Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a "trükk" a 0%-os THM-et...

Mi a "trükk" a 0%-os THM-et igérő áruhiteleknél?

Figyelt kérdés

Nyilván ingyen semmi sincs, (vagy ha igen, akkor te vagy a termék) viszont a leírásban sem találom a bakit.


Vennék egy közel fél millió ft-os laptopot, és láttam, hogy 95 ezer ft önrésszel 6 havi 64 ezer ft-os törlesztéssel igényelhető Cofidis "0% THM-es" áruhitel.


Mi benne az átverés?



2020. febr. 7. 19:44
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:

[link]


Konkrétan erről lenne szó.

2020. febr. 7. 19:45
 2/41 anonim ***** válasza:
82%
Az, hogy nem áruhitel, hanem hitelkeret vagy hitelkártya. És ha lejárt, lesz díja.
2020. febr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
77%
Meg persze az, hogy megvedd. Az olcsóbbakra nem adnak 0thmes hitelt.
2020. febr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
74%
Ha fizeted akkor nincs benne átverés.
2020. febr. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Nyilván fizetném, de akkor sem logikus. Egy banknak miért érné meg kiadni fél millió ft-ot úgy, hogy abból nem lát egy forintot sem?


Max ilyenben tudok gondolkodni, h esetleg az ügyfélnek megtetszik a "hitelezősdi" és mivel már "ügyfél" ezért kap kedvezményes THM-ű személyi kölcsönt, amire X% eséllyel belemegy és végül csak lesz pénze belőle a banknak...



De én, mint logikusan gondolkodni próbáló, egyébként teljesen hitelellenes személy, simán rájuk csapnám a telefont fél év után és megmondanám, h nekem csak az ingyen hitel kell és kész :D


Ha nincs benne átverés akkor csak arra tudok gondolni, hogy a profit akkor nem az olyan ügyfelekből van, mint én, hanem olyanokból, akik már "meleg ügyfelek" révén rábeszélhetőek nem 0% THM-ű személyi kölcsönre is.

2020. febr. 7. 19:54
 6/41 anonim ***** válasza:
80%
hitelállomány növelése céljából.. jobban mutat a negyedéves jelentésben a fejesek felé...
2020. febr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
és akkor a fejesek ennyire hülyék lennének? Hogy igen igen.. kiadott a bankunk több milliárd ft-nyi 0%-os hitelű THM-et, amiből nagyobb a hitelállományunk, csak egy forint haszon nem lesz rajta :D
2020. febr. 7. 20:02
 8/41 anonim ***** válasza:
71%
Nem, csak annak örülnek, hogy vannak ilyen hülyék mint te, akik azt hiszik, hogy mindenki időben fizet.
2020. febr. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
90%
Általában a bank és az üzlet köt egymás között egy szerződést. A bank kap jutalékot kaphat az üzlettől. Ilyenkor a bank ügyfelévé válnak emberek, akik később partnerré válhatnak, plusz a bank kizárólagosságot kap abban az üzletben. Más bank nem köthet üzletet ott.
2020. febr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
81%

Ahogy már írták előttem: sokan felveszik a hitelt, aztán nem tudják időben fizetni a részleteket és akkor jön a Cofidis haszna... Plusz ha az elsőnek is igaza van és ez valójában egy hitelkeret, akkor rászoktatják az embert arra, hogy bármikor bármit hitelből vegyen meg, aztán jó része nem tudja majd időben visszafizetni.

Érdekes módon semmi részlet nincs a hitelről, bezzeg a videós azonosításról, elektronikus aláírásról meg a szükséges dokumentumokról... De arról, hogy mennyi a kamat ha nem fizet valaki időben és hogy ez egyszeri hitel vagy hitelkeret, stb. egy mukk sincs.

2020. febr. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!