Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kifizessem a bank felé a...

Kifizessem a bank felé a “tartozást”? Te kifizetnéd?

Figyelt kérdés

Tehát a sztori annyi, hogy kb 3 éve nem használtam a magyarországi bankszámlámat, mert kiköltöztem külföldre. Ekkor 0 Ft volt a bankszámlámon. Rá 1 évre kiküldtek tartozást 5 ezer Ft-ról, amit be is fizettem. Ez úgy jött össze, hogy minden hónapban kb 500 Ft-ot vontak le számlavezetés címen (ezt se értem miért, mert diákszámla, na mindegy), valamint ez az összeg tartalmazta még a SMS szolgáltatást díját is (mindig SMS-t kaptam, ha pénzmozgás volt a számlán). A probléma az, hogy semmi pénzmozgás nem volt, mert én 0 Ft-tal hagytam ott. Ekkora jeleztem, hogy meg szeretném szüntetni kihasználatlanság miatt, mire az ügyintéző hölgy azt mondta, hogy azt csak személyesen lehet. El is mentem a bankba, de aztán nem volt kedvem kiáll a 1.5 órás sort emiatt, úgyhogy inkább sarkon fordultam.


Ezután kissé megfeledkeztem erről a számláról, kb 2 év telt el megint. Most kiküldtek postai úton egy levelet, hogy megszüntették a számlám (hálistennek), mert többszöri felszólítás ellenére sem fizettem. Először is, semmilyen felszólítást nem kaptam, se e-mailben, se telefonon. Lehet a banki postafiókomban igen, de oda meg már évek óta nem tudok belépni, mert ki vagyok tiltva (rossz jelszó miatt). Nem is ez a lényeg, hanem hogy most nagyjából 10 ezer Ft befizetésére szólítanak fel. Nem egy nagy összeg, de semmi kedvem egy ilyen lehúzós bandának befizetni, akik konkrétan a semmire számláztak. Mivel ekkora az összeg, nem hiszem, hogy utánamennének. Van magyarországi bejelentett lakcímem, csakhogy külföldön élek életvitelszerűen, nem sokat tartózkodom itthon.


Hogy fogják behajtani rajtam? Egyáltalán be fogják, vagy ennyi pénzzel nem foglalkoznak? Te befizetnéd?



2020. júl. 27. 17:58
A kérdező szavazást indított:
Kifizetném a tartozást
Nem fizetném ki
28 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Addig ugysem fognak békén hagyni sőt inkább utánamennek minthogy te ne fizesd be...

Szóval ha nem akarsz ennél is többet fizetni akkor inkább fizesd be.

2020. júl. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, en is ettől félek, hogy addig úgyse lesz tőlük nyugtom, amíg nem fizetek.
2020. júl. 27. 18:04
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
pont ezért is, hogy azt mondod nem egy nagy összeg, minek vennél ilyen kellemetlenséget a nyakadba még akár évekre, az összeg csak nő, meg ki tudja mi a vége. igen, bosszantó, de most már ez van, én a helyedben kifizetném és akkor le van tudva, nyugodt lehetsz.
2020. júl. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igazatok van, ki fogom fizetni. Csak elgondolkodtam, hogy meg lehetne-e úszni, mert mégis csak a semmire kell fizessek, de mindegy. Egyszer ki lehet bírni
2020. júl. 27. 19:14
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Csúszol hidd el hozzátesznek még, szóval tényleg jobb kifizetni.
2020. júl. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
10 ezerből is lehet csinos kis adósság a kamatokkal... nyilván nem a tízezret fogják bevasalni, megvárják amíg 100 000-es nagyságúra duzzad a kamatos kamat hatására. Szóval ha jót akarsz magadnak, fizesd be.
2020. júl. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 xswerdy ***** válasza:
48%
én azért visszaírnék nekik, leírva azt, amit itt írtál. Hogy telefonon jelezted a megszüntetést, aztán személyesen is ott voltál, de épeszű idő alatt nem lehetett elintézni, tekintsenek már el tőle.
2020. júl. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%
#7 és szerinted elfognak tekinteni? ezt te sem gondolod komolyan, hisz ezt le kell papírozni sajnos ha nem maradt ott és nem intézte el évek múlva még nagyobb adóssága lesz örüljön, hogy csak 10ezer most és nem több.
2020. júl. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A számlavezetési díjat teljesen jogosan számolják fel. Ez olyan, minthogy sosem telefonálsz, ezért nem vagy hajlandó kifizetni a havi fix csomagdíjadat. Vagy van ugyan netflixed, de sosem nézed, hát miért fizetnéd!? Persze le nem mondod, mert hát na...

Mivel jogos tartozásról van szó, én simán kifizetném, nem éri meg sokszorosára dagasztani.

Ebből az a tanulság, hogy nem szabad elfelejteni az ilyeneket.

2020. júl. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tegnap rendeztem a tartozást. Ki lett fizetve, aztán örüljenek, hogy voltam ekkora madár.
2020. júl. 29. 07:46
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!