Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi van ha ebben a helyzetben...

Mi van ha ebben a helyzetben nem tudom fizetni a hitelt?

Figyelt kérdés

Van egy tehermentes lakásom amiben élek. Legmagasabb ár amire fel lehetne becsülni úgy 15 milló ft.

Hitelre vennék 16 millió forintért egy lakást, amiből 13 millió lenne a hitel kb.

Az egyik lakást kiadnám, de ha esetleg valami történne, akkor mi lenne, ha nem tudnám fizetni tovább?

Csak az egyik lakást vinné a bank, vagy mind a kettőt is akár?


2020. okt. 20. 14:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem vonnék be két ingatlant is fedezetnek, inkább kivárnék. De te tudod.
2020. okt. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Hat én csak a megvásároltat szeretném kockára tenni
2020. okt. 20. 16:25
 13/14 anonim ***** válasza:
67%
akkor szerez több önerőt
2020. okt. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
85%
Több önerő kellene, olyan 5 millió forintot és akkor menne sztem. Ha nem tudnád fizetni a hitelt akkor a bank elsőslegesen a biztosítéki ingatlanból keresne kielégülést. Ha abból nem térülne meg (azért ennek kicsi lenne az esély sztem, feltéve ha mondjuk 1-2 évig biztosan tudnád fizetni), akkor végső esetben elmehetne a másik ingatlanodig is, de ez nekik is macerás lenne, meg te sem szeretnéd, inkább előszednéd a pénzt...
2020. okt. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!