Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miert csinàljàk azt a bankok...

Miert csinàljàk azt a bankok hogy làtod az egyenleged, masnap meg fele annyi az egyenleged ugy hogy nem is költöttél?

Figyelt kérdés

Nézem a szàmlatörténetet is bankmozgasokat.

Tegnap volt huszonezer az egyenlegem utana 5 perc mulva vasaroltam a sparban 4000 Ft ért es ennyit költöttem össz vissz.

Erre ma 315 Ft az egyenlegem.


Elöfordulhat ugyan hogy a vasarlasokat kesöbb könyyvelik le, ugyanis latok egy rakàs olyan tételt hogy "még nem könyvelt" es ezek 07.10. Es 07.11-ei datummal vannak jelölve ugy hogy ma 07.05-e van!


Plusz a 4000 ft os spar vasarlasom benne sincs a bankmozgasban ugy hogy kartyaval fizettem.



Folyamat falshak az adataim. Azaz tegnap huszonezres egyenlegem volt 4000 et költöttem erre ma lett 315 ft az egyenlegem es szerepelnek nem könyvelt tételek/vasarlasok, minuszok, (azaz lehet le sem vontàk az egyenlegemböl?)07.11 meg ilyen datumokkal.

Azaz lehet megkapom a munkabérem es egyböl minuszolni fogjàk?


Es egyszercsak majd feltünik a bankmozgasban a 4 ezer sparos vasarlasom is?



#Raiffeisen #banki egyenleg hol ennyi hol annyi
2020. júl. 5. 13:31
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
NINCS hiteles folyoszamlam!!
2020. júl. 5. 13:32
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, ilyen velem sosem fordult elő. Eddig három banknál volt folyószámlám, K&H, Raiffeisen, most Gránit. Utolsónál azért szokott minimálisan változni az egyenlegem, mert mondjuk AliExpressről rendelek, és ott az átváltási árfolyamok változnak, és a beterhelés és a lekönyvelés eltérő árfolyamon történik.
2020. júl. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Mi lenne, ha beballagnál a bankodhoz, és kérnél tőlük SMS értesítést a pénzmozgásaidra? Ennek is van plusz díja persze (1-2 ezer forint havonta) de legalább nagyjából képben lennél, hogy mennyi pénzed van, mert minden tranzakcióról azonnal kapnál sms-t, úgy, hogy abban az aktuális egyenleged is benne van.

Meg, ha esetleg egyszer valaki a tudtod nélkül elkezdi dézsmálni a pénzedet, azt is azonnal látod és rögtön tudod hívni a bankod 24 órás bejelentő vonalát, hogy azonnal vonják vissza azt a mostani tranzakciót és tiltsák le a kártyádat.

Nekem a fentiek miatt megéri ez a havi kis plusz költség a szolgáltatásért, engem nem szokott nagy meglepetések érni, hogy éppen mennyi pénzem van.

Míg amíg nem volt ilyenem, azt se tudtam, hogy a bank levont hónap végén több mint 10k-t. Persze ez már régen volt, már nem napról napra élek, így ez már amúgy se okozna gondot. De akkor is jó látni a költéseket meg az egyenleget.

2020. júl. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Online bankot nézek barmikor barmelyik pillanatban.nem kell sms ertesitö.
2020. júl. 5. 14:14
 5/19 A kérdező kommentje:

Most is latom hogy 315 az egyenlegem ha belepek

Es a bankmozgasokat is.


Csak epp tegnap meg huszonx ezer volt!

2020. júl. 5. 14:16
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha vásárolsz azt nem azonnal könyvelik le, viszont az összeget zárolják. Ezért a felhasználható és a könyvelt egyenleg eltérhet.
2020. júl. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
48%

#6, ó, hát amikor én vásárolok, érdekes módon azonnal jön a pitty, hogy "kártyás vásárlás/zárolás x kereskedő, - y forint, EGYENLEG: z forint".. ami érdekes módon az épphogycsak elkövetett vásárlás után aktuális összeget mutatja:P Legfeljebb hétvégén lehet az, hogy hétfőn küldik ki a hétvégén levont díjakról az értesítést (pl. üzenetdíj levonás), de ha péntek este vásároltam, az sms-ben kapott egyenlegben már úgy látszik, hogy az is le van vonva, amiről külön csak hétfőn értesítenek.


De ha nem kell neki, hát nem kell, nem erőszak :)

2020. júl. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%
Értelmezted is, amit írtam? Persze, hogy jön az sms, mert zárolják az összeget. De a pénz nem kerül egyből a bolthoz. Ekkor a felhasználható egyenleg kevesebb lesz, mint a könyvelt egyenleg.
2020. júl. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%
A netbankban ezt te is ellenőrizheted. Vásárlás után közvetlenül kevesebb lesz a "rendelkezésre álló egyenleg", mint a "könyvelt egyenleg".
2020. júl. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Szerintem a bankom nem von le minden tranzakciot az egyenlegemböl azonnal.

Tehat ha egy nap vasarolok 5 boltban (mondjuk 20 ezer indulo egyenleggel), akkor este is 20 ezer az egyenlegem es talan masnap vonja le az egyenlegemböl az 5 vasarlast!


Az egyenlegem szinte soha nem a pillanatni valosagot tükrözi.


Az sms ertesitö milyen alapon terne el az online banktol ezt nem ertem!!


Sms ben megkapom hogy 20 ezerböl elköltöttel 5 ezret es 15 ezer a maradt egyenleged. Aztan bemegyek az online bankba ott meg latom hogy 20 ezer az egyenlegem?


Ezert nem kerek sms ertesitöt mert nagyon ketlem azt, hogy masrol ertesitene mint amit online belépve latnék.

2020. júl. 5. 16:20
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!