Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A munkahelyemről elmentem...

A munkahelyemről elmentem táppénzre. Szóltam a főnökömnek, hogy az orvos táppénzre vett, ezt megértette. Azután még aznap megszüntette a munkaviszonyomat. Mit lehet ilyen esetben tenni?

Figyelt kérdés
Tudta, hogy munka közben történt a karom sérülése, az orvos vizsgálata után meg , nem is tudom, talán kirúgott. Tegnap szóltam, hogy viszem a táppénzes papírokat, és nem tudom ezt a munkát tovább végezni. Erre Közölte, hogy Ő már kijelentett aznap mikor az orvoshoz elmentem, Úgyhogy a táppénzes papírral nem tud mit kezdeni. Viszont sem felmondást nem kaptam, fel nem mondtam, közös megegyezéses papírt nem írtam alá. Kijelenthet úgy, hogy nincs semmilyen papír a munka megszüntetésről?
2016. nov. 13. 21:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

A kérdés az,hogy próbaidős voltál vagy már határozatlan munkaszerződésed volt.

Ha próbaidős voltál akkor bármikor indoklás nélkül kirúghat a munkaadó ahogy a munkavállaló ( te) is indoklás nélkül felmondhatsz. Eben az esetben nincs felmondási idő. Egyik nap van munkaviszony, másik nap nincs.

Ha határozatlan munkaszerződésed volt, akkor a munkaadó nagyot hibázott.

Ebben az esetben írásos felmondási papírt kellett volna kapnod, indokolva a munkaviszony megszüntetését, jelezve a felmondási időd kezdetét-végét. Ha nem tart igényt a felmondási időre, akkor is ki kell fizetni a 30 nap felmondásodat. Neked mint munkavállaló még ebben az esetben is jogodban áll, nem aláírni a kirúgási papírodat, vagyis reklamálhattál volna. Rendkívüli kirúgásnál komoly indok kell.

2016. nov. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Érdektelen, próbaidőn volt-e, két ok miatt is:


- munkahelyi baleset történt, ezt remélem, az orvosnál is jelezted (teljesen más dolgok járnak NEKED így)

- táppénzen lévő dolgozót NEM lehet kirúgni


Holnap reggel sürgősen keress meg egy munkajogászt. Ha budapesti vagy, akkor [link] -t javaslom, ez az ügyvéd nekem is segített, amikor gyes-ről visszatérve ki akartak rúgni.

2016. nov. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

"Tudta, hogy munka közben történt a karom sérülése,"

Ha munka közben balesetet szenvedtél és nem vett fel munka baleseti jegyzőkönyvet, holnap reggel azonnal menj be a munkavédelmi felügyelőségre. Baleseti táppénzre vagy jogosult. A munkaviszonyt csak írásban szüntetheti meg a munkáltató, de baleseti táppénz alatt semmiképpen. Súlyos bírságot fog kapni a munkáltató ha el akar tussolni egy munka balesetet. Azért akar gyorsan megszabadulni tőled, mert nem akarja, hogy kivizsgálják a balesetet. Ne hagyd magad. Jár neked a pénz és nem is kevés.

2016. nov. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Határozatlan szerződésem van már egy ideje. A sérülést nem éreztem komolynak, nem is vettünk fel jegyzőkönyvet, vagy amit kell. Kb. a táppénzre menésem elött volt kettö héttel. Dolgoztam , majd amikor elkezdett nagyon fájni elmentem orvoshoz. Az kiírt, a főnököm meg kijelentett. Egyáltalán mire számíthatok milyen indokkal leszek elküldve? Sajnos nem is tudnám folytatni itt ebben a munkakörben, ezért el kellene jönnöm. A táppénzes papírt nem akarja elfogadni azzal az indokkal, hogy már kijelentett.
2016. nov. 13. 22:13
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Ebben az esetben nincs szó munkahelyi balesetről. De a munkaadód komoly hibát vétet. Menj nyugodtan egy ügyvédhez, mert nyert ügyed van.
2016. nov. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%

5-ös, ha az a dolog, ami miatt táppénzre került, a munkahelyi baleset következménye, akkor nem így van.


Irány egy munkajogász.

2016. nov. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

ma 22:30

Ez nem munkahelyi baleset mivel 2 hét is eltelt, és nem írtak jegyzőkönyvet sem. A kérdező csak feltételezheti, hogy a 2 héttel korábbi baleset miatt fáj a keze. Ez olyan mint amikor az ember elmegy orvoshoz mert begyullad a füle, majd közli, hogy "tuti azért mert a munkahelyemen huzatot kapott"

Biztos vagyok benne, hogy a kérdező a munkahelyén sérült meg, de hivatalosan nem munkahelyi baleset.

De ettől függetlenül a munkaadó törvénytelenül járt el a kérdezővel szemben, így mehetsz és panaszt tehetsz egy munkaügyi jogásznál. Legalább a felmondási idődet fizessék meg.

2016. nov. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Sajnos az elmúlt néhány évben nem követtem nyomon a jogszabály változásokat, de a leírt esetet régebben simán átminősíthették munka balesetnek attól függetlenül, hogy nem vettek fel jegyzőkönyvet.

Egy egyszerű példa. A munkavállaló megemel egy nehéz tárgyat és belenyilall a dereka. Pihen pár percet és jobban érzi magát. Aztán napról napra rosszabbodik az állapota és egy hét múlva már annyira fáj a dereka a gyulladás miatt, hogy orvoshoz megy.

2016. nov. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%
Munkahelyi károsodást szenvedett, szvsz jó eséllyel van keresnivalója ezen a téren is.
2016. nov. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

alapból ott bukik a dolog, hogyha nem próbaidős voltál, akkor azonnali felmondással nem tudja megszüntetni a munkaviszonyod csak, ha arra indoka van...emellett írásban kell közölnie veled a felmondást


irány az ügyvéd!

tessék perelni!

2016. nov. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!