Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miert csinàljàk azt a bankok...

Miert csinàljàk azt a bankok hogy làtod az egyenleged, masnap meg fele annyi az egyenleged ugy hogy nem is költöttél?

Figyelt kérdés

Nézem a szàmlatörténetet is bankmozgasokat.

Tegnap volt huszonezer az egyenlegem utana 5 perc mulva vasaroltam a sparban 4000 Ft ért es ennyit költöttem össz vissz.

Erre ma 315 Ft az egyenlegem.


Elöfordulhat ugyan hogy a vasarlasokat kesöbb könyyvelik le, ugyanis latok egy rakàs olyan tételt hogy "még nem könyvelt" es ezek 07.10. Es 07.11-ei datummal vannak jelölve ugy hogy ma 07.05-e van!


Plusz a 4000 ft os spar vasarlasom benne sincs a bankmozgasban ugy hogy kartyaval fizettem.



Folyamat falshak az adataim. Azaz tegnap huszonezres egyenlegem volt 4000 et költöttem erre ma lett 315 ft az egyenlegem es szerepelnek nem könyvelt tételek/vasarlasok, minuszok, (azaz lehet le sem vontàk az egyenlegemböl?)07.11 meg ilyen datumokkal.

Azaz lehet megkapom a munkabérem es egyböl minuszolni fogjàk?


Es egyszercsak majd feltünik a bankmozgasban a 4 ezer sparos vasarlasom is?



#Raiffeisen #banki egyenleg hol ennyi hol annyi
2020. júl. 5. 13:31
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Online belépve egyetlen egyenlegem van. Nincs külön olyan hogy es ebböl felhasznalhto egyenleg.
2020. júl. 5. 16:29
 12/19 anonim ***** válasza:
39%

Nem azt mondom, hogy eltér az sms-ben kapott egyenleged a netbankostól, bár ezt a lehetőséget se zárom ki, ha az online egyenleg csak a már lekönyvelt tételeket tartalmazza.


Azt mondod, hogy a netbankodban nem látszik az, hogy most a SPAR-ban vásároltál, nemde?

Na, ha én szombat éjjel kettőkor veszek egy cigit a bankkártyával, az nekem az sms-ben közölt új egyenlegemen abban a pillanatban, éjjel kettőkor látszik! Azonnal.

Míg nálad a SPAR vásárlás azt mondod, nem látszik, úgyhogy már itt szrt se ér ez a szolgáltatás arra vonatkozóan, hogy épp mennyi pénzed van, meg mire költöttél!


Általában úgy szokott lenni, hogy amiért külön fizetsz, az jobb mint az ingyenes. Jelen esetben te a péntek estétől hétfő reggelig történt vásárlásaid összegét csak hétfő után fogod látni az online egyenlegedben, mikor méltóztatnak neked azt banki munkaidőben lekönyvelni és bevinni az általad látható online rendszerbe, én meg rögtön látom az sms-ben :)


Miért? Ne várj logikus választ. Nyilván, ha sms-ben látszódhat, akkor technikailag ugyanúgy látszódhatna azonnal a netbankban is.


De miért nem látszódik?

Mert azért nem fizetsz külön és ők meg mondhatják, hogy majd azután látszódik ott, ha lekönyveltük. Azért.

2020. júl. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
86%

Melyik banknál bankolsz?

A K&H netbankról tudok nyilatkozni, mert ott vezetem a számlát. A mobil appon, ha rámegyek a számlatörténetre, akkor látszik az egyenleg és alatta a zárolt egyenleg. Majd tovább görgetve meg lehet nézni a számlatörténetet. Ezek már a lekönyvelt egyenlegek. Vagyis van ami csak napok, vagy 1 hét után kerül bele.

Mivel a zárolások összetételét sosem ismertem és ez nekem zavaró volt, ezért én egyszer megkifogásoltam, hogy miért nem lehet külön látni netbankon a zárolt tételeket. Biztosan másnak is volt hasonló problémája, mert néhány hónapja már a zároltakat is tételszerűen meg lehet nézni a számlatörténetben, nem csak egy összegként szerepel. Szerintem ez marha jó! Az OTP is rögtön "külön fülre" tette a zárolt egyenleget, de tételesen nem szerepeltette amikor még náluk bankoltam. Szerintem ez ma már alap.

Tegyél panaszt a bankodnál, hogyha nem vezetik át a zárolt tételeket rögtön, akkor ez neked megtévesztő. Pl. elmész bevásárolni, mert azt hiszed van még egy 20 ezresed, majd kiderül, hogy a francokat, azt már tegnap elköltötted... Persze te is figyelhetsz erre, mert tudnod kellene mennyi volt az egyenleged és mennyit költöttél tegnap, de egy bank igenis rágja a számba azonnal a havi díjért cserébe, hogy ácsi, az a 20 ezer márcsak 2, mert a másik 18-at zárolták tegnap.

A másik lehetőség esetleg az, hogy be van állítva nálad csoportos beszedés. Ezek csak úgy eltűnedeznek olykor a az ember számlájáról. Ha nem figyelsz, akkor ezek is hozhatnak kellemetlen helyzetbe, ellenben normál netbankon azt is nyomon lehet követni pár nappal előre, hogy mikor várhatók, ezek a terhelések.

2020. júl. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Nincs csoportosom


Az utolso elöttit nem ertem miert van lepontozva altala ugy kepbe is kerültem


Nalam olyan van (Raiffeisen) hogy "teljesitesre varo tetelek"

Itt sorolja a mostani vasarlasaim es jövöbeni datumozassal 07.12 meg 07.13 mellette minden tetelnel bankkartya tranzakcio zarolas cimszo



Alatta a korabbi költeseim korrekt datumokkal könyvelt trtelek cimszoval


Es egyetlen egyenleg amit igy gözöm sincs hogy miert random feszt.


Ha eltünt a fenti kerdesben emlitett 20 ezrem az egyenlegvöl es maradt 300 Ft om akkor nem ertem miert teljesitesre varo tetelkent tartja még nyilvan a többi

2020. júl. 6. 10:32
 15/19 anonim ***** válasza:
78%

Akkor nálad nem zárolt tétel név alatt szerepel, hanem teljesítésre váró tételként.

Elvileg, ha fizetsz kártyával, vagy utalsz, akkor az az összeg az elérhető egyenlegből a teljesítésre váró/zárolt tételek közé fog átkerülni. Ezt az összeget már elköltötted, csak még nincs lekönyvelve. Ehhez kell pár nap vagy hét.

Vagyis elvileg úgy kellene működnie, hogy van 20 ezer forintod. Elköltesz belőle 2 ezret. Az elérhető egyenleged azonnal 18 ezer lesz, míg a teljesítésre váró tételek 2 ezerrel nő. A teljesítésre váró mindig változik, mert ha egy tételt lekönyvelnek, azzal csökken, ha közben újra fizetsz kártyával, azzal nő, stb. Ha nem jegyzi tételesen, nyomon követhetetlen, csak összezavar. Megjegyzem én pont ugyanazt látom sms-ben is, mint a netbankon, ahogy az előbb leírtam, ezért totál felesleges fizetni érte.

Az elképzelhető, hogy az elérhető egyenlegből is késve pakolnak át tételeket a teljesítésre váróba, de azért én panaszkodnék írásban a banknak simán.

2020. júl. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Amugy amikor megteveszt hogy egyenlegem 20 ezer közben csak mert mèg nem vonta le minden vasarlasom, azt a 20 ezret is siman elkölthetem. Es amikor jön ra penz pedig levonja. Es addig igy nem is tudtam hogy valojaban nem is volt 20 ezrem


Es most ezen görcsölök ha jön a m.bérem akkor minuszolni fogja e. Vagy az elözö havi egyenlegemböl az összes vasarlasomat egyesevel le kellene vonogatnom Nekem(!)atbogaraszva az összes juniusi bankmozgasom, hogy tudjam mennyi a valos egyenlegem most.


Ugy müködik a szamlam, mint egy hiteles folyoszamla. Pedig nem az.

2020. júl. 6. 12:55
 17/19 A kérdező kommentje:

15 igen.


Az teljesitesre varo tetelek oke még nem könyveltek le.


Csak epp nem vonjàk le azonnal az egyenlegemböl hanem marad ugyanannyi, 20 ezrem amit megint elköltök tevesen(mert azt hiszem valos adat) aztan 20 ezer minusszal inditom a kövi honapot.


Es mèg most is hogy 300 ft az egyenlegem mèg mindig vannak teljesitesre varo teteleim nem tették àt könyveltbe. Az az egy reményem most hogy mellettük all viszont az is hogy bankkartya tranzakcio zarolva. Szoval remelem levontàk.

2020. júl. 6. 13:00
 18/19 anonim ***** válasza:
Ez esetben ahogy mondtam, panaszkodj a banknak, hogy ez így nem oké, hisz nem a valós egyenleged látod. Simán megoldható, hogy az elköltött összeg számszakilag az elérhető egyenlegből azonnal a teljesítésre váróba kerüljön és te csak a valós költhetőt lásd. Ez független hétvégétől, ünnepnaptól, bármitől. A K&H-nál ez működik. Hass oda egy picit, hogy más bankoknál tudomásod szerint ez megy, oldják meg ők is, ha nem akarnak ügyfelet veszteni. ;)
2020. júl. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Oksi

Köszi :)

2020. júl. 6. 18:06
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!