Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi van ha ebben a helyzetben...

Mi van ha ebben a helyzetben nem tudom fizetni a hitelt?

Figyelt kérdés

Van egy tehermentes lakásom amiben élek. Legmagasabb ár amire fel lehetne becsülni úgy 15 milló ft.

Hitelre vennék 16 millió forintért egy lakást, amiből 13 millió lenne a hitel kb.

Az egyik lakást kiadnám, de ha esetleg valami történne, akkor mi lenne, ha nem tudnám fizetni tovább?

Csak az egyik lakást vinné a bank, vagy mind a kettőt is akár?


2020. okt. 20. 14:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egyik lakás árverésen történő eladása fedezné a tartozásod akkor csak egyet (erre nincs esély), sanszos hogy vinné mind kettőt.
2020. okt. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

És abban az esetben mi van, ha az árverésen senki nem veszi meg?

2020. okt. 20. 15:14
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
olyan áron lesz, hogy valaki meg fogja venni én a helyedben pont most a covid alatt nem vállalnék ekkora kockázatot
2020. okt. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi mégegyszer!
2020. okt. 20. 15:18
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt vinné, amelyiken a jelzálog van. Ha az nem fedezi a teljes hiteltartozást, akkor egy normális bank először tárgyalna veled a maradékról, hogy tudod-e tovább fizetni. Ha nem, akkor jön a behajtás és akkor vihetnek ingóságokat és a másik lakást is. Ha mindkettőn van jelzálog, akkor viszont cumi, mert vihetik mindkettőt kapásból.
2020. okt. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Legmagasabb ár amire fel lehetne becsülni úgy 15 milló ft."


Nem fogják a legmagasabb árra becsülni - ezt kb. Te gondolod, hogy most annyit ér. Vagy ingatlanbecslővel is felméretted?


Azt írod, 16 millió lenne a megvásárolni kívánt ingatlan, s ebből 13 millió hitelt vennél fel - ezek szerint van min. 3,5 millió ft önerőd?

Vagy a másik ingatlant terheltetnéd be vele?

Van rendszeres, bejelentett munkád? mert jelzáloghitelt is csak úgy adnak.


És igen, ha megkapnád a hitelt, és nem tudnád fizetni a törlesztőt, akkor akár mindkét lakás is rámehet.


Most valóban túl nagy lenne a kockázat.

2020. okt. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Van 4 millió megtakarításom, és van rendszeres havi jövedelmem. A meglevő lakást nem szeretném bevonni.

A 15 milliót, úgy értettem, hogy hasonló lakások ennyiért mennek most, tehát ezért ez a maximum, tudom, hogy pl egy bank jóval alacsonyabbra becsülné, de, hogy legyen támpont, hogy kb milyen a lakás.

2020. okt. 20. 15:27
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
túl nagy a kockázat, ezen nem fogsz nyerni
2020. okt. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hasonló lakások 15 millióért mennek (mármint ennyiért hirdetik őket), akkor fel fogják értékelni 12 millióra, annak a 80-áig hitelezhető (de inkább csak 70% a mai helyzetben), szóval nem lesz elég fedezetnek.
2020. okt. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jó, de lehet a megvásárolt lakás is az nem?
2020. okt. 20. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!