Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Aki lakást ad ki bérbe annak...

Aki lakást ad ki bérbe annak mi az adózási kötelezettsége, folyamata?

Figyelt kérdés
Annyit tudok, hogy a bevétel 90%-a után kell 16% szja-t fizetni. Viszont ezt hogyan kell megtenni? Átvételi elismervény elég hozzá és az után fizetni?
2016. jún. 5. 19:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Csak 15 %-ot.

Fordulj a NAV-hoz (akár telefonon is) vagy könyvelőhöz.

Amit itt kapsz választ, nem hivatalos, ha nem jót írnak és aszerint adózol, akkor a NAV-ot írtóra nem fogja érdekelni, hogy de Neked a gyakorin azt mondták...

2016. jún. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Itt olvasd el a 10. füzetet, bár nem túlságosan közérthető:

[link]

2016. jún. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Évi 1 millió felett EHO-t is kell fizetned.
2016. jún. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

Ingatlant adok ki. Fizetni valód: ha nem a tételes elszámolás módját választod (ha rám hallgatsz nem azt választod), akkor a teljes összegből levonsz 10%-ot. Ez az elszámolt költség, ha volt annyi, ha nem. Ennek a felmaradt 90%-nak nézed a 15%-át- ez a személyi jövedelem adód. Ezt negyedévente érdemes adóelőlegbe befizetni, de lehet évente egyszer egyösszegben is.

Ha az éves bérbeadásból származó bevételed meghaladta az 1 milliót (ehhez elég ha 84.000 Ft-ot fizet neked havonta), akkor a teljes összegre nézve még 14% egészségügyi hozájárulást kell fizetned. Szintén negyed évente, következő hónap 12 napjáig.

Nem kell semmi sem. Ha számlát akarsz adni, akkor kell egy adószám, és írhatsz számlát. De nem fontos, elég ha te magad tudod mennyit fizetett.

Önkéntes alapon megy a dolog, de jobb ha nem adsz ki feketén, szerződés, kiköltözésvállalási nyilatkozat nélkül lakást.

2016. jún. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

" Ezt negyedévente érdemes adóelőlegbe befizetni, de lehet évente egyszer egyösszegben is"


A negyedéves SZJA-előleg fizetése kötelező, amint a 10 ezer forintot eléri!

Ha egy NAV-os ellenőrzésnél kibukik, hogy nem fizettél adóelőleget negyedévente, pedig kellett volna, megbírságolnak.

Ez kb. olyan, mintha a munkáltató nem vonta volna le a dolgozója béréből az adóelőleget.

Ilyen tanácsokat nem osztogatnék...

2016. jún. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a negyedévet annyira nem kell komolyan venni , én egyszer átutaltam , erre visszautalták....

Azóta csak az adóbevalláskor fizetek , ez 3 éve így megy,senkinek sem volt baja vele eddig.

2016. jún. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Adóhatóság nem utal vissza összeget, csak ha Te írásban kéred a 17-es nyomtatványon.

Kivétel, ha végrehajtás alatti tartozásról van szó, mert akkor a végrehajtó a "túlfizetett" összeget vagy betudja egy későbbi tartozásba, vagy visszautalja oda, ahonnan érkezett.


Te valamit szerintem keversz a saját dolgoddal kapcsolatban.


Azért sem állja meg a helyét az állításod, mert a törvény mást ír elő. Ott negyedévente adóelőleg-fizetési kötelezettség van. De van ám!

2016. jún. 8. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

5# nekem navos mondta. Mert szokásom bemenni, és minden kis fityfenét megkérdezni. Nem ugyanolyan mint a szolgáltatós példád. Itt lakásbérletről van szó, amit még adóbevalláskor is más rublikába kell írnod. Az nem tűnt még fel neked, hogy megkérdezik mennyit fizettél ebből adóelőlegnek? Ráadásul, mégis mit ellenőriz a navos, ha egyszer csak annyit tud, hogy befizetés érkezett valamire? Nem kötelező külön adószámot sem igényelni hozzá. Nem kötelező számlát adni, nem kötelező bárhová felvezetned.


És igen, van lehetőséged egy összegbe, adóbevallás mellett.

2016. jún. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Bár ahogy tovább olvastam, úgy látom, mindenkinek osztod az észt úgy, hogy valószínűleg nem adsz ki ingatlant... Remek.
2016. jún. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki vagy de nem is érdekel. Te lakást adsz ki, én pedig a törvényt ismerem.


Ajánlom szíves figyelmedbe a következő oldalról a 02.Az önálló tevékenység és az önálló tevékenységből származó jövedelem című információ teleregény füzetet. Abból is a 2. és a 2.2 pontokat.

Ha valamit nem értesz majd belőle, szívesen segítek értelmezni.

[link]


A NAV pedig nem előre szokott vizsgálódni, hanem utólag. :)

Vagyis nézi a törvényességét, a szabályosságát, az előírt határidők betartását. UTÓLAG!

2016. jún. 13. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!