Vennétek még fel hitelt?

Figyelt kérdés

Van egy házunk, amin dolgozgatunk ahogy tudunk. Azért egész jól haladunk, de nagyon sok van még hátra. Nagyon sok terv van.

Jelenleg 4 en vagyunk. 2 felnőtt és 2 gyermek.

A házat hitelre vettük + csok. (nem, nem emiatt fogunk gyerek vállalni. Hanem eleve 3 gyereket szeretnénk, és adott volt a lehetőség miért ne éltünk volna vele.)

6 millió volt a ház. Ebből 2 a csok. Így 4 a házhitel. De ezt is már 3 éve fizetjük, úgyhogy már 3,valamennyi. Vagy valahogy így.

Belevágtunk házbővítésbe. Így felvettük a babavárót. Hogy a nagyobb dolgokat egyszerre ki tudjuk fizetni. A többi "kisebb" meg megy majd a fizetésből.

Párom jól keres. Ezért tudunk azért haladni apróságokkal is.

De ugye az árak csak nőnek. Mindent próbálunk magunk megcsinálni. De van olyan amit nem tudunk.

Kész leszünk. Azzal nincs baj. Én csak azon aggódom picit, hogy az idő nem mindegy. Hogy most 5 vagy 10 éven belül leszünk kész. Én itt inkább a gyerekek végett gondolkodom. Mert jelenleg egy másfél szobás a ház. De ugye nem mindegy, hogy majd 17 évesen is együtt alszanak e majd.

És itt most ne akadjunj fent azon, hogy de régen is felnőttek egy egyszobás házban 5-6-7 en..

Meg vegyes gyerekek. Azért nem kéne mondjuk 15 évesen az öccsével egy szobában lennie a lányomnak.

Tudom függ attól is, hogy mennyit adnának. Nyílván ez után utána járnánk. Teszünk félre is pénz. Meg van lakástakarékunk is.

Ti így vennétek fel esetleg még hitelt?



2020. dec. 19. 19:06
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

#1 es.

Nem nekef szólt. Eddig te voltál az egyedüli aki normálisan válaszolt.

Ez azoknak szólt akik egyből itt izéltek, hogy mert a nyomorba szülök, meg a hozzám vágott pénz stb...

2020. dec. 19. 22:53
 12/27 anonim ***** válasza:
70%

40 millás házam van Pesten, pedig egy vidéki putriból indultam szó szerint annyi ruhával, ami rajtam volt, szóval hagyjuk ezt az irigység dumát.


De az a 6 millás ház, amire ráköltöttetek már 10 misit, meg még rá kellene 5öt, az egy hatalmas kalap szar.

2020. dec. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
31%

#9

Az én adómból költekeztek, hadd lehessen már véleményem. Én pl 31 évesen saját erőből vettem 25M ért lakást, és még ráköltöttem 6m a felujitásra. Nem más állampolgárok pénzén. Szerintem kimaxoltátok a gyerekgyártást és közvagyont, innentol addig nyujtozkodjatok amig a takaró ér. Hitelt tobbet ne, mert majd nekünk kell titeket adósságmenteni is, stb. Ideje saját lábra állni, es majd utána annyi gyereket csinálni amennyit el is tudtok tartani. Ez lenne az alap, ha nem valami bangladeshi mentalitás uralkodna.

2020. dec. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
46%

Én is saját erőből vettem lakást 29 évesen, de sosem jutna eszembe ekkora mellénnyel ítélkezni másokon. Van véleményem nekem is általánosságban, de sosem vetném így oda valakinek.


Felfuvalkodott, pökhendi vagy. Gondolom egyedülálló vagy, és esélyed sincs családra, így meg tudom érteni a mentalitásod.


Én sem értek egyet a sok támogatással, sem a túlzott mértékű eladósodással, de amit te képviselsz az egy fokkal sem jobb.


Lehet hitelezni ésszel is, tehát az, hogy senki ne szüljön amig nincs tehermentes ingatlan a tulajdonában az egy butaság, és sehol nem működik így, hacsak nem örököl már tizenévesen az illető.


Egyetértek azzal, hogy annyi gyereket kell világrahozni amennyit el is tudunk tartani mindenféle juttatás nélkül, de vegyél vissza magadból egy kicsit.


A kérdező legalább rágódik rajta, hogy mi lenne a legjobb döntés, nem pedig ész nélkül rohan a bankba.

2020. dec. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
33%

#14

A rólam való spekulációd termeszetesen nem jött be, stabil kapcsolatban vagyok, es baba is útban. De addig nem vállalnék gyereket amig nem tudom biztosan a szinvonalas eletet megadni neki. Ha sosem tudnám, sosem csinálnék. Nem kotelezo, es a vilagnak egesz biztosan nincs szuksege meg egy nyomorgóra, akit mások penzen kell eltartani.

2020. dec. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
16%
Mióta bejött a csok meg a babaváró, minden csóró "eleve három gyereket akartunk, nem a támogatások miatt". Közben meg még a sok millió támogatás mellett is centizgatni kell egy lakásfelújítást. Röhej. Miből akartatok "amúgy is" három gyereket?
2020. dec. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Miért gondolja azt mindenki, hogy a nyomorban nőnek fel?

Csak azért mert hitelt vettünk fel? És a babavárót fizetjük. És fizetni is fogjuk. Akkor a ti pénzetek? Nem. Csak megelőlegeztük magunknak. Mert 2 meglévő gyerek után vettük fel.

Ti meg majd vállaljatok 50 évesen gyereket. Majd mikor ti vén trottyként fogtok pelenkát cserélni meg éjszakázni, addig mi vígan élünk majd a félretett pénzünkből.

És mégegyszer leszögezem. A gyerekeinknek megvan mindenük!!!

Tető van a fejük felett, van mit enniük, van mit felvenniük. Van mivel játszaniuk. De ezek ellenére megfogják a villát vagy lapátot, hogy ganézannak. Meg a jószágnak enni adjanak. A kiskertben segítenek.

És a csokhoz is visszatérve. Igen. Nem lett volna muszáj felvennünk. Nem is szorultunk volna rá. Akár hitel, akár nem. Ki tudnánk a 6 milliót is fizetni. De volt rá lehetőség.

És a 10 millió elég a felújításra. Csak vannak más terveink is ám...

2020. dec. 20. 18:56
 18/27 anonim ***** válasza:
49%

16 vagyok, 32 éves, két gyerekkel. De én eleve kettőt terveztem. Akármilyen ciki, szeretek dolgozni, nem élősködöm. Jah, és a gyerekeim tanulnak ganézás helyett.


Amúgy a 10millió babavárónak szerinted ki fizeti a kamatát? Az is az én adómból van.

2020. dec. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
49%

#17 és te miért gondolod, hogy 50 évesen vállalok gyereket? 30 évesen hitelmentes, jó minőségű, modern lakásom volt. A párom 10 évvel fiatalabb. Én továbbra sem vállanék gyereket, ha másokon kéne élősködni, és pláne nem még még még többet, azért hogy kimaxolhassam az élősködést. Majd ha nem lóg ki a feneketek a gatyából, akkor.


A babaváró azért kamantmentes, mert mi fizetjük helyettetek a kamatokat. Gondolom ez meglepő, de nincs ingyen pénz. Az a pénz befektetve kamatozott volna, és hasznot hoz az államnak, amiből közszolgáltatások vagy gazdaságfejlesztés történik, de helyette ti neveltek belőle gyereket.

2020. dec. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Akkor rajtunknis élősködnek. Mert mi id adózunk. Érdekes. Engem ez nem zavar.

Azt meg ne rajtam verjétek le, hogy az állam a fejlesztések helyett babaváró hiteleket osztogatott. És egyébként az első gyerek után lesz csak kamatmentes...

2020. dec. 20. 21:00
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!