Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kifizessem a bank felé a...

Kifizessem a bank felé a “tartozást”? Te kifizetnéd?

Figyelt kérdés

Tehát a sztori annyi, hogy kb 3 éve nem használtam a magyarországi bankszámlámat, mert kiköltöztem külföldre. Ekkor 0 Ft volt a bankszámlámon. Rá 1 évre kiküldtek tartozást 5 ezer Ft-ról, amit be is fizettem. Ez úgy jött össze, hogy minden hónapban kb 500 Ft-ot vontak le számlavezetés címen (ezt se értem miért, mert diákszámla, na mindegy), valamint ez az összeg tartalmazta még a SMS szolgáltatást díját is (mindig SMS-t kaptam, ha pénzmozgás volt a számlán). A probléma az, hogy semmi pénzmozgás nem volt, mert én 0 Ft-tal hagytam ott. Ekkora jeleztem, hogy meg szeretném szüntetni kihasználatlanság miatt, mire az ügyintéző hölgy azt mondta, hogy azt csak személyesen lehet. El is mentem a bankba, de aztán nem volt kedvem kiáll a 1.5 órás sort emiatt, úgyhogy inkább sarkon fordultam.


Ezután kissé megfeledkeztem erről a számláról, kb 2 év telt el megint. Most kiküldtek postai úton egy levelet, hogy megszüntették a számlám (hálistennek), mert többszöri felszólítás ellenére sem fizettem. Először is, semmilyen felszólítást nem kaptam, se e-mailben, se telefonon. Lehet a banki postafiókomban igen, de oda meg már évek óta nem tudok belépni, mert ki vagyok tiltva (rossz jelszó miatt). Nem is ez a lényeg, hanem hogy most nagyjából 10 ezer Ft befizetésére szólítanak fel. Nem egy nagy összeg, de semmi kedvem egy ilyen lehúzós bandának befizetni, akik konkrétan a semmire számláztak. Mivel ekkora az összeg, nem hiszem, hogy utánamennének. Van magyarországi bejelentett lakcímem, csakhogy külföldön élek életvitelszerűen, nem sokat tartózkodom itthon.


Hogy fogják behajtani rajtam? Egyáltalán be fogják, vagy ennyi pénzzel nem foglalkoznak? Te befizetnéd?



2020. júl. 27. 17:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
66%

Nem attól vagy madár, hogy kifizetted, hanem mert

1. nem néztél utána a számlád díjtételeinek, valószínűleg az történt, hogy betöltöttél egy bizonyos életkort, ami után az ÁFSZ szerint automatikusan átraknak egy másik csomagba, aminek már van számlavezetési díja. De ezt már akkor észre kellett volna venni, amikor az első díjtételt beterhelték.


2. Még be is mentél a bankba, de nem volt türelmed a végére járni és egyszer és mindenkorra lezárni ezt a sztorit, így további 2 évig nőhetett az adósság, teljesen értelmetlenül.


3. Elfelejtetted a netbankos jelszabadat és nem is kértél újat (pedig azt lehet telefonon is, nem kell hozzá sorbaállni).


Van ez így, előfordul, de azért legyünk őszinték: itt nem a bank volt inkorrekt, hanem Te voltál kissé trehány. Ezek után szerintem a tartozás rendezése becsületbeli ügy, nem érdemes rajta méltatlankodni.

2020. júl. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
#11 nem kell okoskodni, sem pedig kioktatni, mert nem ez volt a kérdés. Szerintem én se kezdtem el neked okoskodni, ellenben megköszöntem mindenki válaszát. Úgyhogy ezt teljesen felesleges volt leírnod.
2020. júl. 29. 10:59
 13/17 anonim ***** válasza:
Ez nem okoskodás, ezek a tények. Ha visszaolvasod a saját magad által leírt sztorit, abból elég világos, hogy itt ve voltál a hülye. Ezzel még mindig nincsen gond, bárki benézheti, de ezek után még méltatlankodni hát.. nem túl elegáns.
2020. júl. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ezt sajnos ki kell fizetni, én is jártam már így.

De én sokkal rosszabbul... 14 éves koromban nyitottam K&H Trambulin gyerekszámlát. Nem használtam, el is kallódott. Egyszer felhívtam őket már felnőttként, 21 évesen, mondták hogy semmi gond, megszűnt az a számla, ne foglalkozzak vele, amúgy is csak 18 éves korig volt.


Ezután most, 29 évesen felhívott egy behajtó, hogy fizessek be 6 napon belül 35ezer forintot, vagy a bejelentett lakcímemre kimegy a behajtó.


Mondanom sem kell, nem tudtam eldönteni, hogy sírjak, vagy nevessek.. Elutaltam, legyenek boldogok.

2020. júl. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ja, és én sem kaptam levelet, meg ilyesmi.. De még a befizetésről se..
2020. júl. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

#13 de okoskodás, mivel hogy írtam, hogy be lett fizetve tegnap. Ergo teljesen fölösleges volt kis regényt írnod, mivel hangsúlyozom még 1x, rendezve lett a dolog. Akkor méltatlankodok amikor olyannak érzem a helyzetet, nehogy már a bankokat kelljen sajnálni. Biztos te tökéletes vagy és soha semmit nem felejtesz el. Aha, jó neked.


#14 az kemény, tényleg rosszabbul jártál mint én, sajnálom.:/ Legközelebb okosabbak leszünk, de legfőképp nem nyitunk számlát ilyen lehúzós, csavargó bandánál. Legalábbis én tuti nem. Jó nekem a Revolut és az ING.

2020. júl. 29. 19:42
 17/17 anonim ***** válasza:
fizesd ki
2020. júl. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!