Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » MEnnyi hitelt vehetek fel...

MEnnyi hitelt vehetek fel ennyi fizetéssel?

Figyelt kérdés
32 éves vagyok 1 éve dolgozok a munkahelyemen határozatlan teljes munkaidős munkaszerződéssel. Most lesz a napokban az esküvőm és utána tervezünk megvenni egy 39 milliós házat. Önerő személyi kölcsönből lenne + pár millió saját számlán és a ház ára miatt lakáshitelben és CSOK-ban és babaváró hitelben gondolkodunk. A nettó keresetem havonta 410 ezer forint. Mekkora hitelt adnak így és mekkora havi törlesztőt érdemes havonta bevállalnom, hogy 20 év alatt mondjuk visszatudjam fizetni a kölcsönöket?
2020. júl. 14. 18:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/89 A kérdező kommentje:

"Számomra fura dolog szerződést kötni gyerekcsinálásra. De, ti tudjátok."


Kicsit el vagy tájolva. Gyerekeket mindenképp akarunk, ez csak egy plusz támogatás az elképzeléshez. Gondolom te simán úgy lennél vele, hogy akartok gyereket, de a CSOK-ot köszönöd nem veszed igénybe, mert szerződést kell írni.

2020. júl. 15. 18:36
 42/89 anonim ***** válasza:
100%

"Hát ha 1 évet pihen, akkor bizony meg lesz a 2 év korkülönbség, ugyanis 9 hónapig terhes."



Szóval belefér szülés után 1 év pihi, 2-3 hónap próbálkozás. És még úgy is 2 éven belül lesz. Tudom, tapasztalat :)



Mondjuk nullára én se ígértem volna semmit, pedig már akkor tudtuk, hogy 3 lesz.

2020. júl. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/89 A kérdező kommentje:
Holnap megyünk megnézni a házat és, ha minden rendben lesz, tetszeni fog és tudunk valamennyit alkudni és sikerül elintézni a pénz előteremtését, akkor megvesszük.:)
2020. júl. 15. 19:28
 44/89 anonim ***** válasza:
100%

Beközlöd, hogy a deviza milyen kockázatos volt, bezzeg ők megtehették az őrültségeiket, ezért te is ezt akarod? Nem tanulsz az ő példájukból? Miért kell 40 milliós ház 1 év munkaviszonyra? Csak fogom a fejem..


Mi 20M önerővel nem merünk még 5 milliót se felvenni jelenleg, pedig doktori képzésen vagyok, van/volt/lesz állásom, de hogy valaki arra hajt, hogy 7 millió kp-ra + meg nem született gyerekekre felvegyen 32 millió hitelt, az egyenesen őrület.

2020. júl. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/89 anonim ***** válasza:
74%

"Akkor nem is kellett szerződést kötni, meg is lett az eredménye sok családnál."


Sok devizahiteles örülne most, ha tényleg nem kellett volna szerződést kötni. :D

2020. júl. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/89 anonim ***** válasza:
83%
Van 7 milliótok és 39 milliós házat nézegettek falun. Tudtok ám élni. :D
2020. júl. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/89 kapo1588 ***** válasza:
100%
Mi 10 misis önerővel vettünk egy 31 milliós házat.Többet keresek mint ti, mégis vannak álmatlan éjszakáim. Ezen az változtat hogy elkezdtem fixen félre rakni az előtörlesztésre. Amire érdemes még figyelned: kell illetéket fizetned az nálatok lesz egy 1,5 misi, plusz egy családi ház sosincs készen mindig kell rá költeni. Amivel az eddigi kommentelők nem számoltak hogy nem csak kirúghatnak, de ellentétesen a fizud is növekedhet :) akkor azért javul a helyzet. Majd írd meg milyen volt a ház!
2020. júl. 16. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/89 A kérdező kommentje:
Nem 7 milliónk van, annál azért kicsit több.:)
2020. júl. 16. 06:57
 49/89 anonim ***** válasza:

Ez a kérdező 700 ezer forintért nézett házat vidéken. Milyen lehet, akkor egy 39 milliós ház falun? :D


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..

2020. júl. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/89 A kérdező kommentje:
Szerinted milyen lehet egy 39 milliós ház falun? Még várososon is új építésű házakat lehet kapni, gondolhatod, hogy akkor falun egy minden igényt kielégítő szép nagy házról lehet szó. Kicsit gondolkodni kéne.
2020. júl. 16. 16:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!