Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen kamatokat számol fel...

Milyen kamatokat számol fel az OTP? Jogos ez? Mit képzlenek?

Figyelt kérdés

Junior kártyám volt eddig, de betöltöttem a 24. életévemet és küldtek egy új kártyát. Tudom, ez már nem a kedvezményes junior kategória ...

de ez vicc...

Megszűnt a munkahelyem pár hónapja (diákmunka...egyetem mellett) és nulla forint van a számlámon. Erre kiszámláztak kb 2000 Ft-ot az új kártyára.

Így a számlámon -2000 Ft volt. (kicsit fura mert nekem be van állítva hogy mínuszba nem mehet le)

Ebbe még beletörődtem, bár fura hogy semmi tájékoztatást nem adtak erről és a szerződésemben sincs erről semmit, illetve amikor aktiváltam semmit nem mondtak róla...

De most a hónap első napján, kiszámláztak több mint 4000 Ft késedelmi díjat. Gondolom mert nem fizettem be, még nem érkezett pénz, fizetés stb a számlámra? Jelzem a régi kártyám még érvényes volt júniusban de én hü*e aktiváltam az újat június közepén. szóval 2 hete él ez a kártya. És most jul. 1-én triplázódik az összeg, mert én paraszt nem fizettem még be? Még ha lenne is munkám a hónap közepén szokott érkezni a fizetés.

Tudom nem nagy összeg, de így munkanélküliként eléggé földhöz vág még ez a 6-7 ezer forint is...ez valami "büntetés"?

Holnap bemegyek egy OTP-ba azért...Megérdeklődni...

Mással is volt már ilyen?

Most már ha lesz rendszeres pénzmozgás a számlámon, ha végre lesz állandó munkám, akkor is számíthatok havonta több ezer Ft levonásra?



2020. júl. 1. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Havi zárlati díj, időszakos, költségek, bankkártyával kapcsolatos díj.



"kicsit fura mert nekem be van állítva hogy mínuszba nem mehet le"

Attól hogy nincs folyószámla hitelkeret beállítva, ha nem fizeted a bankszámla költségeit, ugyan úgy rányomják a számládra mínuszba.

2020. júl. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Ezek közül egy sem kamat.


Nem ártana utánaolvasni, mielőtt butaságokat kérdezel. 😂

2020. júl. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Egyébként csatlakozom az előttem szólóhoz. Először utána kéne nézni hogy milyen szolgáltatást veszel igénybe és annak mik a díjai, nem utólag hőbörögni.
2020. júl. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
24 évesen illene tisztában lenni ilyen alapvető pénzügyi dolgokkal...
2020. júl. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted, hogy nem tájékoztattak? A hirdetményben részletesen le van írva.
2020. júl. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem a problémát. Egy szolgáltatásra fizettél be, de fel vagy háborodva, hogy fizetni kell s.nincs tök ingyen? mindenhol ki kell fizetni az új kártyát, mellesleg junior után jump-ba kerülsz át, minimális kkülönbség, ez meg mindig kedvezményes csomag
2020. júl. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A bank az nem egy ingyenes pénzügyi szolgáltatás. Én is jártam már így, mégsem vergődtem, mert tudatában voltam annak, hogyha nem kapom össze magam gyorsan, akkor tartozni fogok a banknak és akár meg is szüntethetem a számlám mielőtt ez bekövetkezik.


Na de várj. Mi lesz még, ha megtudod, hogy van az év végén éves számlavezetési díj is (kb 5000 Ft)?

2020. júl. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kasz gyu ***** válasza:
A páholyban sok szotyi fogy, meg illik a haveroknak is adni egy tasakkal.
2020. júl. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!