Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van közöm a volt párom személy...

Van közöm a volt párom személyi kölcsönéhez?

Figyelt kérdés
Volt párom, mikor mèg együtt voltunk felvett egy személyi kölcsönt, amihez én nem írtam alá semmit. Nem voltunk házasok és élettársak sem hivatalosan, de együtt éltünk. A felvett pénz egy részéből autót vásároltunk nekem (neki màr volt). Most követeli rajtam az autó árát, de más téren meg ő károsított meg anyagilag, amit én nem tudok bizonyítani, ezért nem szeretném kifizetni neki az autó árát. Arra hivatkozik, hogy a személyi kölcsön felvételekor az lett megjelölve, hogy autó vásárlás lesz belőle... A hónapban biztosan el megyek egy ügyvédhez, de szeretnék azért valami kis információt, hogy mire számíthatok. A pert azt neki kell indítani, ha jól gondolom. Mennyi ideig húzódhat el egy ilyen? Minél előbb szeretnék rajra túl lenni. K&h volt, ha ez számít. 25N
2020. nov. 24. 01:28
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Lehet inkább jogi csoportba kellett volna megosztanom. Most már mindegy
2020. nov. 24. 01:35
 2/31 anonim ***** válasza:
91%

Több éves pereskedés várhat rád. Ha ő tudja bizonyítani, hogy a követelése jogos, te viszontkeresetben nem a téged ért kárt, akkor nem csak az autót kell kifizetned, de akár kapatos kamatot is követelhet, és a perköltség is téged fog terhelni.

Készülj fel alaposan!

2020. nov. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
53%

Vett neked egy autót amíg együtt voltatok. Aztán szakítottál vele, de az autót azt megtartanád... :/


Köszi, tényleg egyenes gerincű, rendes ember vagy.

2020. nov. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
36%
3-as! Azt írja, hogy a kocsi neki vették, tehát az övé, akkor is ha a másik pénzéből történt. És őt is érte kár. Úgy értékeli, a kettő kiüti egymást.
2020. nov. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
48%
Aláírtál valamit? Nem. Én nem paráznék.
2020. nov. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
22%
Te neveden van az autó vagy a volt párodén?
2020. nov. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
38%

Egyik topicban valaki kifejtette hogy zaklatásnak vette hogy férfiak emailt írnak neki és a férfiak ezáltal eroszaktevok.


Ezt akkor igyekeztem elfogadni, de most itt meg egy nő elvitte az autót és ezzel a férfit adósságba verte. Kíváncsi leszek hogy melyik a rosszabb tett :)

2020. nov. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
68%
Lényegtelen info hogy neki már volt auója.Ha nem tudod visszafizetni irassátok a nevére a kocsit.
2020. nov. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
18%
#5 Én paráznék, mert ha a hitel autóra lett felvéve, és az autó őnála van, akkor elég könnyen bizonyítható az ügy.
2020. nov. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
73%
#9: Azt írja, hogy hitel "egy részéből" vettek autót. Szerintem ez szabad felhasználású hitel lehetett, ez esetben a pasinak (jogilag) nincs keresnivalója.
2020. nov. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!