Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vissza fogom kapni ezt a pénz?

Vissza fogom kapni ezt a pénz?

Figyelt kérdés

Nemrég (kb 1,5 hónapja) vásároltam a Rosebikes-ról és a bankkártyás fizetést választottam. Le is vonták a termék árát amit vettem abban a pillanatban (132,75€, ~46 400ft). Kb. 1 hete visszamondtam a rendelést, mivel túl későn jött volna ,így már sztornó. Írtam nekik, hogy szeretném lemondani, és visszakapni az árát, megtörtént. Azt írták, hogy a rendelés törlésével automatikusan törlődik a "zárolás" is a kártyán, így x nap után visszakapom a pénzt. Ez volt 7 napja. Egyik ismerősömet kérdeztem, hogy hogy működik ezt a külföldi dolog, mikor kapom vissza azt a pénzt stb..azt mondta hogy 14 napom belül.

Az internetbankon keresztül mutatja a számlán, hogy ott a pénz, mert a jelenlegi és a leendő összeget is mutatja.

Vissza fogom én kapni egyáltalán azt a pénzt? Volt már incidens, hogy az OTP behúzta, mondván, hogy "nincs benne a számlatörténetbe, ezért meg sem történt", holott levették a pénzt a kártyáról...ez még a szerencsésebb eset volt, mert nem volt nagy összeg. Viszont ha ezt nem adják vissza, felgyújtom a bankot. :D


A kérdés tulajdonképpen annyi, hogy hogy működik pontosan ez az egész? Van esély, hogy utánajárás nélkül visszakapom a pénzt és csak várjak, vagy muszáj leszek kapcsolatba lépni velük?



2020. szept. 7. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Én se értem, ilyenkor mi történik, de nekem is voltak ilyen zárolásaim, amiket figyeltem, és valóban reális a két hét.
2020. szept. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor jó, akkor várok még 1 hetet és csak utána megyek be felgyújtani őket. :D
2020. szept. 8. 08:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Elvileg utánajárás nélkül visszakapod a pénzt. Ha mégsem, akkor ne a bankot gyújtsd fel, hanem a rosebikes-nak írj, nekik kell kezdeményezni a zárolás feloldását.
2020. szept. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1 vagyok, egyébként ha már köcsög bank a fő irányvonal, elmesélem mi volt a sztori. Autót béreltünk külföldön, és zároltak egy viszonylag nagy összeget a kártyámon kaució gyanánt. Egy héttel később amikor visszavittük a kocsit, találtak rajta valami horpadást (szerintem átverés volt mert semminek nem mentünk neki, de volt biztosításunk, úgyhogy különösebben nem érdekelt). De nem a kauciót tartották meg, hanem levettek még egy csomó pénzt, a kauciót meg visszaadták (ez látszott), de továbbra is zárolva volt. Magyarán ugyanaz a pénz duplán hiányzott a kártyámról. A tetejébe a biztosító ugyanilyen ütemben fizetett, tehát látszott a bejövő összeg, de szintén valahogy zárolva. Visszakaptunk aztán mindent végül pár hét után, és azt azért hozzátenném, hogy a biztosító aránylag gyorsan elbírálta az igényünket és vita nélkül fizetett (TravelJigsaw). De mivel tényleg nagy összegekről volt szó, ezt azért simán van, akinek megérzi a pénztárcája.
2020. szept. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#3: A Rosebike-ot is felgyújtom a bankkal együtt. :D

De mindenképpen kivárom a 2 hetet (már amúgy sem kell sokat várni), viszont én már a legrosszabbra számítok, a korábbi tapasztalataim alapján..

#4: Az igen. Legalább visszakaptátok.

2020. szept. 8. 17:24
 6/6 A kérdező kommentje:
#3: Még annyit, hogy elvileg ők már kezdeményezték, rögtön a rendelés törlése után. De kíváncsi leszek. Írni fogok a Rosebikes-nak is és a banknak is.
2020. szept. 8. 17:25

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!