Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ezekkel a feltételekkel ennyi...

Ezekkel a feltételekkel ennyi hitel?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit.


Ingatlan vásárlás előtt állunk. A kinézett ház vételára maximum 40 millió forint lesz.


Van 10 millió forint önerőnk.Az én fizetésem 400.000 Ft nettó 6 éve ugyan attól a cégtől jön a jövedelmem a bankhoz. Első munkahely. A feleségem otthon van a gyerekkel kettőnk bevétele 500.000 ft felett van. Szeretnék második gyereket is de annak a feltétele a saját ingatlan.


Igénybe szeretnénk venni minden támogatási formát. A bavárót már felvettük.


Biztos munkahellyel rendelkezem stabil szülői háttérrel mind az én mind a feleségem szülei felől.


A családon belüli örökség egy része rám esik. Körülbelül 10 év alatt tudnánk ezt az összeget visszafizetni előtörlesztéssel a futamidő alatt.


A kérdésem az, hogy a bank hitelez-e ennyit ha tételezzük fel úgy becsüli fel a házat, hogy kapunk elég hitelt hozzá.


Már egyeztettünk hiteltanácsadóval de a pontos vételárig nem tud pontos számítást adni. Ez csupán kíváncsiság felőlem mert még hónapokkal később tudjuk csak meg az árat hátha valaki mostanában hasonló összeget.



2020. dec. 27. 16:52
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Én azért ezt erősen megfontolnám.

Ha jól értem van 10 millió önerőtök + 10 millió babaváró HITEL + 1,43 millió CSOK a két gyerkőcre és 10 millió CSOK HITEL + 8,57 piaci hitel. Vagyis a nyakatokba vesztek 28,57 millió hitelt két kicsi gyerekkel?

Működhet ugyan, miért is ne működhetne, de meglehetősen bátor döntés kvázi egy bevételre alapozni egy ekkora tartozást...

2020. dec. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

A kalkulátorokat próbáld meg végignézni.

Orvosi igazolást nem adnak akkor, ha nem sikerül?

2020. dec. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
22%
Kérdező: A 21-es válaszoló mindig bevágja ide a Megfontolás c. meséjét, nem kell vele foglalkozni. Ha rajta múlna még mindig barlangokban lakna az emberiség, mert annyira beszari.
2020. dec. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
68%
21 vagyok. Én nem tudom miről beszélsz. Van hitelem, amit megfontoltan vettem fel. Felőlem mindenki azt csinál amit akar, de én ezt a mértéket meredeknek tartom gyakorlatilag egy keresővel és két gyerekkel. Nem gondolom, hogy ettől minősítened kéne. :)
2020. dec. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

A 40 millió a plafon lehet, hogy ennél olcsóbb lesz a legrosszabb verziót vetttem alapul.


28.5 millió a második gyerek után - 2.5 millió így marad 26 millió. Jelzáloghitel esetén további - 1 millió.


Mind a kettőnknek jó végzettsége kialalult egzisztenciája van. A szülés óta a feleségem nyilván itthon van és ez addig így is marad amíg a második gyerkőc nem megy óvodába.


Országos szinten is azonnal találnék munkát szakmánon belül ha bármi közbejön illetve apósom vállalkozó 30 éve ő is tudna foglalkoztatni valamint ausztriai kapcsolat is van ha minden kötél szakad és külföldön kéne munkát vallanom.Illetve a családi háttér.


Fiatalok vagyun 25-26 évesek.Eddig is jól bántunk a pénzzel. Arra jutottunk, hogy inkább most ugrunk bele egy nagyobb hitelbe mint 35-40 évesen Addigra már valószínűleg tehermentes lesz a ház.


Kicsivel több lenne a törlesztő mint a jelenlegi albérleti díj de így is kényelmesen élünk sok megtakarítást felhalmozva havi szinten.

2020. dec. 28. 19:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!