Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ti mit vártok/várnátok el a...

Ti mit vártok/várnátok el a könyvelőtöktől? ,

Figyelt kérdés
Mit nyújtson szakmailag, emberileg stb? Mi az amikor azt mondjátok, hogy már nem váltanátok, és elégedettek vagytok?

2016. júl. 11. 10:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%

Nekem meg könyvelőként lenne némi elvárásom...

Fizess időben (nem szokás); ne hívj vasárnap hajnali ötkor, hogy meggondoltad, mégis jelentsek neked alkalmit; a negyedéves áfád anyagával ne július 20-án délben ess be; nem a titkárnőd vagyok, hogy intézzem az utalásaidat; ne várd el tőlem, hogy átverjem az alklmazottaidat, ha nálam érdeklődnek telefonon, mert be sincsenek jelentve, de nem tudják, stb.

2016. júl. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem baj ha nem veszem magamra? Ugyan azon az oldalon állok :)
2016. júl. 11. 10:36
 3/14 anonim ***** válasza:
34%

1. Kössön veled írásos megállapodást, amelyben részletesen rögzítve van, hogy te minden hónapban legkésőbb mikor vagy köteles leadni az előző hó anyagát, mikor, hogyan vagy köteles jelezni a ki-belépő alkalmazottak mozgását, személyi adataikat, és hasonlókat, és persze a fizetendő könyvelési díj összege, és a fizetési határidő

2. Legyen benne, hogy ő ezekért milyen szolgáltatásokat nyújt: könyvelés, bevallások elkészítése, az átutalási megbízások kiállítása...

3. Rögzítsétek benne, hogy a te bevallásaidat az általa nyitott ügyfélkapun küldi be a NAV-hoz, ezzel bebiztosítod magad, hogy a késedelmesen elküldött bevallások, a hibás bevallások, vagy egyáltalán a be nem küldött bevallások miatti bírság első nekifutásban őt terheli.

Amennyiben ragaszkodik ahhoz, hogy te válts egy ügyfélkaput, és majd azon keresztül küldi el a bevallásokat, valami nem stimmel nála.


Könnyen meglehet, hogy a szükséges végzettsége nincs meg, vagy vállalkozói engedélye nincs, vagy éppen csak a felelősséget nem vállalja a saját munkájáért.


Ez esetben már meggondolnám, hogy kössek-e vele szerződést?

2016. júl. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%

Plusz legyen felelősségbiztosítása.


És kérdező, de vedd magadra és szívleld meg :) Sajnos sok ügyfél azt hiszi, ő fizet, azt csinál, amit akar.

Én tételes listával, dátumozva veszek át bármit, mert a csillagot is lehazudja némelyik az égről.


20 éve csinálom, soha nem volt probléma a munkám miatt.

2016. júl. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%
Holnap 12, bocs, a második felét nem is olvastam :)
2016. júl. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#5 sebaj, sőt még örülök is hogy megfogalmaztad, legalább nem vagyok kizárólag egyedül a saját véleményemmel, az nagyjából azonos a korábban általad leírtakkal :)
2016. júl. 11. 11:41
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

Kedves első, először a te elvárásaidra válaszolok:

"Fizess időben (nem szokás)" - 1-2 nap csúszás azért néha legyen elnézhető (mellesleg annál a könyvelőcégnél ahol könyveltetünk a 2. havidíj elmaradás után nem könyvel tovább amíg nincs rendezve az elmaradás, ez benne van a szerződésben) De te se utolsó pillanatban csináld meg a bevallásokat, mérleget.

"ne hívj vasárnap hajnali ötkor, hogy meggondoltad, mégis jelentsek neked alkalmit" - add meg a lehetőséget, hogy bejelentsem én a munkavállalót, mert bizony előfordul, hogy beesik egy nem tervezett, sürgős munka, nem jön valaki aki be van jelentve és kell helyette egy ember

"a negyedéves áfád anyagával ne július 20-án délben ess be" - ha én beutazok minden hónap 10-ig a könyvelésemmel hozzád, attól függetlenül, hogy negyedéves ÁFAs vagyok, ne derüljön már az ki március elején, hogy még bele se néztél a januári anyagba se.

"nem a titkárnőd vagyok, hogy intézzem az utalásaidat" - a bankszámlám fölött nem rendelkezel, utalásokat sem indíthatsz, de ne 12-én délben küldd át az utalandó járulékok listáját

"ne várd el tőlem, hogy átverjem az alklmazottaidat, ha nálam érdeklődnek telefonon, mert be sincsenek jelentve, de nem tudják" - mint könyvelő, te telefonon (és személyesen sem) adhatsz bárkinek infót az ügyeimről. Ha neked odatelefonál valaki aki Kiss Pistának nevezi magát, ugyan ne mondd már meg neki, hogy be van-e jelentve hozzám, mert lehet, hogy a telefonáló nem Kiss Pista, hanem Nagy Jóska. Világosítsd fel, hogy ügyfélkapun keresztül secperc alatt le tudja kérdezni, hogy be van-e jelentve, vagy sem.


Ami miatt már váltottunk könyvelőt (és ezeket elvárom, hogy ne forduljanak elő)

- Adó/Tb változásról ha már nem értesít (pedig tudja, hogy érint), legalább ha felhívom rá a figyelmét, ne azt mondja, hogy nem tud róla, majd utánanéz, de 2 hét múlva ugyanúgy nem tud semmit (mert kakált utánanézni)

- Ha munkanap 9 óra felé hívom, hogy be kell jelenteni valakit EFOval, ne siránkozzon, hogy miért nem szóltam 8-ig, hanem jelentse be, vagy adja meg a lehetőséget, hogy én jelentgetem be az embereket (ami aztán a járulék bevalláskor újabb siránkozás tárgya lenne)

- Ne az utolsó pillanatban kapjam meg a HIPA bevallásokat, mert 1: aznap nem biztos, hogy be tudok utazni érte; 2: még fel kell adnom (szeretem lemásolni előtte a félreértések elkerülése végett)

- Ne 20-án délben szóljon telefonon, hogy mennyi az utalandó ÁFAnk (főleg, hogy havonta beviszem a könyvelési anyagot és a negyedévet követő hónapban már 6. előtt beviszem az utolsó havi anyagot)

- Ha valamiért szükségem van a főkönyvi kivonatra, kartonokra, ne kelljen könyörögnöm napokig/hetekig érte.

- Ha elszúrt valamit, vallja be, ne kifogásokat keressen; aki dolgozik, az tévedhet is, de ne próbálja másra kenni (főleg, hogyha többször is előfordult vele)

- ha szeretném vele átbeszélni könyvelési/járulékozási szempontból a cég ügyeit, szakítson rá időt ha nem 1 héten, de legalább 1 hónapon belül és ne rámondjon valamit, hanem próbálja meg lehetőleg a legkedvezőbb megoldást megtalálni (ne nekem kelljen utánajárnom, aztán ő meg azt mondja, hogy "ja, így is lehet csinálni")

Amit még elvárok (de nem ok a váltásra, ha amúgy meg vagyok vele elégedve).

- Ne kelljen minden piszlicsáré papírral beutazgatnom hozzá, fogadja el a beszkennelt anyagot ideiglenesen, később majd viszem az eredetit.

- Ha hívogatom telefonon, de nem veszi fel (kijelzi a számom), akkor legalább hívjon vissza, hogy miért kerestem.

- Ne kelljen minden évben külön kérnem, hogy küldje át a lezárt évről a főkönyvi kivonatot és a kartonokat is (ez utóbbit nem kellen úgy őrizniük a könyvelőknek a cégektől, mint sárkánynak a szűzlányt)

- Ne szakzsargont használjon, ha valamiről kérdezem, hanem mondja el érthető, köznapi nyelven (ha meg megértem a szakzsargont, legalább leplezze a döbbenét)

Amit nem várok el:

- megcsinálom és beküldöm a jövedéki, a termékdíj és az élelmiszerlánc felügyeleti bevallásokat

- az SzJA bevallásokat megcsinálom a dolgozóknak is

- mindent én utalok, neki nem kell a bankszámlánkkal foglalkoznia ilyen téren

- ha folyószámla kivonatra van szükségem, lekérdezem én (volt olyan könyvelőnk, akinek napokig kellett könyörögni érte)


Arra pedig, hogy "X éve csinálom, soha nem volt probléma a munkám miatt"

Kedves ismerősünk könyvelője is mindig ezt mondta. Aztán amikor könyvelőt kellett váltania, kiderült, hogy csak azért nem volt probléma, mert nem kapott arra irányuló ellenőrzést (az ismerős meg ugye nem értett a könyveléshez)

2016. júl. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%

adja meg a lehetőséget, hogy én jelentgetem be az embereket


Ehhez nem ő ad lehetőséget, jogodban áll bármikor megtenni. A többire meg majd otthonról, ha ráérek.

2016. júl. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Lényegében az elvárások akkro ugyan azok mindkét oldalról.

Egyszerűen ezt írásban kell rögzíteni és nincs vele tovább gond.


Nálunk egyébként a késedelmes fizetéseknél 1-2 nap soha nem okozott gondot, tény, ezt mi szúrtuk el z elején mert így nem volt a szerződésben kikötve hogy nem fizetés esetén 2 hónap múlva nem végezzük tovább a tevékenységet, mióta módosítva lett, és alkalmaztuk is, nincs ilyen probléma.


Az EFO-s bejelentéssel sincs gond, miért ne jelenthetné be a cég saját maga?Van hogy fél órával előtte derül ki hogy ki jön dolgozni, nem gond.

DE abban az esetben amikor járulék bevallás előtt kell könyörögni hogy legyen kedves megmondani a dolgozó adatait, mert a bejelentőn csak név, adóazonosító és taj szám van, akkor azért örülünk neki ha átküldi és nem külön kell levadászni a beküldött bevallásokat és egyenként könyörögni az adatokért.


Jogviszonyban pedig nem az alkalmazottal vagyunk, hanem a céggel. Ha azt az infot kapom hogy Kis Pistát 4 órára kell bejelenteni akkro annyira jelentem be. Semmi közöm hozzá hogy neki mit mondanak vagy mit nem. Viszont se telefonon bediktálva se sms-ben se facebookon nem fogadom el speciel a bejelentésekről az infot, kizárólag értelmesen hiánytalanul megadott adatokkal e-mailben.


A bankszámla érdekes dolog. 10-ből 5 ügyfél azt mondja hogy legyen egy read only joga a könyvelőnek ha kell a kivonat szedje le, mert neki nincs rá ideje, ja és ha ott van már akkro legyen kedves néha berögzíteni az utalásokat - szerintem erre gondolt az 1. válaszoló. Nincs ezzel gond, kiegészítjük a szerződést és ha kifizeti, minden további nélkül felrögzítjük az utalandókat.


A határidők betartásánál pedig, ha a szerződésben benne van hogy 12-e előtt hány nappal és 20-a előtt hány nappal kell hogy megküldje a könyvelő az utalásokat, akkor nincs ebből vita.

A főkönyv, eredmény stb, pedig: sokkal jobban szeretem azt az ügyfelet akit érdekel a dolog, és vesz a fáradtságot hogy a havonta átküldött eredményelszámolást megnézze, vagy esetleg leüljünk és átbeszéljük a dolgokat, de sajnos erre legtöbb esetben nincs idejük.

2016. júl. 11. 16:03
 10/14 A kérdező kommentje:
Elnézést a félregépelésért.
2016. júl. 11. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!