Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi hitelt vehetek fel...

Mennyi hitelt vehetek fel (Fundemanta lakáskassza)?

Figyelt kérdés

Idén jár le a Fundamenta lakáskasszám.


4 év 10 hónapig raktam azt hiszem, 25 ezer forinttal havonta. Elvileg ez 1.6 millió forint, de a szerződéses összegnél azt írja a kalkuláció, hogy 3 millió 120 ezer forint. Akkor ez a több, mint 3 millió vehető igénybe lakáshitel esetén?


Ennél az összegnél mennyi az a maximum összeg, amit felvehetek? 10 millió? 15 millió? 20 millió?


Sajnos a Fundemanta oldalán nem találok meg ezt a kalkulátort.


Köszönöm.


Köszönöm.


2020. márc. 16. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Rosszul emlékszel, csak havi 20E Ft-ot fizettél, ebből 1,3M megtakarításod lett, a 3,220M Ft az a szerződéses összeg, a különbözetet kaphatod meg hitelben, de ez így nem lesz elég lakásra. Ha nem rendelkezel több önerővel, akkor ennyi pénzből nem igazán tudsz lakást venni és több hitelt sem kapsz, mivel alapfeltétel a megfelelő önerő nagysága.
2020. márc. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de nem emlékszem rosszul! 25 ezret fizettem.


3 millió forint önerőm van... Így?

2020. márc. 17. 07:04
 3/7 anonim ***** válasza:
4 évvel ez előtt még nem léteztek olyan konstrukciók, amibe több, mint 20.000Ft havi megtakaritás fizethető. Ha a Fundamentában összegyűlt megtakarításon felül van még 3M önerőt, akkor egész jók a kilátások. Hol és mennyiért szeretnél lakást venni?
2020. márc. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor lehet, hogy mégis 20 ezerrel teszem. De én úgy emlékszem, hogy 25 ezer volt a max akkoriban...


Debrecenben szeretnék vásárolni lakást, olyan 18-20 millió forint között. Nem tudom, hogy ez lehetséges -e.

2020. márc. 17. 12:55
 5/7 A kérdező kommentje:
Mit jelent az, hogy a különbözetét kapom meg hitelben? 1.9 milliót?
2020. márc. 17. 12:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmi esetre sem ajánlom, hogy a Fundamentától vegyél fel hitelt, mert miótamegszűnt az állami támogatás, a konstrukcióik nem kedvezőek. December még messze van. Próbálj minél több önerőt összegyűjteni és ha még aktuális lesz a hiteligényed, beszéhetünk :). 17 éve hitelközvetítéssel foglalkozom, bankfüggetlen vagyok.
2020. márc. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocs, most látom, hogy félreolvastam, nem december, hanem Debrecen :)


4,5M önerő, ha nem is bőven, de elég lehet egy maximum 20M Ft-os lakás megvásárlására, de jobb lenne, ha inkább ez alatt találnál lakást, mivel számolj még kezdeti költségekre is, mint pl ügyvéd, közjegyző, némi felújítás, illeték. A vételár többi része lehet hitel, ha a hitelképességed ezt lehetővé teszi. Ez nem csak a jövedelmed nagyságától függ, hanem attól is, mennyire stabil a munkahelyed (manapság különösen fontos), mióta dolgozol ott, vannak-e egyéb hiteleid, hány éves vagy? Egyedül szeretnél vásárolni, vagy van párod is?

2020. márc. 18. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!