Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A CIB-nél miért kell tokent...

A CIB-nél miért kell tokent váltani? Más banknál még token sincsen, ha jól tudom.

Figyelt kérdés
OTP-s mondta, hogy ő token nélkül használ internetbankot, ez igaz? Más bankoknál hogy van? CIB-nél ez már a második generációs token volt, de most le kell váltani állítólag egy európai szabályozás miatt. Más bankokra hogyhogy nem vonatkozik?

2019. szept. 12. 12:58
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

"sok-sok oldalas kézikönyve van ezeknek a programoknak"


Nekem nem tudtak adni, találni, linkelni. Hol van, akkor te többet tudsz mint ők.


"Nem kötelező amúgy a token, mint írtam lehet telefonos azonosítást is végezni, vagy chipkártyával."


Okostelefonost vagy rendes telefonost? Most a CIB-ről vagy más bankról beszélsz? Engem érdekelne, hogy más banknál van-e nem okostelefonos, vagy kedvezőbb token, ami nem ilyen lehúzós.

2019. szept. 12. 15:02
 12/38 A kérdező kommentje:

"Nem kell ezen felháborodni, úniós direktíva, kötelező ráállni erre a bankoknak"


NEM mondtam, hogy az uniós szabályozáson vagyok fennakadva. De az technikai irányelveket fektet le, amire a bankok megoldásokkal állnak elő. Szerintem sokkal több és jobb megoldással is előállhattak volna, ami teljesíti ezeket a feltételeket. Illetve a problémám azzal van hogy havi fix díjat kéne fizetni egy eszközért állandóan. Semmi bajom nem lenne, ha egyszeri pár ezret kell fizetni, vagy kölcsön adják és csak letétet fizetek. De 36ezer forint ha 10 évig CIBEs vagyok nagyon durva, és akkor ez csak a token, amit gondolom vissza is kérnek, ez nem a számladíj.

2019. szept. 12. 15:05
 13/38 A kérdező kommentje:

"Annak inkább örülj, hogy nem nyílt a forráskód. "


Miért. Főleg biztonságtechnikai dolgoknál lenne negayon fontos, hogy szólni tudjon, ha valaki hibát talál benne.

2019. szept. 12. 15:07
 14/38 anonim ***** válasza:
Az appok leírását megtalálod a neten, ezt nem fogom kiguglizni neked. Egy androidos telefonon is lehet több fiókot kezelni, az én telefonom pl 3 fiók között szoktam váltogatni (magán, vállalkozási és céges). Szóval ez is megoldható (nem tudom az almásoknál ez hogy van, nekem droid van, ott simán megy ez). A többi bankról infót pedig a többi banktól próbálj meg szerezni. Vagy veszel 30 ezerért egy okostelefont és máris meg van oldva a problémád. Vagy amint már korábban elhangzott, be lehet sétálni a bankba és lehet ott számlatörténetet kérni, utalni, bármit. Ez egy kényelmi funkció, hogy van netbank és szinte realtimeban látsz mindent.
2019. szept. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

"Nem kötelező azt használni, ha kötelező lenne, akkor valóban nem lenne korrekt dolog."


De vagy az okostelefon kötelező, vagy a token. Ha internetbankot akrsz használni, amit egyébként ők maguk szeretnék, ha inkáébb azt használnánk. Manapság pedig nem tudsz meglenni bank nélkül, se internetbank nélkül lényegében, és nem azért mert te akarod.

2019. szept. 12. 15:10
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

De, netbank nélkül meg lehet lenni. Mint mondtam, az egy kényelmi szolgáltatás. És te is leírtad, hogy VAGY token VAGY okosteló (de itt mondom, hogy felvetettem a chipkártyás ötletet is, de valószínűleg elsiklottál felette). Szóval megint csak ott tartunk, hogy nem kötelező a token, vagyis nem kényszerítik rád a bérlését.


Mamának sincs internetbankja, mégis vígan megél, pedig oda megy a nyugdíja, onnan fizeti a rezsit, utazásokat, stb. Jha, és okostelefonja sincs. Mégis tudja teljes értékűként használni a számláját.

2019. szept. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, hogy lenne már nyílt forráskódú egy bank alkalmazása :) A világ vicce lenne. Mert a hibát nem azok találnák meg először akik azért keresik, hogy szólni tudjanak.:)


A másik amit kihagytál a számításból, hogy ezzel a te pénzed is védi a bank. Ők nem tehetnek róla, hogy nem használsz okostelefont, a 300 Ft -ot meg sokallod, ha valaki leemeli a pénzed mert megszerezte a kártya adataid te tőlük fogod kérni ugyanilyen felháborodottan.


Válassz másik bankot, de lehet ott meg az utalás lesz drágább, vagy a számlavezetés.

2019. szept. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
Máshol nincs token. A két faktoros authentikacio lesz kötelező, ehhez elég ha SMSben jön kód. Sok helyen eddig is így működött.
2019. szept. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
Egyébként, csak hogy teljes legyen a kép: Magyarországon végül egy évvel elhalasztották az erős ügyfélazonosítást, mert a bankok még nem készültek fel teljesen az átállásra.Azt hiszem ezt kedden vagy szerdán jelentették be.
2019. szept. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

"Máshol nincs token. A két faktoros authentikacio lesz kötelező, ehhez elég ha SMSben jön kód. Sok helyen eddig is így működött."


Ezt kérdeztem én is. És a CIB-ben azt mondták ez nem jó megoldás, mert atelefonon nincs garantálva, hogy pin kód kell a belépéshez, azért kell az applikáció, mert az csak pin kóddal enged beléptetni! Ezek szerint mégis lett volna lehetősége a CIB-nek is, hogy normál telefonra is megoldja, csak nem tette?

2019. szept. 13. 11:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!