Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi baja lehet a bankkártyámnak?

Mi baja lehet a bankkártyámnak?

Figyelt kérdés

A napokban lett új bankkártyám a Takarék banknál vagyok ügyfél. Szóval a régebbi kártyám bedugós volt a mostani már érintős. A gondom az hogy ATM-nél hiába érintem oda ahol az ábra mutatja nem tudok így pénzt levenni hanem be kell helyeznem a kártyámat a nyílásba.

Odaérintem, kéri a pin kódomat, beírom az összeget és pénzfelvételnél azt írja hogy a kért művelet nem engedélyzett, viszont ha behelyezem a kártyát tudok levenni pénzt.

Vásárlásnál is működik az érintős pénz levétel csak ATM-nél nem. Idáig csakis OTP-s automatánál próbálkoztam mert ott láttam csak ezt az érintős funkciót. Lehet a kártyámmal van a baj? Forduljak a bankomhoz ez esetben?


2020. szept. 17. 14:59
 1/1 anonim ***** válasza:

PayPass-es vásárlás max. 15 ezer ft-ig van engedélyezve, ekkora összegig tudsz érintéssel vásárolni.

A bankautomatánál nyilván több pénzt akarsz felvenni, illetve ott nem fizetni akarsz, hanem pénzt kapni.

Ha telefont akarnál otzt feltölteni, akkor nyilván működne a Paypass.


Ja, és vásárlásbnál, ha 15 ezer ft felett akarsz vásárolni, akkor sem fog működni az érintés, csak a bedugós, Pin kódos dolog.

Csak ne felejtsd el a Pin kódodat.

2020. szept. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!