feltételt kínál.
Ha csak a nagy játékosokat nézed meg, akkor is pár óra alatt beszerzel mindenhonnan egy előzetes hitelbírálatot, ehelyett te felülsz a legendánka, hogy X lesz a legjobb, mert egyszer neked ők adtak.
A babavárónál sok variációs lehetősége nincs a banknak, megadja vagy sem, mert a konstrukciók mindenhol ugyanazok. Ingatlan hitelnél viszont rengeteg különbség van bank és bank között, és érdemes is megnézni, nem csak azt, hogy melyik adna hitelt, hanem, hogy melyik milyen feltétellel teszi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!