Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nézegettem az autókat és egy...

Nézegettem az autókat és egy 5 milliós autóra 20% önerőt kérnék, ez reális? De kamatokat sehol se említenek, jobb esetben mennyit kell még ráfizetni?

Figyelt kérdés
2015. júl. 26. 07:40
 1/7 anonim ***** válasza:
20% önerő a minimum, amellyel egyáltalán szóba állnak veled a bankok. A hitel többi feltétele csak ezután jön. De ha gondot okoz ennel lerakàsa, nem hiszem hogy hitelt kellene felvenned.
2015. júl. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan autót vegyél, amit egy az egyben ki is tudsz fizetni! Ne verd magad adósságba, mert könnyen megjárhatod.
2015. júl. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Kérj finanszírozási ajánlatot a kereskedőtől, vagy banktól.


Autót hitelre, maximum vállalkozáshoz vegyél, amivel extra bevételt is tudsz realizálni. Egyéb esetben saját használatra, használt autót 1 millióért már lehet normálisat kapni, de ha mégis magasabb lennének az igényeid, úgy válassz hitelt, amit reálisan tudsz is törleszteni a teljes futamidő alatt (x év) fennálló stabil bevételeidből és a változó fenntartási költségeket is ki tudod fizetni minden hónapban, nem az utolsó fillérjeidet rááldozva.


Új autó hitelre, meg egy az egyben egy nagy ráfizetés, mivel szalonból kihozva alapból értékvesztéssel indul az autó értéke, amire az eladási áron túlmutató kamatos hitelt vállalsz.


Én is ősszel tervezek autót venni -részben saját, részben a tevékenységemhez kapcsolódóan-, egyenlőre önerőből, de ha egy "kihagyhatatlan, alkalmi ajánlatot" kapok 1 millióval többért használtan, akkor arra maximum 800.000-1 milliós hitelt vennék fel, úgy hogy éves szinten van közel 5 millió nettó jövedelmem, vagyis negyedév alatt is reálisan visszafizethető lenne részemről, az 1 millió + kamat + "végtörlesztési díjak" és nem kell 2-3 évig azt törleszteni.

2015. júl. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Még annyi, hogy kereskedőknél létezik 10% és 0% önerős "elvihetőség" is, de a pontos feltételeit nem tudom, csak nézegetve a kínálatot szaladtak szembe ilyenek is.
2015. júl. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 2008 év elején 10%-ot toltam bele. Minden szépen úgy haladt ahogy elterveztem aztán jött a krach. Mire kifizetem kb duplája lesz az eredeti árnak.

Ennyit kell ráfizetni.

2015. júl. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyi a kamat, és mennyi a futamidő. Autót nyilvánvalóan legfeljebb 5 éves hitelre éri meg vásárolni cégnek, utána leírja amortizációval, és maradványértéken visszaadja, vagy megveszi, vagy eladja.

Magánszemélynek sem szabad szerintem öt évnél hosszabb időre venni.

A gépjárműhitelek átlagos THM-je az MNB szerint 15-16 százalék körül van, bármit is olvasol a reklámban, az apróbetűvel kb. ennyire fog kijönni. Egy azt jelenti, hogy ha 4 millió forint kölcsönt veszel fel, annak a kamata és költségei az első évben félmillió forint fölött alakulhatnak. Összesen öt év alatt több mint 1,5 millió forint lehet a hitelköltsége egy 4 millió forintos autóhitelnek.

2015. júl. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Koplárovics Béci ***** válasza:

Pár éve kb úgy lehetett közelítő pontossággal kiszámítani, hogy mennyit kell pluszban fizetni, hogy ahány évre felvetted, annyiszor 10%-kal kellett többet visszafizetni, és azt elosztottad a futamidővel (hónapban), akkor kijött kb a havi törlesztő (+/- 10% pontossággal). Ez volt a kereskedés által biztosított hitel, amiben bőven benne van a kereskedés jutaléka is. Ha magadnak intézed az 10-20%-kal alacsonyabb törlesztő is lehet. Most is lehet hasonló számolás, esetleg kicsit alacsonyabbal kell számolni.


"Még annyi, hogy kereskedőknél létezik 10% és 0% önerős "elvihetőség" is, de a pontos feltételeit nem tudom, csak nézegetve a kínálatot szaladtak szembe ilyenek is."


Ezek általában úgy működnek, hogy az az autó, amit így elhozol, az "mélyen piaci ár alatt" van, ami általában egyenlő azzal, hogy annyit sem ér. Mindenesetre a bank felé le lehet papírozni, hogy te többért vetted meg, és amit ráhazudnak az volt az "önerő". Tehát pl egy normál állapotban 1MFt-t érő autót 800eFt-ért árulnak, mert olyan az állapota, arra simán rá lehet mondani, hogy 1MFt-ért adták el, a vevő befizetett 200eFt önerőt, 800eFt a hitel. És megvan a 0% önerő. A kereskedésnek persze több után kell adóznia így, de az meg megvan a banki (többlet) jutalékból (640 helyett 800e lett a hitel). Ez tulajdonképpen csalás, de végülis win-win szituáció.

2015. júl. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!