Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van itt olyan, aki képben van...

Van itt olyan, aki képben van a KHR listával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Lenne néhány kérdésem, amikre az interneten nem találtam konkrét választ :)


Szóval, a történet nagyon röviden: pár évvel ezelőtt az akkori páromnak az én nevemre vásároltunk részletre telefont (előfizetéssel együtt) a Telenor-nàl. A kapcsolat borzasztóan végződött, kb 2 évre rá kaptam egy levelet már a behajtótól, hogy követeli a telefon árát, a felhalmozott telefonszámlákat és természetesen a kamatokat. (Azt, hogy ez hozzám már miért csak a behajtótól jutott el, a telefonszolgáltatótól miért nem, ne is firtassuk..) szóval én akkor szembesültem egy több százezres tartozással.


Felvettem a behajtócéggel a kapcsolatot, azóta is fizetem részletekben minden hónapban a megállapodás szerint. És itt jönnek a kérdések :)


Házvásárlás miatt esedékes lenne az elkövetkező 1-2 évben a babaváró hitel, de fogalmam sincs arról, hogy felkerülhettem e a KHR listára. (Természetesen le fogom kérdezni, de addig is érdekelne a véleményetek)


Sok helyen olvastam, hogy a KHR listára az kerül fel, aki a banknak tartozik. Én a telefonszolgáltatótól hoztam ki egy telefont, de úgy gondolom végeredményben ez os egy “hitel”. Jól gondolom?


A másik: ha én megállapodtam és tisztességgel fizetem a részletekben foglaltakat, ugyan úgy felkerülhetek a listára?


Ugyan itt tanácsokat is elfogadok azzal kapcsolatban, hogyan tudom elmagyarázni egy behajtó cégnek, hogy semmi közöm ehhez a felhalmozott tartozáshoz azon túl, hogy ostoba voltam és a nevemet adtam hozzá...:)


2020. szept. 27. 23:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyan itt tanácsokat is elfogadok azzal kapcsolatban, hogyan tudom elmagyarázni egy behajtó cégnek, hogy semmi közöm ehhez a felhalmozott tartozáshoz azon túl, hogy ostoba voltam és a nevemet adtam hozzá...:)"


Hogyan tudod elmagyarázni? Sehogy. A TE NEVEDEN van a készülék és az előfizetés, az, hogy Te kinek adtad, abszolút senkit nem érdekel.

Sajnos ez egy tanulópénz lesz, hogy másnak nem veszel fel hitelt. Mondjuk mindjárt a házvásárlásnál jól fog jönni ez a tapasztalat :-)


KHR: az kerül fel a KHR listára, akinek 3 legalább 3 hónapot meghaladó, minimálbérnek megfelelő tartozása van.

Hogy csak banki-e, azt nem tudom, de biztosan jön majd valaki, aki ezt is tudja.

2020. szept. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 xswerdy ***** válasza:

a KHR csak a pénzintézeti hiteleket tartalmazza (abból egyébként nem csak a negatív státuszúakat), egyéb szolgáltatók, és magánszemélyek irányában fennálló tartozásokat nem.


Egyébként a vázolt esetben a szolgáltató felé te vagy köteles rendezni a tartozást, de azt a volt párodtól azért követelheted.

2020. szept. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Igazából az nem tiszta, hogy ugye én màr nem a szolgáltató fele tartozok, hanem egy behajtó cégnek, nem tudom, hogy ők ezt továbbítják e a KHR lista felé vagy ez ugyan úgy telefonszolgáltatói tartozàsnak tudható e be.

2020. szept. 28. 09:26
 4/7 xswerdy ***** válasza:
a követeléskezelő se pénzintézet, nem küld adatot a KHR-be. De amúgy a bankodban kikérheted ingyenesen (azt hiszem, évente 1x) a saját KHR adataidat.
2020. szept. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet tippelni meg okoskodni, de bármelyik bankba ha bemész, lekérheted ingyenesen a saját hiteljelentésed, és másnap megérkezik mailben. Ez a legjobb. Ráadásul ha valami olyat látsz rajta aminek nem kéne rajta szerepelni, akkor tudsz tenni ellene, időben vagy.
2020. szept. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ugyan itt tanácsokat is elfogadok azzal kapcsolatban, hogyan tudom elmagyarázni egy behajtó cégnek, hogy semmi közöm ehhez a felhalmozott tartozáshoz azon túl, hogy ostoba voltam és a nevemet adtam hozzá...:)"


Ha aláírtad annak idején, akkor sajnos sehogy.

2020. szept. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébként mindettől függetlenül nem gondolom hogy khr-en ezt nyilvántartják, de a bank egy alaposabb hitelbírálatnál egész sok dolgot ki tud szagolni. Jobb tisztázni.
2020. szept. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!