Miért nem kapok hitelt?

Figyelt kérdés

A 3. banknál járok és nem kapok 500 ezer forint kölcsönt, mindenhol elutasítanak. Előzetesen mindenhol megfeleltem, de utána mégsem kaptam meg és meg sem indokolják. A nettó fizetésem 250 ezer, a munkaviszonyom 11 hónapja tart. Negatív KHR listán NEM vagyok. Fizetek egy diákhitelt, melynek törlesztőrészlete 23 ezer forint, semmilyen más hitelem nincs. De akkor mi lehet a probléma? Már nem is annyira fontos a hitel, viszont annál kíváncsibb vagyok. Ami még lehetséges, hogy bár nem vagyok KHR-es,

7 de éve voltam, akkor kerültem le róla, jelenleg csak a diákhitelt mutatja, amit mint mondtam fizetek és rendben van. Látja pl a bank, hogy bár nem vagyok negatív KHR-es, de valaha voltam? Úgy tudom ezt nem látják, de már nem tudok mire gondolni. Mi lehet a gond?



2020. júl. 20. 18:36
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
*7 éve
2020. júl. 20. 18:36
 2/28 anonim ***** válasza:
30%
Nem tudom. Miért nem kérdezed meg az ügyintézőt?
2020. júl. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Annyit mondanak hogy nem látnak bele, zárt rendszer, őket sem tájékoztatják, stb....
2020. júl. 20. 19:31
 4/28 anonim ***** válasza:
81%

2-es:

"Nem tudom. Miért nem kérdezed meg az ügyintézőt?"


Mert a jelenlegi szabályok szerint a bank akár indoklás nélkül is elutasíthat, ráadásul az ügyintéző sem biztos, hogy fogja tudni az okát.



Kérdező:

"Látja pl a bank, hogy bár nem vagyok negatív KHR-es, de valaha voltam? Úgy tudom ezt nem látják, "


De bizony, hogy látják! Nekem volt egy 40 ezres kölcsönöm, apuka lelépett, így nem tudtam fizetni, mert egyedül neveltem a gyereket, a bank megszűnt, átvette az xy bank, a tartozásomat is, kaptam az xy banktól felszólítást, hogy ennyit és ennyit fizessek. A kamatok többre rúgtak, mint maga a tartozás. megegyeztem a bankkal, hogy mivel nincs behajtható jövedelmem (alkalmi munkákból spóroltam össze a pénzt), viszont a tartozást elismerem, így a tartozást és a kamatok háromynegyedét kifizetem, ők pedig adnak egy 0-ás igazolást, hogy nem tartozom.

Ez meg is történt.


15 évvel később!! szerettem volna hitelkártyát és elutasítottak - a csajszi ott mondta, hogy látja a régi "tartozásomat". Rendben volt, nincs követelés, nem voltam KHR-es, mondta, de mégis látta.


Szóval egy régi ügy és egy jelenlegi diákhitel pont elég arra, hogy ne kapj.


Talán próbáld meg a Providentet vagy a Cofidist (átutalással), talán ők adnak. Bár ha pl. kocsit akarsz venni ebből a pénzből, akkor nem ajánlom.

2020. júl. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Cofidis is elutasított.... pedig azt hallottam "bárkinek" adnak
2020. júl. 20. 19:43
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kénytelen leszel spórolással megoldani a dolgot.
2020. júl. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Már nem is kell annyira a pénz (közben megoldottam), de tudni akarom, miért...
2020. júl. 20. 20:02
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
7 Mert BAR-os voltál. Jogilag nem tehetnék, gyakorlatban megteszik, de az orrodra nem fogják kötni.
2020. júl. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
7 Szóval ha később férjhez mész, és lakáshitelt akarsz igényelni, be se add.. teljesen felesleges.
2020. júl. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Értem. E logika szerint, akkor aki valaha KHR-es volt, az soha többé nem kap hitelt? Akkor mire jó az 1 (korábban 5) éves határ?
2020. júl. 20. 20:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!