Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a "trükk" a 0%-os THM-et...

Mi a "trükk" a 0%-os THM-et igérő áruhiteleknél?

Figyelt kérdés

Nyilván ingyen semmi sincs, (vagy ha igen, akkor te vagy a termék) viszont a leírásban sem találom a bakit.


Vennék egy közel fél millió ft-os laptopot, és láttam, hogy 95 ezer ft önrésszel 6 havi 64 ezer ft-os törlesztéssel igényelhető Cofidis "0% THM-es" áruhitel.


Mi benne az átverés?



2020. febr. 7. 19:44
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

1. Értettem mindent


2. Túltolod

szept. 8. 21:38
 32/41 anonim ***** válasza:
56%

30-as, amúgy vicces, pont te nem értetted a kérdezőt, ugyanis a kérdező arra írta, hogy "ezek szerint mégis?" hogy valaki válaszolt rá 4 év után, amire reagáltál TE is.


Amúgy meg most miattad kapja mindenki az értesítéseket, mert besértődve hisztizel egy ilyen apróságon és már a kérdező is jelezte, hogy túltolod, amit már én is le akartam írni...


Jött egy válasz 4 év után, és? Komolyan ha ez lenne a legnagyobb problémám :D

szept. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

32 jaaaj megkapja "mindenki" miattam(??) az értesítéseket :D Jaj te szegény. Ne zavarjon, hogy nem én írtam először. Azért írtam ide, mert megkaptam az értesítést. És ezért reagáltam rá. Én nem egy 4 éves, hanem egy néhány napos hozzászólásra reagáltam.


Úgy látom neked van problémád. Engem már nem érdekel, hogy kérdező nem ért semmit, miattad írtam újra :) Úgyhogy szomorkodhatsz, hogy miattad "mindenki" megkapja az értesítéseket (úristen micsoda katasztrófa! Megjelent egy szám egy kérdés mellett!! Hogy fogod kibírni?!)

szept. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

32:


1. Senkit sem zavart az értesítés, csak téged. Engem is csak a te nyavalygásod zavar (illetve nem, mert nem hagyom, hogy ilyen felidegesítsen, nem úgy mint téged).


2. 21.-es válasza után, amint beírta, alig telt el 3 óra, te már pampogtál neki miatta, hogy minek ír olyan kérdéshez, amit 4 éve írtak.. :)


3. "Engem már nem érdekel, hogy kérdező nem ért semmit"


A kérdező mindent értett, az én olvasatomban te értetted félre, továbbá még hőbörögsz is (most is ;) )


4.

"Úgyhogy szomorkodhatsz, hogy miattad "mindenki" megkapja az értesítéseket (úristen micsoda katasztrófa! Megjelent egy szám egy kérdés mellett!! Hogy fogod kibírni?!)"


Ezen is csak te szomorkodtál, hisz ez az összes válaszadó közúl CSAK téged zavart, még maga a kérdező is elhesegette a szánalmas kis hisztizésed.


5. Hisztis p*csa vagy :)

szept. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

*33:



Ha ezen is fennakadsz, mert már nem tudsz mást támadni (az eddigi érveid amúgy is nullák) akkor az lenne a 6. pont, ami megerősíti az 5.-ös pontot. :)

szept. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
"támadni"?? Ennyi hülyeséget szerinted elolvasok? Elég volt a 35-ösben írt két sorodat elolvasni, hogy tudjam, teljesen felesleges a 34-eset, mert hasonló, általános iskolás szintű lehet.
szept. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Ha annyira nem érdekel a dolog, hogy el sem olvasod, akkor miért írsz még ide mindig?


Utolsó szó szindrómás is vagy?

:)


Na akkor ez lesz a te 6. pontod.

szept. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Tudsz olvasni? Nekem ismét úgy tűnik, hogy nem tudsz. Megpróbálok neked segíteni, mert látom, hogy halmozottan hátrányos helyzetű vagy:

azt írtam, hogy a 34 és 35-ös számmal ellátott hozzászólásaid közül nem olvastam el a 34-eset, mert először a 35-öset olvastam el, és az alapján el tudom képzelni, hogy hasonló színvonalú lehet az előtte írt szöveged is.


Na, remélem sikerült megértened ezt a nem túl bonyolult néhány sort. Próbáltam úgy fogalmazni, hogy neked is sikerüljön megértened, de nem könnyű, ennyire egyszerű léleknek még nem írtam, így lehet, hogy ez is túl bonyolult neked. Ebben az esetben sajnos nem tudok többet segíteni. Fejezd be az általános iskolát és utána talán majd jobb lesz a szövegértésed.

szept. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Húúú, itt tényleg komoly gondok vannak... ráadásul meg vagy győződve arról, hogy igazad van. Dunning-Kruger hatásnak nevezik azt a jelenséget, amikor valakinek a tudásához képest aránytalanul nagy önbizalma van, (a többet tudóak meg kételkednek magukban, de ez tudjuk, nem tartozik rád).


Szóval... te nem tudsz szöveget értelmezni, ugyanis... elemezzük egy kicsit a dolgokat.


Írtad, hogy:


"Ennyi hülyeséget szerinted elolvasok? Elég volt a 35-ösben írt két sorodat elolvasni, hogy tudjam, teljesen felesleges a 34-eset,"


A kontextusból lehetett tudni azt, hogy a 34-esre írtad, amire ez is volt rögtön a válaszom:


"Ha annyira nem érdekel a dolog, hogy el sem olvasod..."


Szerinted itt mégis mire utalhatott a "költő"...?


Várok egy kicsit... addig gondolkodj szépen.


Valószínűleg nem jöttél rá, mert ha addig sem sikerült rájönnöd, amíg leírtad a 38-as válaszodban látható agymenésed, akkor jó eséllyel most sem szántál a szöveg értelmezésére elég időt, úgyhogy inkább leírom és segítek a "hátrányos helyzetű" mivoltodnak:


SPOILER ALERT:


A helyes megfejtés, a 34-esre írtam a válaszomat és ezt lehetett egyértelműen tudni is!!! :)


Ugyanis semmilyen okot nem adtam arra, hogy abból arra lehessen következtetni, hogy a 35-ösre értettem, mivel egyértelműen látszott (legalábbis egy értelmes embernek), hogy a 34-es számú írásomra utaltam, hiszen nem írtam SEMMI MÁS olyat, amire jogosan lehetett volna másra következtetni! Ezért te akkora magas lóról amin ülsz, nem következtethettél volna arra, hogy a 34-esre írtam, és amire alapozva ezt a felesleges hisztis vergődést jogosan írhattad volna.


Mondok is egy példát, hogy segítsek megértetni veled:


A szülő mondja a gyereknek, hogy "Edd meg az almát"


A gyerek kérdezi, hogy: "Melyiket"?


A szülő válaszolja:


"A pirosat".


Ennél ugye nem szükséges a szülőnek elismételnie azt, hogy "A piros ALMÁT" mert az előző mondatból lehet tudni, hogy nyilván arra utalt.


Ezt a jelenséget szövegkohéziónak nevezzük a magyar nyelvtanban, amelyen belül az "ellipszis" nevű stilisztikai eszközt alkalmazzuk. Az ellipszis (vagy kihagyás) az, amikor a mondat valamelyik része, például az alany vagy a tárgy, kimarad, mert a szövegkörnyezetből egyértelműen következik, hogy mire utalunk.


A példában a „pirosat” válaszban kimarad az „almát” szó, mert a korábbi mondat alapján egyértelmű, hogy az alma a tárgy, pontosan úgy, ahogy a 37-es írásomban is lehetett tudni, hogy a 34-esre utalok vissza.


Ironikus módon ezt tanultuk pont általános iskolában, amire arrogáns, cinikus módon, nagy mellénnyel írtad, hogy én nem jártam ki. 😊


Összefoglalva: A "tudásszintedhez" párosult indokolatlanul nagy önbizalom és arrogancia egy újabb hibád a szövegértelmezés hiányán kívül, ezért rögtön behúztunk itt most két újabbat, úgyhogy ez már 8 pont.


A kérdezőt egyébként láthatóan kiégetted a hülyeségeiddel, amire onnan lehet következtetni, hogy a 31-es válaszában már két tömör mondatban le akarta zárni a veled való civakodás, de neked feltétlen hisztizni kellett továbbra is és nem éltél a kérdező által burkoltan és békésen felajánlott lezárás lehetőségével.


Helyette inkább álló f*rokkal rohantál neki a falnak és az orrodat sikerült beverned helyette. ;)


Erre meg azt a népi bölcseletet tanultuk (szintén még az általános iskolában), hogy "Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna."

(Illetve annyiban kiegészítenéml, hogy már a 22-es válaszodtól lehetett tudni, hogy valami nem 100-as veled és nem kimondottan írható le rólad az, hogy "bölcs" de mind1 :) )


Kíváncsian várom a következő pontjaidat, a kérdező megunt téged, de én jókat röhögök rajtad így este.

szept. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Ha azt hiszed, hogy bárki elolvas tőled ennyit, akkor tévedsz. Feleslegesen írtad le amit leírtál, bármi is legyen az.
szept. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!