Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy db. laptopot szeretnék...

Egy db. laptopot szeretnék felvezettetni a beruházások, tárgyi eszközök nyilvántartó lapjára. Mivel leírási kulcsok is vannak, ezért hozzáértő segítségét kell kérnem. Mennyiért csinálná ezt meg egy könyvelő?

Figyelt kérdés
Köszi.
2016. júl. 12. 19:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ugyanezt a kérdést már feltetted pár napja.


Mi nem megy rajta? Mi a kérdés végülis?

2016. júl. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ezt a kérdést tényleg feltettem már, de sajnos nem kaptam rá választ.


Egy új laptopnál (br. 133 990 Ft és 2016. 06.30-án vettem)

1. mennyi % a lineáris kulcs (számvit. és adótv. szerinti),

2. mennyi % a degresszív leírási kulcs (br., nettó),

3. mennyi az abszolút összeg,

4. mennyi a teljesítmény arányos leírás egységkulcsa és a tényleges teljesítés mennyisége

5. "0"-ra leírás éve terv szerint,

6. és mennyi az adótörvényben meghatározott értékcsökkenés leírása, időtartama?


Ill. ha ezekre nem kapok választ, akkor kb. mennyiért csinálná ezt meg nekem egy könyvelő?

2016. júl. 12. 20:09
 3/14 anonim ***** válasza:

Felhívsz egy könyvelőt és megkérdezed. Van könyvelő, aki megcsinál valamit 2 ezerért is (vidéken, állítólag), nálunk Pesten meg 8 ezer ft alatt szóba sem áll, illetve inkább 10-12 ezer. Akkor most mit írjak, mennyiért csinálja meg? :-)

Melyik könyvelő mennyit kér - embere válogatja.

2016. júl. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ja, és nem csak ezért, hanem a többi bevallás miatt is jó, ha van könyvelőd. Ha meg KATA-s vagy, akkor nem értem, minek felvezetni, hiszen nem számolhatsz el költséget.
2016. júl. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Megveszed a könyvelő programot évi 200 ezerért, abba alábontod a 161-t, és beírod.
2016. júl. 13. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hülyeségeket írkálnak.

Keresd ki az SZJA tv-ben az egyéni vállalkozók által elszámolható értékcsökkenési leírásokat. A tárgyi eszközök, beruházások elszámolása, valamikor régen a 10-es, vagy 11-es melléklet volt.

Ott van egy külön § a számítógépekre, max. 3 év alatt számolhatóak el. Márpedig a laptop is az.


Azért mondom, hogy keresd ki a mellékletből, mert ez a 3 év, kb. 5-6 évvel ezelőtt volt igaz, azóta már változhatott.

Mivel a technikai fejlődés miatt a 3 (?) évnél idősebb számítógépek már elavultnak számítanak, ezért nem kell sem lieáris, sem progresszív, stb. écs-t számolni, csak az 1 évre jutó %-os mértéket vésed fel. Ha még mindig 3 év, akkor 1 évre 33 %, és akkor évenként a bekerülési érték 1/3-ad részét vezeted ki-be költségként.

2016. júl. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6#! Nagyon szépen köszönöm.


Egyébként felhívtam egy, a netről kikeresett hivatalos könyvelőt. Elmondta, kettő perc alatt csinálná meg és 10 000Ft. Gondoltam, kicsit tájékozódnék, egy ilyennek az elkészítése kb. mennyi szokott lenni, mert nem akartam elhinni a 2 perces munkáért elkért ennyi ft-ot.


Egyébként, ha ezt nem kellene megcsinálnom, akkor nem csinálnám meg! Hivatalos előírás az elkészítése.

2016. júl. 13. 09:13
 8/14 anonim ***** válasza:

Vállalkozó vagy? Vagy miért előírás ennek az elkészítése?


Először is: milyen értékcsökkenési leírást választottál? Attól függ gyakorlatilag az összes kérdés.


Egyénként hogy lehet hogy csak itt van szükséged könyvelőre Az egyéb bevallásoknál, adatszolgáltatásknél stb hogy hogy nem?

2016. júl. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Még mindig keresem a jogszabályt, de egyelőre nem találom a rám vonatkozót.

Ezt a nyomtatványt kellene kitöltenem: [link]


E.v. vagyok, áfamentes KATA-s. Pályáztam, nyertem és emiatt kell kitöltenem olyan eszközre, ami 100e Ft feletti. Ilyen 1db van, ez a laptop. Az e.v. miatt ez nem kellene, csak a pályázatom miatt.


Azt a tanácsot kaptam, hogy nekem elég csak az adóbevallás elkészítéséhez könyvelő, mert a havi bevételt elég egy "kockás" füzetben majd feltüntetnem és ehhez nem szükséges könyvelő.

A vállalkozás megkezdése előtt kettő könyvelőnél is voltam tanácsadáson és mindketten azt mondták, elég, ha csak az adóbevalláskor találkozunk és azt fizetem.

Aztán olvastam a neten, egy KATA-val foglalkozó könyvelői oldalon, hogy tényleg nem kell könyvelő, csak az adóbevalláskor célszerű segítséget igénybe venni.

Azt viszont elismerem, ha most lenne könyvelőm, akkor ezt a kérdést nem is kellett volna kiírnom és két pillanat alatt megcsinálta volna nekem.


Sajna, még mindig nem látom, melyik rubrikába kell írnom a 33%-os csökkenést.

2016. júl. 13. 10:20
 10/14 anonim ***** válasza:

3-as, 4-es vagyok: KATA-s és nem véletlenül írtam, hogy keress egy könyvelőt. Év közben is adódhat nem egyszer, ogy szükséged lehet SZAKÉRTŐ válaszra - nem pedig innen, a gyakoriról tájékozódni.

Én a következőképpen csinálom: van egy könyvelőm, akinek X időnként adok X ft-ot, cserébe néha felhívom telefonon és kérdezek tőle valamit. Mondjuk úgy fél év alatt 2-3 alkalommal hívom :-) Vagy annyi se. De megvan a biztonságérzetem nekem ennyit megér :-) szerintem gondolkodj el, nem lenne-e érdemes Neked is valami hasonló megoldás - jöhet bármi kérdés év közben is...


Azt megkérdezhetem, milyen pályázaton nyerted? Csak nem a Holdkő Kulturális Alapítványnál?

2016. júl. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!