Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » MEnnyi hitelt vehetek fel...

MEnnyi hitelt vehetek fel ennyi fizetéssel?

Figyelt kérdés
32 éves vagyok 1 éve dolgozok a munkahelyemen határozatlan teljes munkaidős munkaszerződéssel. Most lesz a napokban az esküvőm és utána tervezünk megvenni egy 39 milliós házat. Önerő személyi kölcsönből lenne + pár millió saját számlán és a ház ára miatt lakáshitelben és CSOK-ban és babaváró hitelben gondolkodunk. A nettó keresetem havonta 410 ezer forint. Mekkora hitelt adnak így és mekkora havi törlesztőt érdemes havonta bevállalnom, hogy 20 év alatt mondjuk visszatudjam fizetni a kölcsönöket?
2020. júl. 14. 18:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/89 anonim ***** válasza:
Hidd el én tudom milyen beleszeretni egy ingatlanba, és pink köddel látni a világot. Amit te csináltál volna, azt hívják impulzusvásárlásnak. Sosincs jó vége. Jól döntöttetek.
2020. júl. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/89 anonim ***** válasza:
Naugye. Örülük, hogy végül mégiscsak átgondoltátok, sokkal jobb lesz így hosszútávon.
2020. júl. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/89 anonim ***** válasza:

"évtizedekig teljesen rendben lesz"


Erre azért ne vegyél mérget. A mai és az elmúlt 20 év építkezései, felújításai mind olyanok többnyire, hogy jó ha a garancia időt bírja.

2020. júl. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/89 anonim ***** válasza:

"Arra még mindig nem reagáltál, hogy nem tudsz beígérni 3 gyereket 0-ra, ezért borul a terved."


Részlet kérdés, de egyébként be lehet ígérni nullára hármat. Az más kérdés, hogy te vagy en nem mernénk... De elvileg lehet.

2020. júl. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/89 anonim ***** válasza:

10. vok. örülök, hogy átgondoltátok. Ezt a házat szerettétek volna megvenni úgy, hogy ketten vagytok még? Még ha egyszerre születnének hármasikreitek vagy évente 1, akkor is ultratotálnagybaromság egy ekkora ház ilyen fiatalon. Esetleg ha van 6 gyerek, ahol a legkisebb is 10 éves és a két nagyobb az emeleten szeretne lakni családostul. Én nem is értem, hogy ekkora házakat hogyan laknak "tele". Bocs' a kifejezésekért, ezen mindig elgondolkodom. Mi is egy kétszintesben lakunk, 5-en felnőttként, bőven elég, két szoba így is üres, de nem én találtam ki az elosztást.

Az is érdekelne, de nagyon, hogy melyikőtök mondta ki végül a végső szót? Te vagy a menyasszonyod/feleséged? Hogy tudott/tudtad meggyőzni? Mert nagyon elszántnak tűntél.

Takarítani egy ekkora házat? Ettől még nagyobbak vannak. Tényleg nem értem, hogy minek építettek emberek ettől nagyobb házat 20-30-40 éve. Ezt bebútorozni... Tényleg elnézést kérek, akit ezek a sorok érintenek, nem vagyunk egyformák és ez nem baj.

2020. júl. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/89 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs gond vele, remek ház, 5 embernek mondjuk 2 kutyával tökéletes, és még a nagyi is beköltözhet, ha idősödik és gondozásra szorul.


Nincs ezzel alapvetően gond, én is szeretem a nagy házakat. De a gyerekek nagyon sokára lesznek akkorák, hogy ez indokolt legyen, felteszem nem a tetőtér zugában lennének a csecsemők miközben a feleség lent főz, meg csinálja a dolgát.


A fenntartási költséget meg rengeteg dologra lehet költeni, amiből a gyerek profitál..

2020. júl. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/89 anonim ***** válasza:
Nektek szerintem egy betonfödémes egyszintes ház lenne ideális, aminek a tetőtere idővel - a gyerekek cseperedésével - beépíthető. Sokan csinálják így.
2020. júl. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/89 A kérdező kommentje:
85: Közösen mondtuk ki, hogy ez így nem lenne jó. Az emeleten vannak a szobák oda meg hülyeség lenne gyerekszobát kialakítani + nekünk is mindig a lépcsőket mászni, ráadásul balesetveszély lenne a gyerekeknek is. Kint az udvar jó része betonozott mi pedig inkább füves udvart akarunk és egyszintes házat. Arról nem beszélve, hogy a törlesztők miatt nem sok pénz maradt volna szórakozásra.
2020. júl. 20. 22:37
 89/89 anonim ***** válasza:
10. vok, köszi, hogy válaszoltál nekem. Viszont erre a házra min. 1 hét elment, amit ésszerűbben is tölthettetek volna. Olyan indokokat hoztál fel, ami alapján a lakást 5 perc alatt lesöpörhettétek volna. Nekünk 2 szintes házunk van, mint írtam, felesleges. Egy nap min. 10-szer megyek fel, pedig nem vagyok mázsa. Egy ismerősöm sztorizta hasonló házukról, tiszta kellemetlen helyzet, amikor az anyjáék - akár külön-külön - hazaértek, loholhatott le a lépcsőn... Amikor meg zenét hallgatott, sose vette észre, hogy megérkeztek, akkor meg az volt a baj. Előnye volt, az anyjáék sose!, komolyan mondta, faterja évente ha 2x felment vmit szerelni, az anyja meg a fájós lábai miatt kb. 4x.
2020. júl. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!