Miért nem kapok hitelt?

Figyelt kérdés

A 3. banknál járok és nem kapok 500 ezer forint kölcsönt, mindenhol elutasítanak. Előzetesen mindenhol megfeleltem, de utána mégsem kaptam meg és meg sem indokolják. A nettó fizetésem 250 ezer, a munkaviszonyom 11 hónapja tart. Negatív KHR listán NEM vagyok. Fizetek egy diákhitelt, melynek törlesztőrészlete 23 ezer forint, semmilyen más hitelem nincs. De akkor mi lehet a probléma? Már nem is annyira fontos a hitel, viszont annál kíváncsibb vagyok. Ami még lehetséges, hogy bár nem vagyok KHR-es,

7 de éve voltam, akkor kerültem le róla, jelenleg csak a diákhitelt mutatja, amit mint mondtam fizetek és rendben van. Látja pl a bank, hogy bár nem vagyok negatív KHR-es, de valaha voltam? Úgy tudom ezt nem látják, de már nem tudok mire gondolni. Mi lehet a gond?



2020. júl. 20. 18:36
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Én a kérdezőnek írtam a 19-es választ.

Nem tudhatom hogy veled mikor mi hol történt.


De ha te is hasonlóan jártál akkor írd le melyik bankok a szóban forgók.

A régi hitelező illetve amelyik később erre rálátott.

Az utóbbi 20 évben rengeteg fúzió, jogutódlás történt.

Sőt 2013-2019 között több mint 120 takarékszövetkezetből és néhány kereskedelmi bankból lett egy nagy kereskedelmi bank.

2020. júl. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Dunabanknál vettem fel a kölcsönt, ha jól emlékszem, az ING vette át és az Erste nem adta meg a hitelt.
2020. júl. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Látod, akkor mégis csak az lett amit sejtettem.

Pedig hogy tiltakoztál és mintha még én lennék a buta, hogy ilyet szóba hoztam.



Az ING Bank lakossági üzletágát a kétezres évek közepén megvette az Erste.

Az ügyfélállománnyal együtt ilyenkor átkerülnek a rendszereikbe a hozzájuk kapcsolódó banki termékek adatai is.

Az állomány adásvételétől függ, hogy a lezártak is átkerülnek vagy csak a még élő szerződések.

Általában ha egy bank teljesen kivonul és magába olvasztja egy másik bank az itteni leánybankot, akkor minden átkerül. De akkor is lehet így, ha csak egy üzleti szegmenst ad el a bank és így lesz a másik bank a jogutód.

2020. júl. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

"Az ING Bank lakossági üzletágát a kétezres évek közepén megvette az Erste."


Na ezt nem tudtam... Akkor lehet, hogy ez az oka.

2020. júl. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Kaptam hitelt! Az ötödik banktól, de sikerült. Az az érdekes, hogy nem provident, nem cofidis stb baromságok, hanem "rendes" banktól. Így nem értem, a többi egyformától miért nem, de mindegy.
2020. szept. 5. 09:12
 26/28 anonim ***** válasza:
A Te eseted pont arra példa, hogy nincs két egyforma bank és az sem mindegy, milyen időszakról van szó. Az eredeti kérdésed júliusi, most szeptember van. Közben dolgoztál, javult a hitelképességed, sok minden változott a bankszektorban. Egy a lényeg, a hitelképesség nem azon múlik, hogy matemaitikailag megfelelsz-e? Sok egyéb szempont is számít és a bankválasztás is.
2020. szept. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Szia !

Remélem még olvasod ezt,ugyan ilyen helyzetben vagyok ,mint te voltál ☹

Megkérdezhetem esetleg,hogy melyik banknál tudtál kölcsönt felvenni?

Nagyon köszönöm!

2021. ápr. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
27 és kérdező: Erste
2021. máj. 16. 14:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!