Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A munkahelyemről elmentem...

A munkahelyemről elmentem táppénzre. Szóltam a főnökömnek, hogy az orvos táppénzre vett, ezt megértette. Azután még aznap megszüntette a munkaviszonyomat. Mit lehet ilyen esetben tenni?

Figyelt kérdés
Tudta, hogy munka közben történt a karom sérülése, az orvos vizsgálata után meg , nem is tudom, talán kirúgott. Tegnap szóltam, hogy viszem a táppénzes papírokat, és nem tudom ezt a munkát tovább végezni. Erre Közölte, hogy Ő már kijelentett aznap mikor az orvoshoz elmentem, Úgyhogy a táppénzes papírral nem tud mit kezdeni. Viszont sem felmondást nem kaptam, fel nem mondtam, közös megegyezéses papírt nem írtam alá. Kijelenthet úgy, hogy nincs semmilyen papír a munka megszüntetésről?
2016. nov. 13. 21:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%

A munkáltató jogellenesen szüntette meg a jogviszonyodat. Ráadásul azzal tetézte, hogy még táppénzen is voltál, amikor megtette. Minden szinten törvényt sértett. Munkaügyben jártas ügyvédet, vagy jogászt keress, menet közben még tegyél panaszt a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségen is ez ügyben. Had' zúduljon az ilyen munkáltatóra minden "jó". :)


Jogellenes munkaviszony megszüntetésekor a dolgozónak jár a felmondási időre járó távolléti díj, a végkielégítés (ha egyébként is járt volna), és még jogot formálhat erkölcsi kártérítésre is (sérelemdíj). Munkaügyi bíróságtól kell mindezt kérni. Nagyon ne ülj a babérjaidon, mert egy jogellenes munkaviszony megszüntetésekor 30 napon belül bíróságon kell lennie a keresetnek. A határidő jogvesztő!!!!, ami annyit jelent, ha addig nem érkezik be a kereseted a bíróságra, már hiába mész. A határidőket gyorsan tisztázd egy ügyvéddel!

2016. nov. 14. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
86%
Bejelentheti a felmondást a táppénz alatt, viszont a hatályba lépés a keresőképességed első napja lesz.
2016. nov. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Alá akart íratni közös megeggyezéses papírt. A táppénzre menés után a harmadik napon jelentett ki. A papírjaimat is azzal a dátummal állította ki. A táppénz alatt kezelésre jártam, így azt a saját zsebemből kell fizetni?
2016. nov. 15. 17:57
 14/14 anonim ***** válasza:
Menj ügyvédhez! Ne ide írogass! És ne írj alá semmit az ügyvéded nélkül!
2016. nov. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!