Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ti mit vártok/várnátok el a...

Ti mit vártok/várnátok el a könyvelőtöktől? ,

Figyelt kérdés
Mit nyújtson szakmailag, emberileg stb? Mi az amikor azt mondjátok, hogy már nem váltanátok, és elégedettek vagytok?

2016. júl. 11. 10:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
41%

1-2 nap csúszás azért néha legyen elnézhető - oké, és akkor én is csúszhatok egy-két napot a bevallásoddal?


te se utolsó pillanatban csináld meg a bevallásokat, mérleget - 130 céggel nem lehet mindenki első, minden ügyfélnek tudomásul kell venni, hogy előfordul, hogy ő marad 12-re, vagy 20-ra vagy május végére.


- add meg a lehetőséget, hogy bejelentsem én a munkavállalót, - én adjam meg a ehetőséget? Adva van. Van ügyfélkapud, jogosult vagy beküldeni a bejelentést. Nem én tiltom meg az ügyfélnek, ő veszi evidensnek, hogy nekem nonstop a munkaidőn, 7/24-ben. Két alkalom után repülnek, ma már megtehetem.


ne derüljön már az ki március elején, hogy még bele se néztél a januári anyagba se - tuti belenéztem, mert én negyedévente még az éveseknek is szolgáltatok adatot.


bankszámlám fölött nem rendelkezel, utalásokat sem indíthatsz - nem is akarok, éppen erről van szó. Nem az én dolgom a kivonatok letöltése, utalás rögzítése, ennek ellenére egyre gyakoribb elvárás az ügyfelek részéről.


ne 12-én délben küldd át az utalandó járulékok listáját - lásd korábban, nem lehet mindenki első a sorban


te telefonon (és személyesen sem) adhatsz bárkinek infót az ügyeimről - akkor ne add meg a dolgozóknak az engedélyem nélkül a telefonszámom (sajnos több alkalommal megtörtént) Az adott eset pedig, hogy hazudja a dolgozónak, ha felhív, pont mai, reggel szólt az üv, hogy van egy feketén dolgozója, aki beteg lett egy hónapja, megadta a számom, ha hív, mondjam, hogy az oep szórakozik. Holnap szerződés felmondva.


A nem volt probléma pedig (vezetem) 20 év alatt 173 apeh, nav ellenőrzés (mióta hülye trafikok vannak, rendesen szaporodik); 32 munkaügyi. Egyetlen büntetés nélkül.

2016. júl. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
10%

3-as vagyok!

Közel 20 évig vezettem a saját könyvelő irodámat, amiket a 3-as hozzászólásomban leírtam, azokat a dolgokat rögzítettem minden ügyfelemmel írásban. (Pár évvel ezelőtt nyugdíjaztam magam)


És bizony most is azt mondom, ha a könyvelő bármely téren is igyekszik kibújni a "megfoghatóság" alól, akkor azzal nem szabad könyveltetni.


Ha viszont az ügyfelem nem hozta, vagy csak késve, határidő előtt pár órával hozta az anyagot, 1-2 alkalommal még elnéztem, de bizony sokáig nem tűrtem el!

A NAV határidők annál sokkal szigorúbbak, mint hogy akár késedelmes beküldés miatt, akár a roham munka miatt hibás bevallás miatti bírságot felvállaljak trehány ügyfél miatt. Az ilyenektől gyorsan megváltam.


A könyvelési díj fizetése terén 1-2 alkalommal elnéztem, ha valaki csúszott, vagy éppen áttolta a következő hónapra, de ezt mindig megbeszéltük, lapítani, sunnyogni nem engedtem őket.


A nem rendszeres havi bevétellel rendelkező ügyfelek, mint pl. őstermelők (= hónapokig csak dolgoznak, míg bevételük lesz), vagy pl. kőművesek, ácsok, akiknek télen vagy van bevételük, vagy nincs, szóval ezekkel külön megegyeztünk, hogy negyedévente, félévente fizetnek, de a könyvelni valókat, az adók utalását, az alkalmazottak ki-be jelentését ugyanúgy rendszeresen, határidőre teljesíteni kell.


A közel 20 év alatt több féle ellenőrzésen voltam a NAV-nál, hol egyik ügyféllel, hol a másikkal, de valóban elmondhatom, hogy soha-semmi!!! bírság, bünti nem volt!


Szóval a NAV esetében nincs helye lazaságnak egyik fél részéről sem! Kőkemény szabályok, határidők vannak, és akár esik, akár fúj, hidegben-melegben, de teljesíteni kell! És aki nem tud, nem képes eleget tenni a feltételeknek akár egyik oldalról, akár a másikról, hát szálljon ki a ringből!

2016. júl. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

11-esnek: Gratula! Azért az nem semmi... :-) (mármint az ellenőrzés, bünti nélkül)


Kérdezőnek is gratula, mert jó kis kérdés, tetszik :-)

Én még csak egyéni vállalkozó vagyok, kicsike, de már látom a válaszoknál a jövőmet, meg néhol ráismertem a múltamra :D, amikor még tételes adón voltam (most KATA-s vagyok).


Az is áll, hogy gyakran az utolsó pillanatban estem be az anyaggal, meg az is, hogy egyszer döbbenten láttam, hogy az előző havi anyagom még érintetlen a könyvelőnél. Mentségére legyen mondva - minimálbéres voltam, nagy változások nem voltak, viszonylag stabil bevételem volt.

2016. aug. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
A bünti nélküliséghez kell a vállalkozó is. Én az elején tisztázom, hogy semmi illegális. Nincs feketemunka, stb. Nem tetszik? Keres mást. Nálam az óvszer nem a vállalkozás érdekében felmerült ktg, és még mesélhetnék, mivel próbálkoznak. :)
2016. aug. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!