Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a "trükk" a 0%-os THM-et...

Mi a "trükk" a 0%-os THM-et igérő áruhiteleknél?

Figyelt kérdés

Nyilván ingyen semmi sincs, (vagy ha igen, akkor te vagy a termék) viszont a leírásban sem találom a bakit.


Vennék egy közel fél millió ft-os laptopot, és láttam, hogy 95 ezer ft önrésszel 6 havi 64 ezer ft-os törlesztéssel igényelhető Cofidis "0% THM-es" áruhitel.


Mi benne az átverés?



2020. febr. 7. 19:44
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
77%

Ja és még annyi a trükk, hogy a kamat már be van építve az árba. Itt ugyebár 478ezerért hirdetik, de ugyanitt hitel nélkül 440ezer... :)

[link]

2020. febr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
77%
Na jó, ez utóbbi Win nélkül van, úgyhogy csak a 10es válaszom a helyes :)
2020. febr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
87%

Az az atveres, hogy altalaban az ilyen tularazott szrokat kell 0 THM-el hirdessek, amiket amugy sem eszkombajnok szoktak vasarolni. A 0THM-es hitellel elhitetik veled, hogy ezt te megengedheted magadnak es ravesznek a vasarlasra. Ketfele ember vasarol ilyent: 1. dusgazdazd. 2. ostoba proli. Elobbi nem szarakszik hitellel, zsebbol kiperkalja az arat, utobbi viszont csakis hitellel tudna vasarolni, ugyhogy ot is lehuzzak, es van akkora arres ezeken a vackokon, hogy a hitelintezetnek is kifizessek a dijat.


Idezet az oldalrol, szerinted ez rendben van teljesen, ugye:

Teljesítménye alapján egy asztali PC-t is simán helyettesíthet

K. Csaba - Nitro 7 tulajdonos

2020. febr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

Nos, én 2014 óta vagyok korábbi nitro 7 tulajdonosa.. rendszeresen játszom játékokkal, kedvem szerint jó grafikával és FPS-sel, így nekem nem ostobaság ilyet venni. Ezen felül még PS-en meg CR-en is dolgozom, így nekem kell a teljesítmény.


Kitudnám egyben is fizetni, csak az már más kérdés, hogy ha tehetem, nem egyben fizetném ki. Ettől még nem vagyok hülye. :)


Hülye itt inkább az, aki felveszi a hitelt és a korábbi válaszok alapján feleslegesen sokat fizet, mert nem fizeti időben.

2020. febr. 7. 22:27
 15/41 anonim ***** válasza:
88%
Ez a gép 40 ezer olcsóbb máshol. Benne van a kamat.
2020. febr. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
87%

Elmondom mi a hasznuk rajta.

Hitelkeretet kapsz egy hitelkártyán. Amit vagy megtartasz kifizetés után vagy nem. Én amióta kifizettem már 3x akartam megszüntetni a hitelkártyát amit azon kívül nem is használtam, nem aktiváltam. Akárhányszor betelefonáltam átkapcsoltak valami profi salesesnek aki lyukat beszélt a hasamba, hogy ne szüntessem meg mert első évben ingyenes, ráérek nyáron. A másik 2 alkalomkor is ezt csinálták. Ahhoz képest már ezer Ft mínuszban van a kártya, ezek szerint mégsem ingyenes a számlavezetés. Jó is,hogy kiírtad a kérdést mert személyesen kell bemennem a bankba megszüntetni, mert nincs kedvem még egy 15 perces saleses telefonos beszélgetésre valamelyik drogos alkalmazottjukkal,aki meg sem enged szólalni.

2020. febr. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
85%
Laptopokhoz nem értek, de mikor mosógépet vettünk, ahol 0% kamattal lehetett volna részletre venni, ott 25 ezerrel drágább volt, mint ahol végül megvettük.
2020. febr. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

Utolsó 2 válaszoló!


Köszi! Na pont ilyenekre voltam kíváncsi!

2020. febr. 8. 19:32
 19/41 anonim ***** válasza:
76%
Általában be van építve a kamat az árba, én is ezt tapasztalom. Illetve a bank nem hülye. Aki megteheti, hogy kicsapja az asztalra ezt az összeget, az nem fog élni többnyire az áruhitellel. Aki nem teheti meg, az igen. És neki pont azokban van üzlet, akik nem tehetik meg, hiszen ők bármikor késhetnek, elúszhatnak a fizetéssel és akkor jön az ő haszna.
2020. febr. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

Akit érdekel még az igazi megoldás:


https://www.youtube.com/watch?v=Klv-EDKaCkg


6 perchez tekerjetek a válaszhoz!

2020. ápr. 16. 23:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!