Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki fúzió? Érint engem?

Banki fúzió? Érint engem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy tartozásom, ami már anno behajtóhoz került, de fizetem minden hónapban. Viszont most megtudtam, hogy a takarékszövetkezet már nem létezik, amelyik megbízta a behajtót, mert átvette a Budapest Bank, egyesültek. Ennek van valamilyen hatása rám? Esetleg nem kellett volna értesíteni engem is, hogy szerződést módosított a behajtó cég a bankkal? Egyáltalán van ehhez közöm? Köszönöm előre is. :)
2019. okt. 7. 07:33
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Fizesd tovább, mert ha nem fizeted a "jogutód" ugyanúgy behejthatja.
2019. okt. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi közöd hozzá. A takarék eladta a tartozásod a behajtónak, innentől nekik tartozol. A Budapest Bank valszeg nem is tud rólad semmit.
2019. okt. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem,tehát a behajtó nekem a lényeg. Köszönöm szépen. :)
2019. okt. 7. 09:25
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Takarékszövetkezet nem olvadt be a Budapest Bankba. A takszövök egymásba olvadtak be illetve most hónap végén fognak a Takarékbank Zrt-be.


Az sem mindegy, hogy behajtó céget bízott meg, hogy nyomást gyakoroljon, keressen téged, behajtsa vagy pedig végrehajtó jogi úton szedi be tőled.


Olyan is lehet, hogy egy hitelező eladja (faktorálja) a tartozást más hitelintézet részére vagy behajtócégnek adja el, amelyik professzionálisan ezzel foglalkozik (pl. EOS faktor).


Sajnos a leírásod annyira zavaros, hogy ebből alig valami derül ki.



Melyik takaréknál volt tartozásod?

Most hogyan fizetsz és kinek? Csekken? Milyen számlaszám és cégnév van a csekken?

Vagy a végrehajtó vonja le a bankszámládról?

2019. okt. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!