Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a "trükk" a 0%-os THM-et...

Mi a "trükk" a 0%-os THM-et igérő áruhiteleknél?

Figyelt kérdés

Nyilván ingyen semmi sincs, (vagy ha igen, akkor te vagy a termék) viszont a leírásban sem találom a bakit.


Vennék egy közel fél millió ft-os laptopot, és láttam, hogy 95 ezer ft önrésszel 6 havi 64 ezer ft-os törlesztéssel igényelhető Cofidis "0% THM-es" áruhitel.


Mi benne az átverés?



2020. febr. 7. 19:44
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
73%
Ezt írták is egyébként előtted, de én azt gondolom sok esetben lehet okosan csinálni és akkor egyértelmű win-win szituáció. Ha nincs meg a teljes pénzed vagy csak nem akarod egyben elkölteni a megtakarításodat laptopra, egy egymillás biciklire vagy akár csak a lakás/ház bebútorozására (pl ikea is használ 0% THM -es hitelt) akkor tök jó megoldás lehet. 10hónap alatt letörleszted és nem nulláztad ki magad, ami a legnagyobb ostobaság lenne. Megmarad a tartalékod, és mindezért az előnyért te kifizeted azt a pár tízezer Forintos túlárazást, mert amiket én néztem régebben (és volt ugye ilyen hitel) az 20-30 ezerrel ha túl volt árazva. Te az előbb felsorolt okoknál fogva sok esetben nyerhetsz vele (anyagi biztonságot), a bank a túlárazott részt rövid, pár hónapos (általában 10) futamidő alatt, illetve sokan nem fogják tudni fizetni mert pénzügyileg nem elég tudatosak az emebrek és akkor onnan is jön az ostor, a cég pedig hogy nála veszel meg mindent (ha több cucc van, pl bútoros példa), illetve drágább terméket választasz, mint amit egyébként akkor, ha egyben kéne kifizetned. Ez a pár tízezer bukó pl olyan esetekben is jó egyébként ha munkaeszközt veszel, pl biciklit, laptopot stb, vagy esetleg mint a bútoroknál, mert mégsem egy matraccal kell minden esetben kezdened a beköltözést akár, persze kicsit eltúlozva. Sok esetben jó lehet, el kéne felejteni ezt a “a hitel rósz” hozzáállást, a befektetések témaköre alapból egy olyan sokváltozós rendszer amit minden esetet külön vizsgálva kell döntést hozni. Erre sokféle módszer van, közgazdászok használják is őket mindig a befektetéseknél (önerő - hitel - lízing számolások), ez a hétköznapokban is jóval bonyolultabb mint a nagyképű okostojás Tóth Béla gondolja Taktaharkányból, aztán meg írogat ide sületlenségeket, ami annyi kb hogy a hitel csöveseknek való.
aug. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
62%
Te miért írsz egy 4,5 évvel ezelőtti kérdéshez? Gondolod, hogy még érdekli a kérdezőt?
aug. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

Képzeld, elolvastam és érdekelt, csak nem válaszoltam még rá. Tök jókat írt :)


Ha mindenki így állna hozzá, akkor másnak sem lenne segítség. Még ha a "kérdezőt" nem érdekli, attól még vannak mások is...

aug. 28. 21:47
 24/41 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező, akkor ezek szerint még 4 év és 20 válasz után se sikerült megértened mi a "trükk". Hát...
aug. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

De, sikerült megértenem. De ez nem jelenti azt, hogy nem mondhatott új dolgot a válaszban, vagy nem fogalmazta meg akár ugyanazt is másképp, hogy egy másik idetévedő ember jobban megértse.


Itt te vagy az, aki mindenáron kötekedni jött. Ékes példája vagy azoknak, akik névtelenül, arc nélkül a gyakorikérdésekre jöttek kiélni a belső frusztrációikat. Nem irigyellek :)

aug. 28. 22:20
 26/41 anonim ***** válasza:
59%

Ha ettől jobban megértettél valamit, hogy ugyanazt leírta másképp, akkor mégse sikerült 4 év alatt megértened.


Nem kell engem irigyelni. Mitől lenne attól nekem jobb vagy rosszabb?

aug. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

Innen is látszik, hogy tényleg csak kötekedni jöttél, mert még az értőolvasás sem megy.


Nem azt mondtam, hogy nekem új dolgot mondott, hanem azt, hogy másnak, ami eddig még nem volt leírva. És igen, leírt olyat IS, ami eddig is le volt írva, csak máshogy fogalmazva.


Az, hogy nekem nem volt új, meg nem jelenti azt, hogy ezzel ártott nekem, mert igenis jó, ha más tanul belőle, ha én nem is.


Nálad nem értem azt, hogy ez neked miért fáj, miért csinálsz ebből ekkora problémát, feleslegesen felfújod mint egy hisztis nő.


Komolyan sajnállak.

szept. 2. 21:08
 28/41 anonim ***** válasza:

Más meg nem olvasgat 4 évvel ezelőtt feltett kérdéseket meg válaszokat. Még mielőtt megkérdeznéd, válaszoltam erre a kérdésedre korábban (ami így utólag már látom, hogy hiba volt), így nekem feljött, hogy erre egy új válasz érkezetett, ezért találtam rá.

Nem is értem miért válaszolt egy 4 éves kérdésre.

szept. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

"válaszoltam erre a kérdésedre korábban (ami így utólag már látom, hogy hiba volt), így nekem feljött, hogy erre egy új válasz érkezetett, ezért találtam rá."


Képzeld, én is ezért nyitottam meg, micsoda véletlen, hogy pont te is!!!



"Más meg nem olvasgat 4 évvel ezelőtt feltett kérdéseket meg válaszokat."


Ezek szerint mégis? :)

szept. 3. 20:19
 30/41 anonim ***** válasza:

Hajjajjj... már értem miért nem sikerült megértened a sok válasz után se a 0%-os THM lényegét ha a 3 soros válaszomat se sikerült megértened.


"Ezek szerint mégis? :)" ennyire sok az a 3 sor, hogy nem tudod elolvasni amit írtam? Ha nem olvasol, akkor minek kérdezel?

szept. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!