Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A CIB-nél miért kell tokent...

A CIB-nél miért kell tokent váltani? Más banknál még token sincsen, ha jól tudom.

Figyelt kérdés
OTP-s mondta, hogy ő token nélkül használ internetbankot, ez igaz? Más bankoknál hogy van? CIB-nél ez már a második generációs token volt, de most le kell váltani állítólag egy európai szabályozás miatt. Más bankokra hogyhogy nem vonatkozik?

2019. szept. 12. 12:58
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

Végülis pontosan mit jelent a két faktoros autentikáció?

Szerintem a két faktor a régi tokennel is megvolt.

Lehetséges, hoyg az SMS, amit mondasz mégsem jó, és ezért halasztottak egy évvel, mertt csak a CIB-nek sikerült teljesíteni és semelyik más bank nem tudta megcsinálni?

2019. szept. 13. 11:13
 22/38 A kérdező kommentje:
Amennyire tudom a két faktoros autentikáció csak annyi, hogy a belépéshez kell valami, amit tudsz és kell valami, ami nálad van. Ezt elvileg az SMS és a régi token is teljesítette. Ennek ellenére egyik sem jó látszólag, tehát az új EU szabvány ennél még többet követel meg. Valaki tudná hivatkozni pontosan, hogy mit?
2019. szept. 13. 11:18
 23/38 A kérdező kommentje:

És az időpontokról tudna valaki adni egy hivatkozást? Hol van hivatalosan, hogy eltolták a határidőt? És egyébként mi volt ez a szeptemberi határidő, itt például januárt olvastam:

[link]

2019. szept. 13. 11:21
 24/38 anonim ***** válasza:
Dehogy csak a cib tudta megcsinálni, az erste például már hónapok óta bevezette, mint ahogy az otp is.
2019. szept. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
Mit vezetett be? Milyen megoldást? A kétlépcsős azonosítás nem elég, ha jól tudom, az eddig is volt
2019. szept. 13. 11:43
 26/38 anonim ***** válasza:
Nem volt kétlépcsős azonosítás pl amikor a neten kártyával fizettem. Most már van. Sms-ben jön kód, az elég. De pl netbankos utalásnál az appba jön egy push értesítés, azt jóváhagyom ujjlenyomattal és megcsinálja. Ez nagyjából két hónapja így van már az ersténél. OTP-nél is lehet így, vagy pl a program által generált qr-kódot beolvastatni és már megy is, szintén hónapok óta.
2019. szept. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

Elég az SMS, lényegtelen, hogy ki fér hozzá a telefonodhoz. Az legyen az ügyfél gondja. Két faktor megvan: kell TUDNI netbank jelszót ÉS kell egy eszköz, a telefon amire SMS jön.

Ha a telefonos kódot (SMS-t, push üzenetet) csak ujjlenyomattal tudod megnézni az már akkor 3 faktor lenne, az nem előírás. Még. :))

2019. szept. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
Én az internetbankolásról beszélek, nem az internetfizetésről! A PSD2 mindkettőt szabályozza.
2019. szept. 13. 12:06
 29/38 anonim ***** válasza:
Igen
2019. szept. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Na akkor egyrészt:


[link]


Itt olvasgathatod a mobilapp felhasználói kézikönyvet.


Másrészt:

"De vagy az okostelefon kötelező, vagy a token. Ha internetbankot akrsz használni"


Megoldottam úgy, hogy ne kelljen se okostelefon, se token, mégis be tudok lépni a netbankba. Na erre varrjál gombot!


Itt pedig le van írva, hogy milyen esetekben a netes fizetésnél hogyan jön a kód:


[link]

2019. szept. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!