Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A sok takarékszövetkezeti...

A sok takarékszövetkezeti egyesülés jó-e? Mi a véleményétek róla?

Figyelt kérdés

Kérek mindenkit, hagyjuk ki belőle a politikát!

Nem ilyen szempontból kérdezem.


Szerintem előnyös, mert stabilabbá válnak. Egy kicsi takszöv, főleg ha veszteséges, nagyon ki van téve mindenféle hatásnak.


Tőkeerősebbekké válnak így és modernebbek is lesznek mert együtt jobban túl tudnak lépni a tíz-húsz éves sémákon és modernebb pénzintézetek lesznek.



Ti mit gondoltok róla?


Mindenki írhat, de főleg takszöv ügyfelek véleményére vagyok kíváncsi!



2016. máj. 22. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

Nem jó.

Én egy kis takarékszövetkezethez tartoztam ami 1 éve beolvadt egy másik nagyobba. Azért lettem takarékszövetkezetes mert ott engem ismertek, én is ismertem őket, családiasabb volt az egész. Ha volt valami kis probléma segítettek, meg ha otthon hagytam a személyimet anélkül is engedtek ügyeket intézni.

Ez most teljesen megszűnt, olyan lett mint egy másik nagy bank. Persze a számlacsomagok is megszűntek, átraktak egy drágább csomagba, a betétek is kevesebbet kamatoznak.

2016. máj. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Melyik takszöv ügyfele voltál?


A kamatok mindenhol mélyben zuhantak. Ez nem ettől van.

A díjak változása (emelkedése) sajnos szintén általános.


Viszont egy kis takarék bem tud annyira ellenálló lenni a negatív hatásokra.

Nem olyan innovatív.

Én pl. a Takarékpont hálózatot nagyon jónak tartom. Nem azok az idejétmúlt intézmények.


A dolgozók pedig ha ismernek ezután is ismerni fognak szerintem.

Személyi igazolvány nélkül pedig ha engednének ügyet intézni én többé nem bíznék meg abban a pénzintézetben.

2016. máj. 22. 14:27
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Nagyjából megfogalmaztad a választ is. A kisebb takarékszövetkezeteknek egyre rosszabb a jövedeltermelő képességük, mivel csökkennek a kamatmarzsok - és ezt nem tudjuk mennyiséggel pótolni -, illetve ahhoz, hogy hitelezni tudjanak az ügyfélet terhelő költségek nagy részét el kell hogy engedjék, vagy eleve olyan termékkel jönnek ki, ahol ezek a díjak minimálisak. Ez az ügyfélnek jó, de a takaréknak nem, mert nincs jutaléka. Éppen ezért már egy 1-2 éve elidult egy összeolvadási hullám, ahol a kissebb takarékok a nagyobbakba olvadnak bele. Jelenleg kb. 80-85 takarék van, tavaly még 100 fölött volt.
2016. máj. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem mindenki akar innovatív pénzintézetet, nem mindenki akar netbankot, elektronikus utalást. Nem mindenki rajong a sokszor értelmetlen szabályokért. (Pl.: Mindig személyi igazolványt kérni egy olyan ügyféltől, aki minden nap fizet be a számlájára.)

Most éppen egy kamatcsökkentési periódus van, amit azért egy jó stratégiával működő takarék túl tud élni. ÉN az élni hagyni stratégiát jobbnak látnám az esetükben, persze a megfelelő szabályokat betartva, mutatókat produkálva. De szerintem képes lett volna sok kis takarék is megfelelni ezeknek. Balgaság azt hinni, hogy a nagy bankoknál minden rendben van, hogy ők minden szabályt olyan hiper-szuper módon betartanak, hogy nálunk nincs gond a tőkemegfeleléssel. Azt is csak kívülálló gondolhatja, hogy hosszútávú stratégiájuk van. Az elmúlt években csak kapkodták a fejüket a rengeteg jogszabályi változás miatt, rengeteg hirtelen döntést hoztak, amiről aztán sokszor bebizonyosodott, hogy nem volt jó döntés. Az, hogy ők nem mentek csődbe nem mindig a rátermettségükön, jó helyzetükön múlt, hanem azon, hogy túl nagyok ahhoz, hogy hagyják őket veszni.

2016. máj. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. és 3. választ adók!


Ti melyik takarékszövetkezet ügyfelei voltatok illetve lettetek?

2017. szept. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kíváncsi vagyok mások véleményére is:


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..

2017. okt. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!