Hol van a pénz biztonságban?
Most hallottam, hogy egy ismerősnek valamilyen céges vagy elszámolási ügy miatt inkasszóztak a magán bankszámlájáról (tehát nem a cégesről!!) közel 10M Ft-ot.
Egyáltalán mi köze van annak, ha céges ügye van, egy kereskedelmi banknál lévő magán bankszámlájához? Hogy jön bármilyen hatóság ahhoz, hogy ott inkasszózzon?!
És ha a gyereke taníttatására, vagy mondjuk az idős szülei kórházi kezelésre volt félretéve az a pénz?
Mi a jó megoldás akkor, hol tartsa az ember a pénzét, hogy nem tudja bármilyen hatóság önkényesen, egyik napról a másikra csak úgy eltulajdonítani?
Mert a bankban van a legkevésbé biztonságban ezek szerint.
Olyan nincs, hogy "másra van félretéve", ha tartozása van, akkor minden pénzével felelös érte.
Ha te lennél az, akit a céges ügyeivel megkárosított, akkor te lennél a leghangosabb, hogy nehogymár ne kelljen téteg kártalanítania, mert erre-arra félretett pénzei vannak, te meg ott állsz meztelen fenékkel XD
"Egyáltalán mi köze van annak, ha céges ügye van, egy kereskedelmi banknál lévő magán bankszámlájához? Hogy jön bármilyen hatóság ahhoz, hogy ott inkasszózzon?! "
A cégtörvény szabályozza, hogy egy tulajdonos vagy ügyvezető milyen esetben felelhet a magánvagyonával IS a céges dolgokért. És ebből a szempontból a Kft, aka "Korlátolt Felelősségű Társaság" sem annyira korlátlan: az ügyvezető a magánvagyonával is felel a társaság ügyeiért. Ez kiterjedhet minden olyan országban lévő bankszámlára, amivel van adatátadási egyezmény.
"nem tudja bármilyen hatóság önkényesen, egyik napról a másikra csak úgy eltulajdonítani"
Önkényesen, azaz csak azért mert pénz kell a hatóságnak, nem fognak inkasszózni. És nem is egyik napról a másikra teszik. Ehhez tartozásnak kell keletkeznie, amiről felszólítást is küldenek. Ezt általában nem szereti hangoztatni az, akinek tartozása van, és természetesen mindig más a hibás...
"És ha a gyereke taníttatására, vagy mondjuk az idős szülei kórházi kezelésre volt félretéve az a pénz? "
Ez egyrészt egyik számlára sincs ráírva, másrészt tartozás esetén nem is érdekli a hitelezőt, hogy milyen célú a megtakarítás. Idős szülő kórházi kezelésére meg érdemesebb az idős szülő nevén lévő számlán tartani a pénzt (meghatalmazással a pénz kezelésére, végrendelettel egy sajnálatos elhalálozás esetére).
"Kriptovaluta az egyetlen helyes válasz."
Amíg nem dől be az az adott kriptovaluta, addig lehet. Vagy amíg nem szabályozzák úgy, hogy kötelező azt is nevesíteni (mondjuk ezzel be is dől). Köszönöm, nem kérek példákat példátlan szárnyalásokra. Nem elképzelhetetlen bármelyik kriptot bedönteni, ha az akarat megvan rá. És mivel nagyrészt bűnözők használják, előbb-utóbb lesz rá akarat.
2: Van az illetőnek vagy 3 KFT-je (de lehet hogy 4).
Honnan tudod te, vagy bárki, hogy a magánszámláján lévő megtakarítás abból a cégből származik-e, ami miatt inkasszóztak??
Amúgy a vicc az egészben az, hogy a könyvellője és az ügyvédje is azt mondja neki, hogy teljesen jogszerűtlen volt az inkasszó és vissza is fogja kapni a pénzt.....csak majd kb fél év múlva
Az ügyvezető még kft-n belül is felelhet magán vagyonával, ha olyan cselekményt követ el. Ilyen pl akár a vagyon kimentés is( aktualitása van pl. az egykori Questor vezér kapcsán is ).
Ahogy írták, szeretik homokba dugni a fejüket meg nem komolyan venni, aztán meg sopánkodnak.Független, hogy hány cége van. Az azokban lévő tulajdonrészre is kiterjeszthetik.
Én is hasonló cipőben járok, mint károsult több törölt, vagy felfüggesztett adószámos cége van az adósnak, amiből sok visszatérülés nem feltétlenül származhat, tekintve,hogy egy sor végrehajtás van már így is rajta.
Nekem az volt a "szerencsém", hogy nem volt hajlandó átvenni az értesítéseket, felszólításokat sem, és btk-s cselekményekbe folyt inkább bele, ami alapján nyomozás indult, és kiderül sokkal súlyosabb cselekmények is felmerültek,amik minősítették az ügyet, így viszont korlátlanná válik a felelőssége és rendőrségi büntető eljárás,meg nav eljárás lett belőle. így a jegyzőkönyvekbe egyúttal bekerült a kártérítési igény is, amiért elmarasztalás esetén saját vagyonával is felel.
"Honnan tudod te, vagy bárki, hogy a magánszámláján lévő megtakarítás abból a cégből származik-e, ami miatt inkasszóztak?"
Teljesen mindegy, MELYIK cégböl származik a jövedelem, ha adóságod van, akkkor az összes pézeddel felelsz érte - lásd a 3. választ!
"Honnan tudod te, vagy bárki, hogy a magánszámláján lévő megtakarítás abból a cégből származik-e, ami miatt inkasszóztak?? "
Egy hatósági (gondolom NAV) büntetést nem érdekli, hogy honnan származik a pénz, amit inkasszóznak.
#8: gondolod? Vagy oké, legyen az, hogy nem nagyrészt bűnözők használják. De köztudottan főleg azt használják fizetésre (próbálj darkweben kripto nélkül venni valamit...). Ez már elég lehet arra, hogy korlátozzák, szabályozzák a használatát. A lényeg itt nem a részletekben van. Hanem azon, hogy már pedzegetik, hogy szabályozni kéne (csak a hírre pottyant is egyet a bitcoin). Felőlem aztán tarthatod ilyenben a pénzed, én csak remélem, hogy nem az én adómból lesz bitcoinbuktások mentése.
#9 látszik hogy fogalmad sincs az egészről.. keress utána, értsd meg a technológiát, és utána legyen véleményed.
És nem, nem a hír miatt "pottyant" a bitcoin, hanem azért, mert az egyik legkevesebb funciókkal rendeklkező kriptovaluta jelenleg. Amúgy meg jelezném, hogy nem csökkent az értéke, csupán ott van ahol 1 (!) hónappal ezelőtt volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!