Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van közöm a volt párom személy...

Van közöm a volt párom személyi kölcsönéhez?

Figyelt kérdés
Volt párom, mikor mèg együtt voltunk felvett egy személyi kölcsönt, amihez én nem írtam alá semmit. Nem voltunk házasok és élettársak sem hivatalosan, de együtt éltünk. A felvett pénz egy részéből autót vásároltunk nekem (neki màr volt). Most követeli rajtam az autó árát, de más téren meg ő károsított meg anyagilag, amit én nem tudok bizonyítani, ezért nem szeretném kifizetni neki az autó árát. Arra hivatkozik, hogy a személyi kölcsön felvételekor az lett megjelölve, hogy autó vásárlás lesz belőle... A hónapban biztosan el megyek egy ügyvédhez, de szeretnék azért valami kis információt, hogy mire számíthatok. A pert azt neki kell indítani, ha jól gondolom. Mennyi ideig húzódhat el egy ilyen? Minél előbb szeretnék rajra túl lenni. K&h volt, ha ez számít. 25N
2020. nov. 24. 01:28
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
18%

Bizonyitani csak ugy tudja, ha utalassal lett kifizetve az auto. Akkor fizetned kell.

Minden mas esetben nem kell.

2020. nov. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
81%

#21, ugyan már.

Úgy fog elhangzani a kérdés a bíróságon, hogy

Bíró: na akkor, miből vették az autót?

Pasi: az én személyi kölcsönömből vettük, tetszik látni, itt van a papír a hitelfelvételről, na, erre rá 1 hónappal vettük az autót

Bíró: a másik fél állítása szerint miből vették az autót?

Nő: Háááát...


Itt akkor tudna képbe jönne és kétséget ébreszteni a nő, ha mondjuk számlakivonattal bizonyítani tudná, hogy mondjuk neki is jelentős jövedelme volt, és abból jelentős megtakarítása képződött az időszakban. Vagy hogy egyszerűen, jelentős megtakarítása volt. Vagy a rokonai adtak rá pénzt, tessék, itt az utalásról a bizonylat.


Ezeket mind lehet igazolni számlakivonattal, ha utalással történt, de jelen esetben az időszakban történt személyi kölcsön felvétel után pont hogy a nőnek kell odstennie magát, hogy azt tudja igazolni, hogy a vásárlás mégem a pasi személyi kölcsönéből történt, hanem másból.


Ügyvéd tudja megítélni, hogy lát-e sok esélyt a nő részéről történő pernyertességre.

Én mondjuk nem látnék, de én nem is vagyok ügyvéd, meg egyébként sem a jog ezen ágával foglalkozom, mikor rákényszerülök.

2020. nov. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Ez az egész történet és tehetetlenség egy hatalmas szégyen. Még jó, hogy nem több millió forintról van szó.


Nagyszüleim az évek alatt (kifejezetten jó nyugdíjjal és ügyes spórolással) sok pénzt felhalmoztak és konzervatív gondolkodásuknak köszönhetően nem bíznak a bankokban, mert szimplán a bank rossz és kész. Otthon tartják a pénzüket. Az egész családom tudja ezt. Kérhettem volna pár száz ezer forintot, amikor az autót vettük, de nem akartam, mert sem én sem a családom többi tagja nem használjuk ki őket, ráadásul nem gondoltam bele, hogy milyen következményei lesznek ennek a vásárlásnak...


De még jó hogy nem tettem, mert akkor most a nagyszüleimnek is meg a volt páromnak is tartoznék, mert ugyebár én nem tudom bizonyítani senkinek, hogy volt 1 sz***s millió forintom? Ez tényleg így működik?


Tegyük fel... Összejövök valakivel, összeköltözünk, kiszedem belőle, hogy legyen közös kassza, éljünk együtt papírok nélkül, elmegyek a tudtán kívül a bankba személyi kölcsönért, ami amúgy szabadon felhasználható bármire, de azért információ miatt megadom, hogy autót akarok venni belőle. Ezek után a párommal veszünk közösen (az ő pénzéből és az én hitelem egy részéből) egy autót, amit az ő nevére iratunk, majd szétmegyünk és ilyen egyszerűen le tudtam venni mondjuk 1 millió forinttal? Mert a szabad felhasználású kölcsön autóra lett felvéve, de nem lett a nevemre autó vásárolva? Ez tényleg így működik, mert akkor rakom is ki a kukába a becsületem, ha ilyen egyszerűen is lehet élni... Elegem van.

2020. nov. 26. 02:09
 24/31 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, rosszul látod. Nekik kell bizonyítani, hogy átadták neked a pénzt. Pl kölcsönszerződés, vagy utalás.
2020. nov. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
73%

Kérdezö!

A volt párodnak kell bizonyítani, nem fogja tudni!

Semmi köze a pénzedhez!

2020. nov. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
64%

#23


Kérdező!


Miért kavarsz, meg hazudozol?

A kérdésben ezt írtad:


" A felvett pénz egy részéből autót vásároltunk nekem "


most meg jössz mindenféle mesével... :D

2020. nov. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
75%
26: elfelejtette hogy hol tartott a mesében :)
2020. nov. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 xswerdy ***** válasza:
82%
az elején leírtad, hogy a párod pénzéből vettétek az autót. Meg azt is írod, hogy ő téged "megkárosított", bár nem tudod bizonyítani. Gondolom, olyasmiket értesz megkárosításon, hogy te is vettél dolgokat neki, csak az több apróság volt. Vagy hogy amíg együtt éltetek, te fedeztél többet a közös kiadásaitokból. Egyelőre egymás között kellene ezt megbeszélni, lehet, hogy a párod is elismeri ezt a "megkárosítást", és belátja, hogy nagyjából egálba vagytok. Hogy ki mit tud bizonyítani, az majd egy követező kérdés, ha arra kerül a sor. Egyébként lehet, hogy az általad fizetett költségeket is lehetne bizonyítani, csak kicsit nehezebb, mint egy autó vásárlást.
2020. nov. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Nem mese kavarásról van szó, hanem feltételezésekről. Mindegy. Majd kiderül, köszi mindenkinek.
2020. nov. 26. 18:18
 30/31 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ahhoz, hogy a gyakori esküdtszék tisztán lásson, azt is le kellene írnod, hogy ő hogyan károsított meg téged.
2020. nov. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!